Uzun sakalda efektif tıraş için jilet seçimi önerisi
Diyelim en az 2 haftalık bir sakalınız var ve ustura kullanan birisiniz. Cildiniz normal hassaslıkta ve sakalınız normal yoğunlukta, ne seyrek ne de çok yoğun. Tıraş olacaksınız. Hangi jileti kullanırsınız. Size bu durumda en iyi gelen jilet hangisidir? (keskinlik ve konfor olarak). Değerli yorumlarınız ışığında yol kat edeceğime inanıyorum. Jilet ne kadar öznel bir konu olsa da bu belirttiğim kriterlere uygun komşularla cilt ve sakal tipimiz aynı olacağından benzerlik göstereceğini düşünüyorum. Jilet Jilet Jilet
permasharp
ne mutlu türküm diyene !
Perma Sharp, net.
Makina olarak da belirtmek isterim: Fatip Piccolo
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
@"ekindgn" @"yakup" teşekkür ediyorum.
Çok fazla uçlarda olmadığı sürece her jilet olabilir. Zaten iki hafta uzamış olan sakalda hem cilt taze, hem de sakal rahat ve ince yapılı olacaktır. Buna hemen hemen ne jilet verilse kolaylıkla tıraş edecektir. Ama bir feather ya da dorco olmaz. Dorco çok küt kalacaktır, feather fazla keskin kalacaktır ve alttaki yumuşak cildi tahriş edecektir. Ortalarda bir şeyler misal personna platinum, asco kıvamında olur. Keskin isteniyorsa da sharp edge olabilir. İki haftalık tıraşta makineden ziyade usturayı tercih ederim. Jiletli usturada orta keskinlikte jilet ile tek perde+düzeltme ile alttaki taze cilt yorulmadan gayet rahat tıraş olunur. Ya da çelik ustura ile iki perdede pamuk gibi olur. Jileti makinede Orta agresiflikte taraklı bir şey kullanmak lazım. Benim cildimde fatip +permasharp ızdırap olacaktır iki agresif karakterli ürünle.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(02/05/2021, Saat: 09:14)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok fazla uçlarda olmadığı sürece her jilet olabilir. Zaten iki hafta uzamış olan sakalda hem cilt taze, hem de sakal rahat ve ince yapılı olacaktır. Buna hemen hemen ne jilet verilse kolaylıkla tıraş edecektir. Ama bir feather ya da dorco olmaz. Dorco çok küt kalacaktır, feather fazla keskin kalacaktır ve alttaki yumuşak cildi tahriş edecektir. Ortalarda bir şeyler misal personna platinum, asco kıvamında olur. Keskin isteniyorsa da sharp edge olabilir. İki haftalık tıraşta makineden ziyade usturayı tercih ederim. Jiletli usturada orta keskinlikte jilet ile tek perde+düzeltme ile alttaki taze cilt yorulmadan gayet rahat tıraş olunur. Ya da çelik ustura ile iki perdede pamuk gibi olur. Jileti makinede Orta agresiflikte taraklı bir şey kullanmak lazım. Benim cildimde fatip +permasharp ızdırap olacaktır iki agresif karakterli ürünle.

Yorumunuz için teşekkürler. Bu bilgilendirme doğrultusunda bir seçimle sakallara girişeceğim.
Bu durumda jiletten çok kullandığınız alet daha önemli olacaktır bence. 2 haftalık sakalda DE89 gibi bir alet iyi sonuç vermeyebilir.
Ali bıyıklı ustura kullanıyorum. Yeşil astradan tiger a geçtiğimde sakallarımı acayip çekiştirdiğini kesmediğini gördüm. Fakat jilete biraz daha şans vermek istedim gün geçtikçe cildim o jilete alıştı artık sorunsuz tıraş olabiliyorum. Yani kesmeyen jilet yoktur bana göre cilde uymayan jilet vardır biraz uğraşırsanız beğenmediğiniz jilet sizi şaşırtır bende olduğu gibi. Ayrıca ustura ile tıraş olurken özellikle bıyık ve çene bölgesini jileti yüzünüzde kaydırarak kesmenizi tavsiye ederim tahrişsiz bir kesim istiyorsanız. Yani tıpkı bir steak i keser gibi domatesi keser gibi Smile
@"Mauser" @"Pele69" yorumlarınız için teşekkür ederim dostlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,282 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,556 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,680 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,189 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,922 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur