Derby tıraş kremleri
(30/12/2021, Saat: 01:48)Naci Erdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün itibariyle (yani 29 Aralık 2021) bir çerçicide Derby kremin lavantalı olanını buldum.
2014 üretimi ve son kullanma yılı da 2019 ..
Tarihine hiç dikkat etmeden aldığım bu kremi bu geceki tıraşımda kullandım. Bunca yılın etkisi ile olsa gerek koku bir parça azdı, ama korumayı, kıvamını başarılı buldum, kayganlık da çok iyiydi ..
Zaten normal Derby tıraş kremini gündelik tıraşımda sıkça kullanmaktayım, çok memnunum. Lavantalısı eski üretim tarihli olmasına rağmen performansından pek bir şey kaybetmemiş.

@Naci Erdem Derby Lavanta benim elimde de var, tabii eski üretim. Kesinlikle size katılıyorum performansından hiç bir şey kaybetmemiş. Kokusu ise nefis. Keşke yeniden üretilse. Arada kullanıp, tıraş sonras Eyüp Sabri Tuncer 75 derece Lavanta kolonyası ile tıraşımı sonlandırıyorum.
(10/10/2011, Saat: 20:14)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkonun kremlerinin anca yarı performansındalar, evime sokmam. Gibbs de aynı halt. Arko kremler varken ucuz derby kremler kullanan komşularıma;

so why dude, why?

diye sormak istiyorum.

Üstadım because of the lemon you know diye cevap vermek istiyorum. Bir de bunun lavantalı olanı varmış, çok denemek istiyorum ama hiçbir yerde bulamadım. Sanırım tedavülden kalkmış. Arkonun morina devam...
Till the break-in, use the cheap cream.
(26/11/2022, Saat: 21:44)thatwickerhat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım because of the lemon you know diye cevap vermek istiyorum. Bir de bunun lavantalı olanı varmış, çok denemek istiyorum ama hiçbir yerde bulamadım. Sanırım tedavülden kalkmış. Arkonun morina devam...

Acaba Derby jiletler gibi kremler de üretim standartı yok. Kullandığım Derby Limon kokusu bulaşık deterjanı gibi diğer çeşitleri de öyle. Performansı ise Arko dan daha iyi bana göre.
Kısacası bende beğenmiyorum.
(02/12/2022, Saat: 22:04)Ceyrancı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acaba Derby jiletler gibi kremler de üretim standartı yok. Kullandığım Derby Limon kokusu bulaşık deterjanı gibi diğer çeşitleri de öyle. Performansı ise Arko dan daha iyi bana göre.
Kısacası bende beğenmiyorum.

Ya fiyatları artmış olmasa aslında gideri vardı. Gerçi ucuza satılan siteler de var. Ama bir ara kozmela'da beyaz proraso krem elli lira civarıydı. Bu dediğim iki hafta önce kadar... Arko krem ise yarı fiyatı. Şimdi şahsen iki arko fiyatına proraso çok daha mantıklı. Bunun bir de kur farkı vesairesi var. Acaba bizi yoluyorlar mı diye düşünmeden edemiyor insan. Neticede birim paraya eriştiğimiz kalite İtalyanlarınkine kıyaslanamaz.
Till the break-in, use the cheap cream.
(02/12/2022, Saat: 22:39)thatwickerhat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya fiyatları artmış olmasa aslında gideri vardı. Gerçi ucuza satılan siteler de var. Ama bir ara kozmela'da beyaz proraso krem elli lira civarıydı. Bu dediğim iki hafta önce kadar... Arko krem ise yarı fiyatı. Şimdi şahsen iki arko fiyatına proraso çok daha mantıklı. Bunun bir de kur farkı vesairesi var. Acaba bizi yoluyorlar mı diye düşünmeden edemiyor insan. Neticede birim paraya eriştiğimiz kalite İtalyanlarınkine kıyaslanamaz.

Haklısınız. Birim paraya eriştiğimiz ürünleri kıyaslamaya başlamayalım bence :/.
Derby'nin Normal dışındaki diğer tıraş kremlerinin kokularına tahammül edemedim şahsen.

Derby Limon, çürümüş limon kokulu. Derby Mentol'de ise mentol yok, tatlı nane kokulu. Her ikisinin kokusu da yapay.
Derby Limon ile birkaç kez tıraş oldum. Az miktar kremle çok güzel yoğun köpükler elde ediyorum içindeki SLS sayesinde. Yastıklama vasat. Kayganlık iyi. İçinde Paraben ve SLS bulunması beni bu kremden soğutuyor. Bir kere daha kullanasım varsa da kullanasım kaçıyor. F/P bir krem

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 552,542 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 199,092 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,011 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,076 20/12/2022, Saat: 23:12
Son Yorum: wolf737
  "PERMATİK" Tıraş Kremi mancho 22 33,119 30/07/2022, Saat: 14:56
Son Yorum: namioguz