Banyo İçin Doğal Sabun Tavsiyesi
Soru başlıktaki gibi, kendimi bildim bileli şampuanlarla hiç aram yoktur. Şimdiye kadar klasik beyaz sabun ve Argan sabunu dahil birkaç sabun kullandım. İşin aslı kafam 0 olduğu için çok bir sıkıntı olmuyor fakat 2 gunde bir kazırken her seferinde 2 perde tıraş sabunu kullanmaktan kafa derisinin dengesi oynadı sanırım uzun zamandir yağlanma problemi var.

Kullanan üstadlarım fikir ve tecrübelerini paylaşırsa çok memnun olurum.
İmpa ticarette çok güzel İngiliz sabunları var. Ben Wright's sabunu tavsiye ederim. İlk kullanımlarda çok ağır kokuyor ama sonra kokusu azalıyor.

Bir de keçi sütlü bir sabun var. Ben aldım ancak henüz kullanmadım. Keçi sütlü Cold River Soap Works tıraş sabunu cildimi çok güzel bırakıyordu, bu da aynı etkiyi gösterir diye düşünüyorum.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
doğal ve geleneksel yöntemlerle (külle) yapılan defne sabununu tavsiye ederim. başka sabunlarda var
http://www.senkoyluler.com/
(16/04/2017, Saat: 01:20)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İmpa ticarette çok güzel İngiliz sabunları var. Ben Wright's sabunu tavsiye ederim. İlk kullanımlarda çok ağır kokuyor ama sonra kokusu azalıyor.

Bir de keçi sütlü bir sabun var. Ben aldım ancak henüz kullanmadım. Keçi sütlü Cold River Soap Works tıraş sabunu cildimi çok güzel bırakıyordu, bu da aynı etkiyi gösterir diye düşünüyorum.

Sagolun komşum bir bakayım, ama aslında aradığım daha "Lokman Hekim" tarzı sabunlar.

(16/04/2017, Saat: 02:12)nicky Adlı Kullanıcıdan Alıntı: doğal ve geleneksel yöntemlerle (külle) yapılan defne sabununu tavsiye ederim. başka sabunlarda var
http://www.senkoyluler.com/

Bir yakınımızın akrabası vasıtasıyla el yapımı defne sabunu kullanma şansım oldu ama o koku o sabundan nasıl çıktı anlamadım; şampuan kullanmayan adam banyodan 1 saat sonra mentollü Clear Man ile duşa geri döndüm.
http://www.boltaczeytinyag.com/

buradan aldığm sabunlar ile
Öncelikle şunu söylemeliyim, cildimi kuruttuğu ve rahatsızlık verdiği için Zeytinyağlı doğal sabunlar da dahil hiç bir sabun kullanmayan (bana o kadar kötü etki etmeyen duş jelleri kullanıyorum, saç için ise PH değeri 5.5 olan kokusuz, az katkılı şampuanlar) birisi olarak hayatımda ilk defa bana süper güzel gelen, çok keyif veren bir sabunla karşılaştım.

@impaticaret den aldığım aşağıdaki Saponificio Varesino Vanilyalı / Kömürlü siyah sabun şimdiye kadar kullandığım en güzel banyo sabunu olarak geldi bana.

Sabun kullanmaktan kaçınmama neden olan cilt kuruluğu hissini hiç vermedi bu sabun, nefis Vanilya kokusu ve cildi yumuşatmak için konulmuş kömür tozuyla süper bir keyif veriyor.

Tabi herkesin cilt yapısı ayrı ama benim için şimdiye kadar denediğim en iyi sabun bu ve kullanmaya devam edeceğim tek sabun.

1009cd6447d2359195c916d981cf06c5.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk
(16/04/2017, Saat: 14:52)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle şunu söylemeliyim, cildimi kuruttuğu ve rahatsızlık verdiği için Zeytinyağlı doğal sabunlar da dahil hiç bir sabun kullanmayan (bana o kadar kötü etki etmeyen duş jelleri kullanıyorum, saç için ise PH değeri 5.5 olan kokusuz, az katkılı şampuanlar) birisi olarak hayatımda ilk defa bana süper güzel gelen, çok keyif veren bir sabunla karşılaştım.

@impaticaret den aldığım aşağıdaki Saponificio Varesino Vanilyalı / Kömürlü siyah sabun şimdiye kadar kullandığım en güzel banyo sabunu olarak geldi bana.

Sabun kullanmaktan kaçınmama neden olan cilt kuruluğu hissini hiç vermedi bu sabun, nefis Vanilya kokusu ve cildi yumuşatmak için konulmuş kömür tozuyla süper bir keyif veriyor.

Tabi herkesin cilt yapısı ayrı ama benim için şimdiye kadar denediğim en iyi sabun bu ve kullanmaya devam edeceğim tek sabun.

Sent from my iPad using Tapatalk

Mustafa Bey ile iletişime geçmek farz oldu o zaman komşum... Smile
El yapımı zeytinyağlı sabunlar ile iyi netice aldım. Saçta kullanıyorum. Biraz alışma süreci gerektiriyor.
(16/04/2017, Saat: 18:28)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: El yapımı zeytinyağlı sabunlar ile iyi netice aldım. Saçta kullanıyorum. Biraz alışma süreci gerektiriyor.

Ya zeytinyagi sabunu ya da defne sabunu dusunuyorum hocam. Zeytinyagi sabunu yaglanma yapiyor mu? Siz olumsuz bir sey yasadiniz mi?
Aksine biraz daha başarılı yağlanma sonucu aldım. Olumsuzluk olarak şampuan kadar yumuşacık yapmıyor saçı diyebilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Zeytinyağlı Sabun Kriterleri krub 13 3,163 10/05/2023, Saat: 00:19
Son Yorum: namioguz
  Parfüm Tavsiyesi burakoner0681 72 63,720 23/04/2023, Saat: 21:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Sampuan tavsiyesi d0vo 161 109,737 23/04/2023, Saat: 21:47
Son Yorum: ferencpuskas
  Beğendiğiniz Banyo Sabunları yarhasan 164 104,243 18/07/2022, Saat: 04:47
Son Yorum: sfenks
  TABAC SABUN KOKUSU teknikcocuk 7 3,137 26/09/2021, Saat: 20:14
Son Yorum: crionics
  Banyo Fırçası Kullananlar Rigbie 4 3,780 19/04/2020, Saat: 01:39
Son Yorum: Soner
  Yağlı ciltler için yüz temizleyici önerisi finwe 18 12,140 11/02/2020, Saat: 20:54
Son Yorum: seydibaba
  Gözenek sıkılaştırıcı tavsiyesi Sheeplessness 12 7,523 31/08/2019, Saat: 23:52
Son Yorum: Sheeplessness
  SLS icermeyen banyo urunleri merg 15 16,993 29/03/2019, Saat: 15:04
Son Yorum: MetsGo
  Hacı Şakir Sabun Lord Sparhawk 40 60,783 02/01/2017, Saat: 16:04
Son Yorum: korgunv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: