Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade
(27/09/2019, Saat: 22:11)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sakallarım gür olduğundan ve seyrek tıraş olduğumdan her jileti bir defa kullanıyorum çünkü köreliyorlar. ancak feather bunların aksine 3. tıraşta çok daha konforlu tıraş veriyor. ilk tıraşta ise ne yaparsan yapayım; tıraş öncesi duş alsam, krem de kullansam tahriş yaşıyorum.

Hangi alete takıyosunuz komşum ? Ben mild aletlerle pek tahriş yaşamadım.
(27/09/2019, Saat: 22:11)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sakallarım gür olduğundan ve seyrek tıraş olduğumdan her jileti bir defa kullanıyorum çünkü köreliyorlar. ancak feather bunların aksine 3. tıraşta çok daha konforlu tıraş veriyor. ilk tıraşta ise ne yaparsan yapayım; tıraş öncesi duş alsam, krem de kullansam tahriş yaşıyorum.

Şarap şişesi mantarına jileti 1-2 defa sürerseniz aşırı keskinliğini biraz alabilirsiniz. 1 kez tıraş olmuş seviyeye gelir tahminimce. Jileti tutarken dikkatli olun her halükarda.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
(27/09/2019, Saat: 22:15)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi alete takıyosunuz komşum ? Ben mild aletlerle pek tahriş yaşamadım.

DE89 ve Wilkinson Classic ile denedim şu ana kadar ikisi de mild sayılırlar ama tekniğim demekki yetersiz. Bi de şöyle söyleyeyim cildim aşırı hassas ve sakallarım baya bir gür. Yüzde köpürtme yaparken bile kızarıyor yüzüm fırçadan.

(27/09/2019, Saat: 23:58)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şarap şişesi mantarına jileti 1-2 defa sürerseniz aşırı keskinliğini biraz alabilirsiniz. 1 kez tıraş olmuş seviyeye gelir tahminimce. Jileti tutarken dikkatli olun her halükarda.

Teşekkürler tavsiye için. Deneyeceğim.
@Atlante komşum, sakalınız gür cildiniz hassas ise size bir birkaç önerim olacak.
1. Bir süre boyunca sadece DE89 kullanın
2. Elinizde varsa Astra Yeşil/Mavi, Gillette Yeşil/Siyah jiletleri tercih edin.
3. Duş öncesi veya sonrası tıraş olmayın.
4. Tıraş sabununu mutlaka tasta köpürttün.
5. Tıraş boyunca sadece soğuk su kullanın.
6. Köpüğü yüzde uygularken bir ara elinizle de köpüğü yüzünüze yedirin.
7. Son olarak sabun tercihinizin önemi büyük.
Sabunun koruması, kayganlığı ve nemlendirmesi ne kadar iyi olursa tıraşınız da o kadar konforlu geçer.

Sıhhatler olsun Smile
(28/09/2019, Saat: 10:25)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Atlante komşum, sakalınız gür cildiniz hassas ise size bir birkaç önerim olacak.
Sabunun koruması, kayganlığı ve nemlendirmesi ne kadar iyi olursa tıraşınız da o kadar konforlu geçer.

Sıhhatler olsun Smile

sabun da önerin tam olsun Smile
(28/09/2019, Saat: 11:42)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sabun da önerin tam olsun Smile

Smile Smile
En kolay ulaşılabilir sabunlar arasından Cella ve Proraso Sandalwood'u tavsiye ederim Smile

Komşum muhtemelen geleneksele yeni basladiniz değil mi ? Kalbinizi
ferah tutun birkaç ay sonra muazzam tıraşlar çıkaracaksınız. Keskinliği bir miktar daha az jiletler denemenizi öneririm bir de.
(28/09/2019, Saat: 11:58)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum muhtemelen geleneksele yeni basladiniz değil mi ? Kalbinizi
ferah  tutun birkaç ay sonra muazzam tıraşlar çıkaracaksınız. Keskinliği bir miktar daha az jiletler denemenizi öneririm bir de.

aslında pek yeni sayılmaz, takribi 7-8 ay oldu. ama forumdan yeni haberim oldu. geofatboy kanalıyla tanıştım youtube'daki sonra razorus adlı siteden yurtdışı forumlarını araştırıp biilindik ürünler aldım. biraz hayal kırıklığı oldu benim için. hep bilindik markalardan gittim ama övüldükleri gibi olmadıklarını veyahut benim cildime uygun olmadıklarını gördüm bu nedenle zorunluluğum da olmadığından pek fazla pratik yapamadım.

bu arada proraso sandalwood kullandım hocam hatta bir kase bitirdim. ama sanırım sandal ağacına allerjim var benim cildimde 2. ve 3. perdede tekrar sabunlarken yanma yapıyordu. alakasız olacak belki ama kiehls'in anti age kremini kullanmıştım sandal ağaçlı o da yanma yapmıştı.

aslında taylors of bond street markası radarıma girdi, ancak o paralara değer mi bilmiyorum. komple yurtdışına taşınacağımdan kısa bir süre sonra ve kozmetik ürünlerinin uçakta sıkıntı yapması nedeniyle stok da yapamıyorum. böyle nokta atışlık bi ürün olsa onu alsam keşke de, sanırım deneme yanılmayla olacak herşey.
(28/09/2019, Saat: 10:25)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Atlante komşum, sakalınız gür cildiniz hassas ise size bir birkaç önerim olacak.

Sıhhatler olsun Smile

Boşuna değil onca sevgi seli abi hürmetler
(28/09/2019, Saat: 12:16)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Boşuna değil onca sevgi seli abi hürmetler

Estağfurullah @mustbe Mustafa, güzel sözlerin için çok teşekkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 665 687,277 21/04/2024, Saat: 22:28
Son Yorum: Alkali
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,919 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,833 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 61,393 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 187,843 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,363 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,051 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 106,029 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,632 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 271,050 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: