Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade
(24/06/2015, Saat: 23:26)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: =) O zaman hangi traş aleti ile denediniz. Gerçi sakal ve cilt tipinden traş aletine el alışkanlığına kadar herşey etkiler bunu, kendimize uygun jileti bulduğumuzda onda devam edelim

Fotoğrafı profilimde olan DE89 kullandım. Sabun olarak Tabac ve Cella ile denedim. Fakat gerek konfor, gerek kaşıntı yapması, gerek kesilmedik sakal bırakmasıyla bende hayal kırıklığı yarattı. 7 aydır çeşitli jiletler deneyen bir insan olarak kullanmayı beceremediğimi de düşünmüyorum. Olay ya jilet sahteliğine gider, ya da kişisel uyumsuzluğa. Feather'ı yerden yere vurmak amacıyla değil, farklı yorumumu insanlara göstermek amacıyla yazdım.
Fotoğrafı profilimde olan DE89 kullandım. Sabun olarak Tabac ve Cella ile denedim. Fakat gerek konfor, gerek kaşıntı yapması, gerek kesilmedik sakal bırakmasıyla bende hayal kırıklığı yarattı. 7 aydır çeşitli jiletler deneyen bir insan olarak kullanmayı beceremediğimi de düşünmüyorum. Olay ya jilet sahteliğine gider, ya da kişisel uyumsuzluğa. Feather'ı yerden yere vurmak amacıyla değil, farklı yorumumu insanlara göstermek amacıyla yazdım.
[/quote]

siz birde Muhle deneyin eminim memnun kalirsiniz
Feather'ı değişik aletlerle denedim.Keskinliği hakkında söylenecek bir şey yok.Ama çok hızlı Smile , ne görse silip süpürüyor.Pas geçtiği bir yer yok.Dikkatli olmazsanız, şakası yok, çiziyor.Konforu beni tatmin etmedi açıkçası Sad
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Fazla keskin bir jilet, Perma Sharp ya da Kai den daha keskinine gerek yok diye düşünüyorum.
Beyler muhteşemdir.
Sakalı iyi hazırlayın, üşenmeyin 2-3 dakika pre-shave ile, daha sonra iyi bir köpükle gerekirse 5-6 dakika güzelce yumuşatın.
Ondan sonra hafifçe dokunun, zaten kendi kayar gider.
Ben 2 tıraşta bir değişirim.
Feather varken maceraya gerek yok, İmpa'ya her gittiğimde alırım 2-3 adet
(08/11/2015, Saat: 06:24)Romario82 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler muhteşemdir.
Sakalı iyi hazırlayın, üşenmeyin 2-3 dakika pre-shave ile, daha sonra iyi bir köpükle gerekirse 5-6 dakika güzelce yumuşatın.
Ondan sonra hafifçe dokunun, zaten kendi kayar gider.
Ben 2 tıraşta bir değişirim.
Feather varken maceraya gerek yok, İmpa'ya her gittiğimde alırım 2-3 adet
epidermis resmen gider, sakallar da dokulur bu kadar fircalamayla. jilete gerek bile kalmaz ))))
(09/11/2015, Saat: 13:48)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: epidermis resmen gider, sakallar da dokulur bu kadar fircalamayla. jilete gerek bile kalmaz ))))
Bende aynı fikirdeyim makina ne olursa olsun feather dan şaşma elimde 1 ton jilet var feather dan sonra öyle duruyorlar... 3 kere de iş görür ama 2 kerede değişmek tabiki de iyi..

Lenovo S90-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@mustisail komşum, keskinlik/konfor dengesi de sizin için uygunsa o zaman sorun yok demektir. Ancak, yine de dikkat etmek lazım yoksa affetmez feather.
Yaklaşık 2 haftadır R41 ve feather ile tıraş oluyorum, arada bir kez KAİ ve bir kez de Personna Hospital Use ile tıraş oldum. Feather dışındakiler sakalı çekiştiriyor, kesmiyor, yoluyor hissine kapıldım. Feather en yakın rakiplerine göre bu kadar keskin mi, yoksa her iki seferde de defolu jiletler mi denk geldi bana? Bu şekilde devam edersem feather bağımlılık yapar mı?
Arkadaşlar bende Merkur HD 34c ve Feather ile ilk traşımı oldum... Biraz bastırdım sanırım ufak tefek micro kanamalar oldu...

34HDc ile nasıl kullanılmalıdır? Bir jilet 3 traş çıkartır mı?

Sakalarım yatıktır.... Bana çok keskin geldi bu arada

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 665 687,212 21/04/2024, Saat: 22:28
Son Yorum: Alkali
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,914 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,823 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 61,385 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 187,808 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,320 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,046 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 106,005 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,628 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 271,007 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: