Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti
@finwe
Alet seçimi kişiden kişiye değişir ancak
Futur her ne kadar görünümüyle cazip gelse de kaliteli ve her işi yapan bir alet istiyorsanız ben progress öneririm.
(22/03/2017, Saat: 12:08)finwe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu açıdan Ming Shi Shaver 2000s Merkur futur yerine alınmalı/alınabilir mi ? Kararsız kaldım. Tıraş kalitesi/keyfi açısından aradaki fiyat farkına değer mi ? ya da sadece "merkur" ürünü olduğu için bile uzun vadeli olarak tercih edilmeli mi ?

Futur biraz agresif bir alet, herkese hitap etmiyor. 200+ tllik fiyatı ile alımı ciddi bir karar. Bu nedenle eğer birebir aynı ise bu aleti alıp test etmekte ve eğer sevdiyseniz futur'a yönelmekte fayda var.

Bana hediye geldi, gelmeseydi fiyatı nedeni ile iki defa düşünürdüm muhtemelen. Tecrübe sonucu şu aşamadan sonra futur'suz bir tıraş seti düşünmem kendi adıma Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(22/03/2017, Saat: 00:11)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş aletini beğendiğiniz ve Çin malına karşı mesafeli duruşunuzu kırmanıza sevindim Smile Çinliler kaliteli ürünler de yapabiliyor, bu da o ürünlerden biri. Bu tıraş aleti pek jilet seçmiyor hemen hepsi ile iyi anlaştığını gözlemledim. Artık size de virüs bulaşmış, bir süre rüyanızda tıraş aleti görüp her objeye bundan tıraş malzemesi olabilir mi düşüncesiyle yaklaşabilirsiniz Smile

Bu sabah da Feather jilet kullanarak tıraş oldum Ming Shi ile. Yine müthiş konforlu ve keyifli bir tıraş verdi.

Sent from my iPad using Tapatalk
Benim alet dün İstanbul'a gelmiş ve gümrüğe girmiş. Sanırım yarın ya da en geç Cuma'ya elimde olur. Yorumlar çok olumlu gerçekten, bu da heyecanımı artırdı.
Herkese keyifli tıraşlar... Big Grin
(22/03/2017, Saat: 15:31)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabah da Feather jilet kullanarak tıraş oldum Ming Shi ile. Yine müthiş konforlu ve keyifli bir tıraş verdi.

Ming shi den sonra Futur de almayi dusunur musunuz ? Gerek var midir sizce? Tabi halihazirda bir futur'unuz yoksa Smile

(22/03/2017, Saat: 15:58)thedeparted Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim alet dün İstanbul'a gelmiş ve gümrüğe girmiş. Sanırım yarın ya da en geç Cuma'ya elimde olur. Yorumlar çok olumlu gerçekten, bu da heyecanımı artırdı.
Herkese keyifli tıraşlar... Big Grin

Umarim en kisa zamanda sorunsuz teslim alirsiniz. Teslim suresi siparis verirken belirtilenle uyumlu muydu?

(22/03/2017, Saat: 15:24)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Futur biraz agresif bir alet, herkese hitap etmiyor. 200+ tllik fiyatı ile alımı ciddi bir karar. Bu nedenle eğer birebir aynı ise bu aleti alıp test etmekte ve eğer sevdiyseniz futur'a yönelmekte fayda var.

Gorusleriniz icin tesekkurler, ming shi ile bir deneme yapip sonrasinda belki futur, olumsuz sonuc alirsam da ej de89 daha mantikli gorunuyor.

(22/03/2017, Saat: 14:42)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @finwe
Alet seçimi kişiden kişiye değişir ancak  
Futur her ne kadar görünümüyle cazip gelse de kaliteli ve her işi yapan bir alet istiyorsanız ben progress öneririm.

Tercih meselesi dediginiz gibi goreceli, progress'in dis gorunumu benim zevkime hic hitap etmiyor, ozellikle dipteki kismin butunlugunu/ahengini bozdugunu dusunuyorum. Ileride fikrim degisir de pisman olur muyum Huh zaman gosterecek, gorusunuz icin tesekkurler.
Açıkçası @utunc komşumuzun paylaştığı resimlerden sonra Ming shi'nin tıraş konforunun Futur'dan daha iyi olacağı beklentisine girdim. Kafa yapısı ve sap daha biraz daha küçük. Jilet açıklığı da daha az görünüyor resimlerde.
Futur tabiki malzeme kalitesi olarak iyi, iyi olmalı zaten Smile
NT Vigor da da aynı durum bende de olmuştu. Vigour'u alsaydım bile aklımda kesinlikle Futur kalacak ve ergeç alacaktım.
Ming shi alanlarda da aynı duygu olabilir. Acaba orjinali nasıldır diye.
Gene @recklesstr üstadın tanıttığı Baili BD 177 ile bende bu duygu kırıldı. Kaliteli ve estetik Çin malı DE ler var ve işlevsel bakılırsa son derece kullanışlı ve yeterli. Ayrıca da ucuz.
(22/03/2017, Saat: 10:10)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstatlar bu sabah tıraş olma fırsatı buldum. ağırlık hemen hemen aynı, el ile ben bariz bir fark hissedemedim.
jilet aralığı sanki futurda daha açık gibi görünüyor, biraz daha mild olduğunu söyleyebilirim.

Ayrıca Çinlileri artık pek hafife almamak lazım ciddi olarak kaliteli işler çıkıyor, bu alet bunun bir örneği, vig shaving fırçalar keza aynı.
Artık ciddi ciddi Aliexpress ten vig shaving fırçalar sipariş etmeye başladım çok memnun kaldım çünkü ilk aldığımdan.
Yeni başlayacak arkadaşlara burdan söyleyeceğim gidip yüzlerce lira bayılmasınlar diğer markalara.
15 - 20 dolar bandında vig shavingden alsınlar. zaten diğer markalar da ekseriyetle çinden aldıkları düğümleri kullanıyorlar.

@utunç komşum iyi oldu bu açıklamanız, Futur ile aynı karakterde olup olmadığını ben çok merak ediyordum. Bu arada arka plandaki, deriden yaptığınız tabak da çok güzel olmuş, hala uğraşıyorsunuz sanırım .
@FurkanY komşum çok zamandır tembelikten uğraşamıyorum, aslında biraz pratik yapıp geliştirmeye ihtiyacım var bu hobiyi.
https://www.instagram.com/u1071/
(22/03/2017, Saat: 12:08)finwe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

Klasik tırşa dünyasına Lord'un blog'uyla yeni başladım. WS Classic ile şu an teknik kazanma aşamasındayım, yaklaşık 2 haftadır. Diğer ekipmanları(FS Best Badger24mm, proraso sabun/balsam) başlangıç aşaması olarak edindim. Konuyu dağıtmadan başlıkla ilgili soruma geçeyim.

Bir üst seviye için forumdaki görüşlerinize bağlı EJ DE89 düşünüyorken, Merkur Futur değerlendirmelerini izledim ve son olarak kendimi bu başlıkta buldum. Farklı karakterde çeşitli makineler edinip bir miktar "koleksiyon"a kaçmak yerine 1 veya 2 adet ile sınırlandırıp bu keyfi yaşamayı hedefliyorum ama ne kadar mümkün olur bilmiyorum Smile

Bu açıdan Ming Shi Shaver 2000s Merkur futur yerine alınmalı/alınabilir mi ? Kararsız kaldım. Tıraş kalitesi/keyfi açısından aradaki fiyat farkına değer mi ? ya da sadece "merkur" ürünü olduğu için bile uzun vadeli olarak tercih edilmeli mi ?

Elbetteki kişisel tercihler işin içine giriyor ama bu konuda tecrübeli siz değerli üstadların görüşünü almak istedim.

Dip not : Lord Sparhawk'a da değerli bilgileri ve blog'uyla klasik tıraşı sevdirmesinden ötürü özellikle teşekkür ederim.

Herkese keyifli tıraşlar.

Bir kere kullanıp, yüzümü pancara çevirip attığım WS klasik tıraş aletini saymazsak benim ilk tıraş aletim Merkür Futur. Ben de tıpkı sizin gibi progress ve futur arasında kararsız kalmıştım. Alışverişimi yapmak üzere İmpa ticarete gidince kararım futur'dan yana oldu. Her ikisine de jilet taktım ve elimin kenarında kesim hissiyatını test ettim. Futur'u ilk aldığınızda, iç ayar aparatı yanlış takılmış şekilde olabilir ki benimki de öyleydi, öyle olduğu zaman en düşük ayarda bile agresif tıraş verir. Ben durumu farkedip daha dükkandayken bunu düzeltmiştim. O gün bu gündür en favori aletimdir. İşin hobi kısmını bırakıp, hiç riske atmadan tıraş olmam istediğimde, onlarca tıraş aletime rağmen elim direkt futur'a gider. En düşük ayarı bir hayli mild'dir zaten.

Yabancı bir forumda okumuştum. Çok eskiden beri (yanlış hatırlamıyorsam 20 yıl kadar) bu aletin sahibi olan birisinin futur aletinin içindeki üst kapağı tutmaya yarayan tel artık eskiyip yerinden çıkmış. Bir süre öyle iadare etmiş ama daha sonra Merkur firması ile iletişime geçip durumu bildirmiş. Merkur'de ona o telin yenisini ücretsiz göndermiş. Bu noktada da seçeceğiniz markanın kararını verebilirsiniz.

Elinizin altında bir tane de EJ89 bulundurabilirsiniz bence. Futurdan sonraki ikinci favori aletim diyebilirim. Günlük tıraş olmanız gerektiği zamanlarda güzel işler çıkarır.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(22/03/2017, Saat: 18:24)finwe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ming shi den sonra Futur de almayi dusunur musunuz ? Gerek var midir sizce? Tabi halihazirda bir futur'unuz yoksa Smile

Futur'um yok ve sadece 1 kez gördüm, deneme fırsatım olmadı. Bu konudaki virüsü sadece 3 ay önce kaptığım için yorum yapabilecek bir deneyimim tabi ki yok ama Ming Shi'yi o kadar iyi buldum ki, tabi ki işçilik, malzeme kalitesi gibi konularda Futur daha iyidir (ve ona göre de fiyatlandırılmış) diye bir düşünce aklıma gelse de, Ming Shi bana istediğimi veriyor dolayısıyla bir Futur arayışı içinde olmam gibi geliyor.
Kalite/Fiyat oranı çok iyi bir ürün bu. Fiyatı çok uygun ama kesinlikle 'ucuz' bir ürün değil. Yarın sabah bile onunla tıraş olmayı çoktan planladım

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,320 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,245 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,816 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,570 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,193 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 313,036 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,708 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 11,987 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,925 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rex Envoy Çelik Tıraş Aleti MetsGo 60 23,132 01/05/2021, Saat: 22:29
Son Yorum: Dorukbey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: