Proraso Tıraş Kremi
Proraso Okaliptüs-Mentol kremi ilk defa bugun 2 gunluk sakalimda denedim.Mentol orani, kayganlik ve kopuk yogunlugu muazzam, yuzumde biraktigi serinlik hissini cok begendim.
Komşularım Proraso Pre Shave ve tıraş kremi almaya karar verdim. Sandalwood ve aloe vera arasında kararsızım. Koku olarak bir beklentim yok tıraşa ve cilde olumlu katkısı en fazla olanı almak istiyorum.
Sandalwood oldukça beğenilmiş aloe vera ise içerik olarak beni cezbediyor.

Her iki ürünü kullanan komşularımdan yardım bekliyorum.
Her ikisinide kullanmış biri olarak aloe vera içeriklisini almanızı tavsiye ederim. Cildiniz bayram etsin.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Arko, Derby ya da Nivea kremler ile karşılaştırıldığında gerçekten fiyatını hakediyor mu? Aralarında bariz fark var mı?
@"İmam Fatip" Sormuş olduğunuz sorunun cevabı kısa ve net '' bariz fark yok''. Proraso üst düzey ürünler üreten bir üretici değil, hiçbir zaman da olmadı. Performans olarak Arko ' dan hallice ürünler üretir. İtalyan Arko ' sudur, İtalya da neredeyse tüm berberler Proraso kullanıyor. Cella'dır , Vitos ' dur kullanan berber sayısı yok denecek kadar az, çünkü pahalı. Fiyatını hak edip etmediği sorusu göreceli. İtalya' da bu ürünler 45 tl değil. Kremleri ortalama 3 euro , sabunları da 5 euro. 3 tl , 5 tl gibi düşünebilirsin. Dolayısıyla aslında fiyat olarak çok makul ürünler ancak malum ülkemiz döviz kuru + kozmetik ilave gümrük vergileri vs göz önüne alındığında 45 tl olarak karşına geliyor.

Şu linkten inceleyebilirsin fiyatları ,

https://www.notino.it/proraso/?f=1-3-245...gIDn_D_BwE

Arko nun 5 tl , Nivea' nın 10 tl olduğu yerde 45 tl ya Proraso alınır mı ? Alınır. Performansı için , aradaki performans farkından ötürü değil. Mevzu sadece performanssa alınmaz. Bu iş bir hobi. Yeniliğe açık olmak gerek. Farklı ürünler tecrübenizi arttıracaktır. Ben mesela yeşil sabununu her yaz kullanırım. Rotasyona tabi tuttuğum ve sadece yaz aylarında kullandığım için de öyle hemen bitmez. 2-3 senede bir kutu alırsınız 2-3 ürünle yaz aylarında beraber kullanırsınız. Önemli olan satın alma eylemini abartmadan kullanabileceğimiz ölçüde satın almak.

Keyifli tıraşlar dilerim.
Cevap için teşekkürler kaan komşum. Bu zamana kadar sadece sabunlara alışamadım, kremlerde ise proraso okaliptüs ve niveadan memnun kaldım ama aralarında fark bulamadım, işte bu sebepten sormak istedim gerçekten çok mu iyi? Jilet ya da alet kendiliğinden mi akıyor? Yoksa tek farkları kokuları Smile
Proraso'nun single edge diye tabir edilen 275ml'lik tüplerdeki tıraş kremlerini sample olarak denedim.
Azur Lime: Yazlık bir koku. Baskın değil. Serinin bana göre köpük ve koku yoğunluğu en az kremi. Başarısız bir krem anlamında söylemiyorum. Bana göre kaliteli bir ürün.
Cyress and Vetiver : Odunsu, topraksı bir koku adı gibi. Gayet güzel bir ürün.
Wood and Spice : Serinin performans olarak bana en başarılı ürünü. Kokusu biraz cıvıl cıvıl. Biraz daha karanlık notalar içerseydi daha çok severdim. Koku ve köpük yoğunluğu olarak serinin en iyisi.
Genel olarak, yeni kremlerin hepsini de başarılı , kaliteli buldum. Kolay, dolgun ve koruyucu köpük elde ettim. Tıraş sonrası hissiyatı da güzeldi. Standart Proraso kremlere kıyasla bir kademe üstte diyebilirim. Aman aman bir fark değil, standartlar 7/10 ise , bunlar 8/10'dur.
Farklı bir tat için denenebilir.
Sandal ağacı ve shea yağı özlü, aloe vera özlü ve E vitaminli olanlarından evde var. Sandal ağacı ve shea yağı özlü olanın gerçekten harika bir kokusu var. Özellikle duştan sonra tıraşımı olduğumda tüm banyoyu kaplıyor. Denemek isteyenler düşünmeden alabilirler. Yeni modeli çıkmış Wood and Spice isimli, siparişimi verdim beklentim çok büyük.
"Bu cihan sanki salaş bir sahne"
@iamcagri komşum proraso woon spice ı kullandıktan sonra yorumunu beklerim.
ne mutlu türküm diyene !
(10/01/2021, Saat: 21:01)yakup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @iamcagri komşum proraso woon spice ı kullandıktan sonra yorumunu beklerim.

Komşum, yaklaşık bir aydır giriş yapmadığım için yeni görmekteyim. Ürünün kokusu oldukça maskülen, sedir ağacı ve baharat karışımı. Kayganlık, köpük yapma ve köpüğün sönmesi gibi konularda diğer Proraso kremleri ile aynı olduğunu düşünüyorum. Tercih edilebilir güzel bir ürün.
"Bu cihan sanki salaş bir sahne"

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Kremi erdsde 33 16,207 09/04/2024, Saat: 16:24
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 557,281 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 150,428 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Proraso Sandalwood eggman 28 32,146 19/04/2023, Saat: 14:11
Son Yorum: layken
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,054 25/02/2023, Saat: 20:42