Vintage Gillette Razor'lar hakkında özet bilgi
Merhaba,

Baktım ama göremedim, eğer forumda bu konu işlendiyse affımı dilerim.

En son okuduğum "Leisureguys's Guide to Gourmet Shaving' kitabından Vintage Gillette Razor'larla ilgili özet bölümü ilgilenenler için aşağıda çevirdim.

Keyifli okumalar.

Gillette Vintage Razors

Tech:
Tech 1939'dan 1940'lı yıllara kadar üretildi. 3 parçalı bir razor ve Mild bir traş veriyor. Yeni başlayanlar için en iyi razor sıralamasında HD ve Super Speed'den sonra 3. sırada yer alır. Çok yaygındırlar ve makul fiyatlarda bulunabilirler.

Super Speed:
Başlangıç seviyesindekiler için en çok önerilen 2. razor'dur. HD'den daha az, Tech'den daha fazla aggressive'dir. TTO (twist to open) tarzı bir razor'dur ve silo kapılı tek parça açılarak jilet yerleştirilir.

Aristocrat:
Gillette firması Aristocrat ismini bir çok farklı razor'da kullandıysa da benim (yazar) için 1940'lardaki üretimidir. Altın bir TTO razor. Super Speed'den biraz daha aggressive'dir. Benim (yazarın) en favori razor'umdur.

Fat Boy ve Slim Handle:
Bunlar Gillette'in en yaygın ayarlanabilir razor'larıdır. Her ikisinde de en düşük seviye 1 ve en yükseği 9'dur ( en aggressive seviye). Tüm ayarlanabilir razor'larda olduğu gibi, en az agressive seviye olan 1'le başlayıp günler içinde seviyeyi arttırıp sizin için en keyifli traşı veren seviyeyi bulmanız gerekir. Kimileri Fat Boy'u kimileri Slim handle'ı tercih eder. Bu iki razorun başlık geometrileri farklıdır, dolayısıyla uygun traşı verecek açıları da farklıdır.

Lady Gillette:
Uzun saplı, ayarlanamaz TTO ( twist to open) mekanizmalı bu razor kadınlar için tasarlanmıştır. Sapları pembe, mavi ve altın rengi olabilir.
Orijinalinde kadınlar için tasarlanmış olsa da erkekler de bu razor'ı sever ve kullanır.

Sent from my iPad using Tapatalk
Emeğiniz için teşekkürler. Forumumuzda daha çok fat boy ve slim modelleri rağbet görüyor. İşe yarar ucuz klon tavsiyelerine açığım.
Rica ederim, Teşekkürler arandur.

Dostlar su siteden detaylı modellerini gorebilirsiniz yıllara gore. Ayrıca site icerisinde kullanım klavuzlarından tutun seri numaralarının acıklanmasına kadar dolu bilgi vardır. Tavsiye olunur.

http://www.mr-razor.com/Rasierer/Gillett...sierer.htm

http://www.mr-razor.com/Rasierertypen/Geschichte.htm

Bunlar arasında adjustable olarak sahsen bana zevk verenler: black beauty>slim>fatboy oldu.
New improved ozellikle long comb u, gunluk tıras olanlara siddetle tavsiye olunur. Bugun bile o yumusaklıkta tıras veren az alet var.
Teşekkürler dikdik_s

qxkp06.jpg

Konuya ilgi duyan ve duyacak olan komsular icin güzel detayli anlatimi olan bir site---
Fotograflar güzel ---makineler hakkinda detayli bilgiler var # kullanim özellikleri belirtilmis  

http://www.gilletteadjustable.com/home.html
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Abi cok guzel bir link paylasmıssın, tesekkur ederiz.
O amcamın elinde harbi varmı acep o kadar toggle lar, buttom dial ler. Urfada vardı bizmi almadık babaaa.
(18/12/2017, Saat: 23:05)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi cok guzel bir link paylasmıssın, tesekkur ederiz.
O amcamın elinde harbi varmı acep o kadar toggle lar, buttom dial ler. Urfada vardı bizmi almadık babaaa.

Walla bende imrenerek baktım ...Ustura mecrasına yol almamış olaydım illaki bir temas olayına girerdim ama biliyorsun artık başka bir camiada yım Smile
merak edenler için eleman yazmış adresini telefonu arayın yazın diyor ...lakin fiyatlar canyakıcı cinsten , göreceğin gibi 850 ila 5000 dollar arası ...yinede bakması güzel oluyor Smile
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Ben yakın plan fotoğrafları görünce istemsizce yutkundum. Hiç yaptığım bir refleks de değil ama oldu bi kere.
Efsane vintage gillette tto aletlere yakışır bir site yapmışlar. Paylaşım için teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,172 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,890 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 61,828 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,045 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,926 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 32,740 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,354 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv
  Ayarlı Vintage Gibbs dr_green 30 9,760 28/05/2020, Saat: 21:30
Son Yorum: fusuy
  Gillette Heritage CK89 30 15,740 18/05/2020, Saat: 22:49
Son Yorum: zorsakal
  İnceleme: Gillette New Type Short Comb dr_green 13 4,712 11/05/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: rating

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: