Artisan Tras Sabunlari
Merhaba Komsularim

Bildiginiz gibi, piyasada ozellikle Amerikada ve Ingilterede bir cok kaliteli Artisan Tras sabunu bulunuyor, gerek instagramda gerek forumlarda bu guzel sabunlardan kullanan kisilerin yorumlari var fakat forumumuzda boyle bir bilgi yok.

Kullandiginiz ve memnun kaldiginiz Artisan sabunlari ve nereden temin ettiginizi burada paylasirsak almak isteyen kisilere yardimci olur diye dusundum.

Birkac Artisan Sabun yapan firma,

Al's Sapone da Barba
Barrister & Mann
Calani Seifenmanufaktur
Ginger's Garden
Honeybee Soaps
Jabonman
Kell's Original Hemp Blend Shaving Soap
Los Angeles Shaving Soap Co.
Mama Bear
Martin de Candre (MdC)
Mike's Natural Soaps
Mystic Water
Panna Crema Shaving Soaps
Petal Pusher Fancies
Prairie Creations
QED
Queen Charlotte Soaps (QCS)
Razorock LOA
Shave Yeti
St Charles Shave
Stirling
Strop Shoppe Shaving Soap
Synergy Shaving Soap
Tcheon Fung Sing
Bu tür sabunların farkı nedir? Mesela Semoque'de Artisan sabun çıkarmış, merak ettim.
(07/04/2017, Saat: 19:22)Infinitum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tür sabunların farkı nedir? Mesela Semoque'de Artisan sabun çıkarmış, merak ettim.

Ortak özellikleri küçük işletme ve sınırlı üretim. Dolayısıyla esnek olabiliyorlar, yani bir parti üründe beğenilmeyen birşeyi bir sonraki partide değiştirebiliyorlar. Biraz deneysel.

Amerika'lı artisanların diğer artisanlara üstünlüğü, yurtdışı forumlarının yazarlarının çoğu gibi Amerika'da olmaları. Alabama çocuğu Roderick'i elin Hans'ına tercih ediyorlar doğal olarak Smile

Amerikan olarak Cold River, Phoenix ve Razorock kullandım henüz. İyiler ama bir SV veya Haslinger seviyesinde değiller benim için. Yunan faena da fena değil.

Ancak şu an için en çok merak ettiğim Martin Amca'nın yeni çıkaracağı sabun. Heyecanla bekliyoruz.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Razorock u artisian saymayalım direk makineden portletilmis seri uretim urunu.

Artisian lar, ozellikle adı sanı duyulmus olanlar sizi memnun eder. Listedeki cogu markayı kullandım. Stirling caties bubbles gibi birbirinden guzel urunlerdir. Fırsatınız olursa herkese tavsiye edilir.
Konu cok derin, toparlayamayız.
Listede yok sanırım. Phoenix Gondolier kullanmıştım. Amerikan artisan sabunu olan bu ürünü tvbshaving'den almıştım. Başarılı bir sabundu.
İngiltere'nin Artisan tıraş sabunu markalarından birisi de "Nanny's Silly Soap Company."
Küçük bir işletme bu.
Kutularının üzerinde 'Handmade in England' diye bir ibareyle geliyor.

Ben geçenlerde bu Artisan markanın "Lemon Basil & Mandarin Traditional" tıraş sabununu aldım.

Kapağı açınca gelen 'citrus' kokusu muhteşem....benim şimdiye kadar en sevdiğim tıraş sabunu kokularından biri oldu....Art of Shaving'in tıraş kremlerinden Limonlu olanı da kullanıyorum ama bu sabunun kokusunun yanına bile yaklaşamaz....Sabun yumuşak bir sabun, sert bir krem gibi.

Ben bu sabunu kokusu dışında tıraş sırasında verdiği konfor, koruyuculuk ve tıraş sonrası çok iyi hissettirişiyle de sevdim. Kullanmadığım zamanlarda da kapağını açıp koklamak çok iyi geliyor Smile

(TheEnglishShavingCompany.com'dan aldım)

İçeriğini merak edenler aşağıya eklediğim resimlere bakabilir:

1197yad.jpg

anftdj.jpg
Ben de bu konu üzerine biraz araştırma yapmıştım. Maggard veya Amazonda sample lar var. Ancak adı sample olunca 2 ila 4 katına falan geliyor onun yerine direk sabunu alayım diyorum. 15-16 $ aralığında değişiyor kabaca. Ama o zaman da deneyeceğim ürün az olacak.
Not: ABD e giden arkadaşıma aldıracağım, Türkiye ye kargoyla değil. Yanlış yönlendirme yapmayayım.
@SumNauta komşum bilğilendirme için teşekkürler. Yalnız nanys sabunu incelme başlığı altında yaparsanız daha iyi olur .
Ben aslında kremciyim. Sabun işi beni aşıyor, çok zorlanıyorum köpürtmek için, zaman sorunum da var. Ama bu Artisan sabunların çoğu zaten krem gibi yumuşak bir kıvamda oluyor galiba.
Şimdi arkadaşlar Artisan Esnaf demektir biliyosunuz. Şimdi Mustafa Bey ve Noyan Bey bu firmalara ulaşsa biz de Artisan ız dese, bize biraz güzellik yapın dese, bu sabunları ithal etse de biz de denesek güzel olmaz mı? Zaten bu arkadaşlarımız sattıkları ürünleri yurt dışı fiyatı ile aynı satıyorlar neredeyse.
(10/04/2017, Saat: 11:04)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @SumNauta komşum bilğilendirme için teşekkürler. Yalnız nanys sabunu incelme başlığı altında yaparsanız daha iyi olur .

Teşekkürler @Nani Kuş

Aslında bir inceleme yazacak yetkinliğim yok, sadece bu Artisan bölümünde bahsedeyim istedim.
Tavsiyeniz üzerine taşımak istedim ama ayrı bir inceleme bölümü yok sanırım, siz yine Tıraş Sabunları bölümü altında bu sabun adıyla post edin diye tavsiye ettiniz sanırım. Teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 987 08/08/2023, Saat: 15:44
Son Yorum: sohayli
Rainbow Butik Tıraş Sabunları Tanıtım Başlığı Tayyare Pilotu 0 1,566 04/07/2022, Saat: 21:52
Son Yorum: Tayyare Pilotu
  blackloven traş sabunu blackloven 12 4,003 19/06/2022, Saat: 15:35
Son Yorum: blackloven
  Pearl Shaver's Spirit Artisan Tıraş Sabunu İncelemesi Oldstyle 2 1,690 26/11/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: Oldstyle
  Haslinger Tıraş Sabunları onurstyle 85 89,659 22/06/2021, Saat: 22:32
Son Yorum: Chavez
  Tıraş Sabunları Karşılaştırması piankhy 23 36,892 02/04/2021, Saat: 02:07
Son Yorum: Trashman
  Traş Sabunuyla Yüz Yıkama martin 43 61,049 12/01/2021, Saat: 02:06
Son Yorum: Alpp
  Füme Traş sabunu 300gr Plastik kutulu BigHillMe 564 768,324 16/10/2020, Saat: 13:59
Son Yorum: marv
  tweex traş sabunları... esevetnov 17 21,230 16/10/2020, Saat: 01:27
Son Yorum: saintdumas
  Muhle Tıraş Sabunları daggett 31 21,924 29/09/2020, Saat: 01:02
Son Yorum: timdr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: