Proraso Tıraş Kremi
(25/06/2012, Saat: 10:22)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: açıkçası bir proraso hastası olarak yeni formülüne ben de şüpheyle yaklaşıyorum. henüz kullanmadım ama daha creamy olduğundan bahsedilmişti bir alışveriş sitesi yorumunda. Merak ettiğim acaba bu "new formula" "old school" u tamamen kaldıracak mı? yoksa beraber devam edecek mi üretimleri? bilgisi olan var mı?

bilmiyorum belki de adında new yazdıgı icin ancak eskisi daha old school du. yani daha bir berbervari bir etkisi vardı. yenisi dedikleri gibi biraz daha kremli sanki cellayla olan rekabetten dolayı biraz kremlemisler gibi. ancak eskisi de yenisi de guzel. ozelikle arko nun cool ve cool mint gibi tıraş kremlerinin cok cok cok onunde. bir sonraki tıraşta kopugunu resimleyecegim unutmazsam arkoyla kıyaslama sansıda olur boylece.
eskisi artık uretilmeyecek.
saygılar.
cevaplar için teşekkürler. geçmiş olsun diyelim o zaman...Confused
Mentol 2012 'yi de bugün kullandım.

Genel anlamda benzer öyle çok bir farkını göremedim.İçinden zararlı maddeleri çıkarmaları iyi olmuş.Sandalwood daha yumuşak yapıyor yüzü.

Benzer olsada eski üründen bir kaç adım önde kalite olarak.

Proraso yazın nasıl iyi gidiyor nasıl iyi gidiyor Big Grin
prorasolarım geldi. henüz denemedim ama kokularından okaliptüslü olan eskisiyle aynı kokuyor. sandalwood olanın kokusunu zaten seviyordum(muşum) bu koku için yaşlı kadın parfümü kokusu benzetmesi çok kullanılır ama ben çok severim. (niveayla alakası yok)
üstümde sandal kokusu olduğu zaman sanki bütün yahşi cazibem kayboluyor

(06/07/2012, Saat: 17:52)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: prorasolarım geldi. henüz denemedim ama kokularından okaliptüslü olan eskisiyle aynı kokuyor. sandalwood olanın kokusunu zaten seviyordum(muşum) bu koku için yaşlı kadın parfümü kokusu benzetmesi çok kullanılır ama ben çok severim. (niveayla alakası yok)
(06/07/2012, Saat: 17:52)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: prorasolarım geldi. henüz denemedim ama kokularından okaliptüslü olan eskisiyle aynı kokuyor. sandalwood olanın kokusunu zaten seviyordum(muşum) bu koku için yaşlı kadın parfümü kokusu benzetmesi çok kullanılır ama ben çok severim. (niveayla alakası yok)

hocam kokuları aynı değil ancak geride kalan hersey hemen hemen aynı hatta nivea daha onde fiyatla dengelersek.

kullanın ancak 3 kez bunu bir 3 kez de nivea kullanın arka arkaya tekrar goruselim.
Ilk izlenimim prorasonun italyan arkosu olmadigi yonunde ama gorucez sandalwood olayini.

(25/06/2012, Saat: 00:46)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eggman dostum,

2 yıldır surekli Proraso kullanıyorum eski formullu yeni formullu olanı da kullanma sansım oldu. Eskisi biraz daha geleneksel gibi geliyor kokusu daha bir berbervariydi suankiler daha baskın menthol ve okaliptus var gibi. ancak eskisi daha iyidir diyemiyorum.

Kremini sabununa gore daha cok tutmuyorum. Sabunu daha bereketli oluyor. ugrasırsanız cok guzel ve kıvamlı kopuk veriyor. Ancak elbette arkodan daha fazla ugrasmak lazım. Bugun sureyi tahmin icin baktım 1 dakika yukleme 2-3 dakika ayrı bir mug da kopuk yaptıgımda arkonun cok onunde ki soguk suyla yapılmıs bir kopukdu. eger yuklemeyi az yaparsanız ve kopurtmede su eklemezseniz ara ara iyi kopuk elde edemeyebilirsiniz.

içerik kremde ve sabunda aynı olabilir ancak su unutulmamalı kremde daha fazla su oranı var yani içindekiler aynı olsa bile sabundaki su oranı daha az oldugundan kreme gore daha fazla ve yogun içeriğe sahip oluyor. Ben bunu en az 3-4 tup ve 5-6 sabun kabıyla olan deneyime dayanarak soyluyorum ki Proraso alınacaksa sabun alınmalı. Krem alan kullanan arkadaslar sabunu alınca aradaki bariz farkı gorecekler.

bence en iyi tıraş urunleri proraso degil elbette. cok eksigi vs vardır ancak fiyatıyla performansı dusunulunce bu da italyan arko su ve mutlaka denenmeli.

yalnız after shave icin aynısı soyleyemeyecegim. Berbattır diyemiyorum ancak cok iyi degil. Alkol free formullunden sanırım. Dusuk oranda alkol oldugunda daha etkili oluyor balsamlar sanki bu tabiki benim gorusum.

Saygılar,
(06/08/2012, Saat: 21:36)superbadger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ilk izlenimim prorasonun italyan arkosu olmadigi yonunde ama gorucez sandalwood olayini.

(25/06/2012, Saat: 00:46)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eggman dostum,

2 yıldır surekli Proraso kullanıyorum eski formullu yeni formullu olanı da kullanma sansım oldu. Eskisi biraz daha geleneksel gibi geliyor kokusu daha bir berbervariydi suankiler daha baskın menthol ve okaliptus var gibi. ancak eskisi daha iyidir diyemiyorum.

Kremini sabununa gore daha cok tutmuyorum. Sabunu daha bereketli oluyor. ugrasırsanız cok guzel ve kıvamlı kopuk veriyor. Ancak elbette arkodan daha fazla ugrasmak lazım. Bugun sureyi tahmin icin baktım 1 dakika yukleme 2-3 dakika ayrı bir mug da kopuk yaptıgımda arkonun cok onunde ki soguk suyla yapılmıs bir kopukdu. eger yuklemeyi az yaparsanız ve kopurtmede su eklemezseniz ara ara iyi kopuk elde edemeyebilirsiniz.

içerik kremde ve sabunda aynı olabilir ancak su unutulmamalı kremde daha fazla su oranı var yani içindekiler aynı olsa bile sabundaki su oranı daha az oldugundan kreme gore daha fazla ve yogun içeriğe sahip oluyor. Ben bunu en az 3-4 tup ve 5-6 sabun kabıyla olan deneyime dayanarak soyluyorum ki Proraso alınacaksa sabun alınmalı. Krem alan kullanan arkadaslar sabunu alınca aradaki bariz farkı gorecekler.

bence en iyi tıraş urunleri proraso degil elbette. cok eksigi vs vardır ancak fiyatıyla performansı dusunulunce bu da italyan arko su ve mutlaka denenmeli.

yalnız after shave icin aynısı soyleyemeyecegim. Berbattır diyemiyorum ancak cok iyi degil. Alkol free formullunden sanırım. Dusuk oranda alkol oldugunda daha etkili oluyor balsamlar sanki bu tabiki benim gorusum.

Saygılar,

İtalya'nın Arko'su olmak kotu bir sey değil. Su sayfaya bakarsanız yarısından fazlasının Arko ve Derby kullandıgını gorebilirsiniz.

http://badgerandblade.com/vb/showthread....day/page56

Arko kadar ucuz ve tanınan anlamında İtalya'nın Arko'sudur. Ayrıca bana gore Arko ve Derby ust kalitede performansa sahip (Sabunlarını kast ediyorum kremleri ne yazık ki cok kotudur). Kullandıklarım arasında Tabac, Omega, MWF, Fitness for man, Wilkonson gibi sabunlardan cok daha kaliteli ve kullanıslıdır. Ayrıca ucuz ve ulasılabilirdir. Bazı arkadaslar kızabilir ancak yukarıdaki link bunun bir gostergesidir bence. Adamlar 50-60 dolarlık aftershave kullanıyor, bir o kadar pahalı fırca kullanıyor ancak tıraşı Arko ile oluyor.

Selamlar,
Dogrudur bir populerligi var.
bunlar hep subjektif seyler ama tiras sabunu milliyetcilik yapacagim en son sey.
birazda kaziklanmamis olmanin verdigi guzel his var arkoda galiba ama benim icin sabunun maliyeti cok onemli degil. zaten tiras sabununa bir senede en fazla 50 dolar fazla verebilirsiniz, fazla degil. 50 dolar biriktirsem bir senede fazladan hayat standardimi ne kadar degistirir bilemedim. (zengin degilim)
fiyat/ performansa araba evde bakmak daha mantikli geliyor bana.

[/quote]

İtalya'nın Arko'su olmak kotu bir sey değil. Su sayfaya bakarsanız yarısından fazlasının Arko ve Derby kullandıgını gorebilirsiniz.

http://badgerandblade.com/vb/showthread....day/page56

Arko kadar ucuz ve tanınan anlamında İtalya'nın Arko'sudur. Ayrıca bana gore Arko ve Derby ust kalitede performansa sahip (Sabunlarını kast ediyorum kremleri ne yazık ki cok kotudur). Kullandıklarım arasında Tabac, Omega, MWF, Fitness for man, Wilkonson gibi sabunlardan cok daha kaliteli ve kullanıslıdır. Ayrıca ucuz ve ulasılabilirdir. Bazı arkadaslar kızabilir ancak yukarıdaki link bunun bir gostergesidir bence. Adamlar 50-60 dolarlık aftershave kullanıyor, bir o kadar pahalı fırca kullanıyor ancak tıraşı Arko ile oluyor.

Selamlar,
[/quote]
(07/08/2012, Saat: 13:21)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko kadar ucuz ve tanınan anlamında İtalya'nın Arko'sudur. Ayrıca bana gore Arko ve Derby ust kalitede performansa sahip (Sabunlarını kast ediyorum kremleri ne yazık ki cok kotudur). Kullandıklarım arasında Tabac, Omega, MWF, Fitness for man, Wilkonson gibi sabunlardan cok daha kaliteli ve kullanıslıdır.
Selamlar,

Hocam wilkinson falan tamamda, özellikle tabac ve mwf'nin kesinlikle önünde değil arko... Hatta önünde olmayı bırak yanına bile yaklaşamıyor bence.
Arkonun orta kalitede bir sabun olduğunu düşünüyorum, köpüğü iyi fakat koruyucu değil ve nemlendirici özelliği neredeyse hiç yok. Ancak çok ucuz fiyatı ve tedarik kolaylığı bu sabunu bizim için rakipsiz kılıyor. Ancak bu iki kıstası göz ardı edebilen keyfine düşkün bir adam olarak gerek köpüğü, gerek nemlendiriciliği gerekse uzun ömrü sebebiyle mwf'i birinci sıraya tabac'ı ise herkes tarafından benimsenmeyen kokusu sebebiyle ikinci sıraya koyarım.

Selamlar...
Ataman.
sinekkaydı tıraş, boyalı ayakkabı, ütülü pantolon...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 552,523 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 148,416 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Proraso Sandalwood eggman 28 31,803 19/04/2023, Saat: 14:11
Son Yorum: layken
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,011 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,075 20/12/2022, Saat: 23:12
Son Yorum: wolf737