Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade
@Aersin Smile Smile
Berberbey'in Feather deneyiminden etkilenip Haslinger'in mavi sabunuyla bi şans daha vermek istedim Feather'e...

Farkindayim jiletlere fazlaca odaklandim, sabun-krem lerde oldukca etkili tiras kalitesinde...

Daha once 2 ileri 1 geri tiras seklimde Feather cildimi kesmese bile agri yaptigini belirtmistim. Ayni zamanda cildimde hafif puturlenmeye sebep oluyordu.

Bu sefer zaten yeterince keskin diyerek 1 ileri 1 geri olarak tiras olduğumda, Feather ile cok daha faydali bi iliski kurabildim.

Sonuc olarak Agri yok, konforlu ve puruzsuz sinekkaydi...
Merhaba Bir şey danışmak istiyorum
ben haftada bir tıraş oluyorum genelde polsilverle oluyorum en sevdiğim jilet diyebilirim bazen yaramazlık yapıo namıssız ama genede iyi anlaşıyorum bir jileti 2 defa kullanıyorum ama süre uzun pazardan pazara tıraş oluyorum jiletle işim bitince yıkıyorum üfleyerek kurutuyorum 2-3 saat dısarda bırakıp tamamen kurusun diye sonra tekrar kağıdına sarıyorum ve haftaya pazar tekrar aynı jiletle oluyorum bunu sadece bir jilette bir kere yapıyorum yani bir jilet bir kere kullandıktan sonra 7 gün bekliyor öncelikle problem yaratırmı sizce ? birde feather jiletim var ama halen kullanmadım şimdi bazı tekniklere alıştığımı düşünüyorum ve kullanmayı düşünüyorum umarım kesmem bi tarafları şayet yorumların bazıları korku filmi gibi ama çoğunlukta featherdan memnun herkes ve EJ89 la kullanacağım için o makine sahibini korur diye düşünüyorum malüm polsilverin soyu tükeniyor eğer alışırsam bu jilete de aynı hareketi yapacam pazardan pazara tıraş olup 7 gün usulca dolapta bekleyecek bir problem yaratırmı ? bir jilet bir kere derseniz bu jilet beni batırır polsilverin 2 katı ücreti var
Ben sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Rutubetsiz ortamda durduğu sürece. Sonuçta altı üstü 1 hafta. Yanlışsam konuya hakim arkadaşlar beni de aydınlatsın lütfen. Smile Onun dışında bu jileti kullanmaya ben de çekindim ama sonra beklentimi karşılamadı doğrusu. Ustura ile bile kullandım. Belki de çok ovuluyor fiyatı da diğerlerinden fazla diye ben gözümde büyüttüm bilmiyorum. Elimde 3-5 yaprak ancak vardır şu an. Bitince de bir daha sırf çeşit olsun diye sipariş veririm. Onun harici talep edip arayacağımı sanmıyorum.
En dip not: Hayat sürprizlerle dolu. Belki başka şartlar altında severim deyip kapıyı aralık bırakmayı da ihmal etmeyelim. Feather sonuçta.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
(26/02/2019, Saat: 15:16)Alp83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Bir şey danışmak istiyorum
ben haftada bir tıraş oluyorum genelde polsilverle oluyorum en sevdiğim jilet diyebilirim bazen yaramazlık yapıo namıssız ama genede iyi anlaşıyorum bir jileti 2 defa kullanıyorum ama süre uzun pazardan pazara tıraş oluyorum jiletle işim bitince yıkıyorum üfleyerek kurutuyorum 2-3 saat dısarda bırakıp tamamen kurusun diye sonra tekrar kağıdına sarıyorum ve haftaya pazar tekrar aynı jiletle oluyorum bunu sadece bir jilette bir kere yapıyorum yani bir jilet bir kere kullandıktan sonra 7 gün bekliyor öncelikle problem yaratırmı sizce ? birde feather jiletim var ama halen kullanmadım şimdi bazı tekniklere alıştığımı düşünüyorum ve kullanmayı düşünüyorum umarım kesmem bi tarafları şayet yorumların bazıları korku filmi gibi ama çoğunlukta featherdan memnun herkes ve EJ89 la kullanacağım için o makine sahibini korur diye düşünüyorum  malüm polsilverin soyu tükeniyor eğer alışırsam bu jilete de aynı hareketi yapacam pazardan pazara tıraş olup 7 gün usulca dolapta bekleyecek bir problem yaratırmı  ? bir jilet bir kere derseniz bu jilet beni batırır polsilverin 2 katı ücreti var

hocam her iki jileti de de89 da denedim feather bende farkında olmadan bir iki nokta kanamaya sebep verdi ama kılcal gibi çok az. alet ne kadar güvenilir olsa da feather ben keskinim ona göre diye uyarıyor hemen Smile jilet saklama yönteminiz gayet yeterli belki biraz fazla hassas Smile sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum
Benim cildim Feather ile uyumlu degil.
Kanama veya kesik olmuyor ama boyum altimi hep tahris ediyor.
Son 2 tıraşımda DE89 ile Feather jilet kullandım. 2 tıraş da ikinci ve özellikle üçüncü perde ile beraber zulme dönüştü. Zira boyun bölgemde tahriş ve buna bağlı küçük kırmızı sivilcemsiler oluştu. Sanırım benim cildim de Feather jilet ile uyumlu değil. Jiletin ultra keskin olduğunu bildiğimden ben de ultra bir dikkat göstermeye çalıştım ve fakat sonuç yine de böyle oldu... Eğer bir yerlerde ciddi bir hata yapmadı isem, bendeki durum bu.

Sonuçta, Feather jileti uzun bir süreliğine rafa kaldırmaya kaldırmaya karar verdim.
So far so good..
Ben bu tarz tahriş sorunu yaşayan arkadaşlara gillette 7 oclock yellow pack öneririm.

@NIGRA komşum denemeyi isterdim ama piyasada yok, stoklara girince alacağım ilk jilet paketi bu olacak inşallah Big Grin
So far so good..
Kardeşim ebay veya amazondan getirmeyi düşünüyorum. 100 Lüsü 17-22 usd arası değişiyor.
(28/02/2019, Saat: 13:51)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @NIGRA komşum denemeyi isterdim ama piyasada yok, stoklara girince alacağım ilk jilet paketi bu olacak inşallah Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,879 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,740 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 61,289 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 187,703 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 686,461 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,206 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,979 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,645 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,422 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 270,906 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: