Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade
(16/02/2016, Saat: 20:32)manilafortuna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bende Merkur HD 34c ve Feather ile ilk traşımı oldum... Biraz bastırdım sanırım ufak tefek micro kanamalar oldu...

34HDc ile nasıl kullanılmalıdır? Bir jilet 3 traş çıkartır mı?

Sakalarım yatıktır.... Bana çok keskin geldi bu arada

34c nin diğerlerine göre ej vb. göre çok farklı bir kullanımı yok belki biraz daha agresif , siz cildinize uygun hassasiyet ve temasla kullanmaya özen göstermelisiniz bu kadar . Bu sayede çok keskin jiletler olmadığı sürece rahat traşlar olursunuz. Keskinse eğer zaten biraz agresif bir makina biraz daha hassas kulanabilirsiniz.
Her jiletin çıkarttığı traş sayısı kimine göre markasına , kimine göre sakalın sertliğine veya cilde göre değişiklik gösterir. Feather kimine göre 4 5 traş rahat çıkartır kimine göre 2. Traştan sonra atılmalıdır . Siz ne zamanki jiletin yüzünüzdeki kılları tam olarak almamaya veya yüzünüze sürdükten sonra yanma , tahriş vs. gibi şeyler başladığını fark edersiniz o zaman atarsınız .

İyi akşamlar ,
@manilafortuna özellikle keskin jiletlerde tıraş öncesi hazırlığınız ve köpük kaliteniz güzel olursa kesik problemleri azalır.
Hazırlık ve köpük kalitesi de önemli nitekim geçen gün kullandığım feather kalitesiz sabundan veya kötü hazırlıktan dolayı orta seviye bir jilet gibi geldi . Tekrar deneyeceğim , umarım bu sefer beklediğimi verir .

İy akşamlar,
Merhaba,
Feather bence kullanışlı ve konforlu bir jilet ama EJ89 gibi yumuşak bir aletle kendini gösteremiyor galiba. Feather ve Crystal jiletleri dönüşümlü kullanıyorum, bir ara da Gillette Seven O'clock sarı kullandım. Feather sakalları bir tık daha iyi alıyor gibi geldi ama resimler aşağıda yorum sizlerin.Her iki jilette de yer yer sakal kalıyor, ya tekniğimde bir sorun var (foruma yazmıştım )ya da alet bana mild geldi ve kısa Progress gelince tüm dertler bitecek. Gerçi R41 de aklımı çelmiyor değil,Feather'la çok iyi uyacağını düşünüyorum.
2 günlük sakalı MWF sabunla aldım,ilk resim Feather,ikinciler Crystal.
Saygılar e436254897385d23c4c7e18c8a2a2f79.jpg7787ed70d9e253c1004950a715e7892e.jpg9f1fac49c6307d04e1f0dcad155a2a65.jpgc2bde467a742e213921d8f5cedcccd84.jpgebb82edca80bb7db4a3a61051f8d93e8.jpg25242bddf50c941ba83fe4aadadf2c18.jpg
Resimlere bakılırsa siz de 89'zedelerdensiniz Smile
Üstadların tavsiyeleri doğrultusunda kısa kısa çekişlerle de traş oldum ama nafile. Feather stoğumu eritmem için agressif bir makina şart oldu..

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gordugum kadarı ile bastırma vs. hersey cok iyi.
Sadece bazı yerleriniz cene kenarları ATG ve boyun altı XTG istiyor.
Yakın zamana kadar benzer bir sorundan müzdariptim , ej den nefret ediyordum . Fakat bir süre önce aldığım progress sorunlarımın çoğunu silip attı .Size tavsiyem diğer yorumlarda da söylendiği gibi ej yi bir süre kenara bırakıp biraz agresif bir alete geçmek oluşan farkları varsa tespit etmek ve sorunun yani sakal köklerinin görünmesinde cildinizin mi yoksa yeterince agresif olmayan aletlerden mi kaynaklandığını görmek gerek. Bana söylenen tavsiyelerden az çok alıntı yaptım , bu tavsiyeler işe yaradı ama ara ara cildimin de galip geldiği oluyor o zamanda yapıcak bir şey kalmıyor ,cilt bu bazen yorgun olur vs. . Sinekkaydı olduğum traşlardan sonra yüzümü elimle yokladığımda bir adet bile kıl gelmese de bazı traşlarda yakından dikkatlice bakılınca kıl köklerinin göründüğü oluyor ama bu sıklıkla olmuyor . Bu bence cilt ile ilgli bir şey zira iyi bir pre shave ve after shave kullanmadığımdan kaynaklanabilir. Bu ritüelleri yerine getirdiğinizde de hala bu görüntü oluşuyorsa o zaman yapılıcak pek bir şey yok cilt yapısı buna meyilli .

Bir süre daha agresif bir alet ve güvendiğiniz , memnun olduğunuz bütün ekipmanları tam takım jilet , fırça , sabun pre shave , after shave vs. değiştirmeden devamlı olarak bir süre yani bir iki hafta kullanın ve bu sorunun arada bir mi yoksa devamlı olduğunu gözlemleyin bu sürede de sabırlı olun Smile .

Epey uzun oldu belki gerekli gereksiz ne yapalım ee '' Sütten ağzı yanan , yoğurdu üfleyerek yer '' Big Grin
Elimde bir süredir olan ancak; şimdiye kadar kullanmadığım bir tıraş bıçağıydı Feather. Sonunda paketini açtım ve dört gündür kullanıyorum. Kalitesi kutusundan itibaren belli ve gerçekten çok keskin ama; sanırım konforunu çabuk kaybediyor. Bugün dördüncü tıraşımı oldum. Ufak tefek çizmeye ve kesmeye başladı. Bakalım ne kadar dayanacak.

Timor ve Personna kadar konforlu eskimese de, almaya devam edeceğim gibi görünüyor. Denemek için alıp, makinem ve cildim ile uyum sağlatamadığım tek jilet 7'Oclock sharp edge şimdiye kadar. Sanırım bundan sonra almaya devam edeceğim bıçakların da markaları belli oldu artık.
(16/03/2016, Saat: 19:39)bayindirh Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimde bir süredir olan ancak; şimdiye kadar kullanmadığım bir tıraş bıçağıydı Feather. Sonunda paketini açtım ve dört gündür kullanıyorum. Kalitesi kutusundan itibaren belli ve gerçekten çok keskin ama; sanırım konforunu çabuk kaybediyor. Bugün dördüncü tıraşımı oldum. Ufak tefek çizmeye ve kesmeye başladı. Bakalım ne kadar dayanacak.

Timor ve Personna kadar konforlu eskimese de, almaya devam edeceğim gibi görünüyor. Denemek için alıp, makinem ve cildim ile uyum sağlatamadığım tek jilet 7'Oclock sharp edge şimdiye kadar. Sanırım bundan sonra almaya devam edeceğim bıçakların da markaları belli oldu artık.
Ek bilgi:
Plastik kutuların arka tarafı atık jilet için kullanılabiliyordu, sanırım sizdekiler de öyledir.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,798 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,282 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 60,610 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 186,601 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 681,235 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,853 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,486 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,137 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,097 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,832 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: