Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade
Sabah hadi bismillah deyip kanama için pamuk dahil hazırlayıp ilk defa test ettim : sonuç, sıfır tahriş, sıfır kanama

Evet, keskin ama o kadar da affetmeyen, kontrolsüz, konforsuz bir jilet değil. O konuda biraz gereksiz efsane olmuş. Biraz dikkatle rahatlıkla günlük kullanılabilecek bir jilet gibi görünüyor.

1 jileti 5-6 gün olmak üzere 2 hafta bu jileti kullanacağım (test amaçlı değil, ben her jileti 5-6 gün kullanıyorum), bugün black beauty (6-7) ve mwf ile kullandım, yarından itibaren proraso'ya geçeceğim. Jilet ve performansı ile ilgili not düşerim buraya sona doğru.
(27/06/2016, Saat: 10:36)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabah hadi bismillah deyip kanama için pamuk dahil hazırlayıp ilk defa test ettim : sonuç, sıfır tahriş, sıfır kanama

Evet, keskin ama o kadar da affetmeyen, kontrolsüz, konforsuz bir jilet değil. O konuda biraz gereksiz efsane olmuş. Biraz dikkatle rahatlıkla günlük kullanılabilecek bir jilet gibi görünüyor.

1 jileti 5-6 gün olmak üzere 2 hafta bu jileti kullanacağım (test amaçlı değil, ben her jileti 5-6 gün kullanıyorum), bugün black beauty (6-7) ve mwf ile kullandım, yarından itibaren proraso'ya geçeceğim. Jilet ve performansı ile ilgili not düşerim buraya sona doğru.

Bu jiletin günlük kullanıma uygun olmadığını 3-4 tıraş sonra anlarsınız bence.Featherın keskinliği bizi ister istemez daha dikkatli olmaya itiyor.Mesela rapira pl,derby,shark gibi mild jiletlerle daha rahat ve düşünmeden tıraş olabiliyorum.Şunuda kabul etmek lazım gayet yakın tıraş sağlıyor feather,bazen tek perde WTG bile yeterli oluyor işe giderken.
6. Traşı (2 taraf x 3) çıkardık bugün. Yine fena değildi. Yarın 2. Jilete geçiyorum.

Şahsi görüşüm her iki taraf için ilk iki traş çok başarılı, 3. de konfor fena değil ama kesinlik çok hızlı düşüyor.
Ben sevdim bu jileti. Sınırsız bütçe olsa stoklar, 2 defa kullanıp atardım  Smile
@mauser üstada katılıyorum, günlük kullanım için yapılmamış, özel günler için bir miktar bulundurmak yerinde olabilir.
Arkadaşlar ev taşıdım,
Bu sırada Progress'te takılı olan Feather'i sırasıyla A ve B yüzünü kullanarak bu sabah sanırım 6 yada 7. kez kullandım.
Bazen 2 günlük bazen 4 günlük sakalla tıraş olurken bu jiletin kesinlikle rahatsızlık vermemesi dikkatimi çekti.
Arada birkaç tıraşı soğuk suyla olmanın bir etkisi var mı bilmiyorum ama kısa ömürlü denen Feather'in pek te kısa ömürlü olmadığını düşünüyorum artık.
Bence kesinlikle kısa ömürlü değil. Ben de soğuk tıraş oluyorum hep, onun etkisi var mı bilmiyorum. Bir ara 6 kez kullandım, yeni körelmeye başlamıştı. O da rahatsızlık verecek derecede değildi, 8 tıraşı çıkarır. Bunu göz önüne alırsak çok da pahalı değil açıkçası.
İlk defa iki gün önce Feather ile tıraş oldum. Edwin Jagger DE89'la birlikte hediye olarak geldi. Pre-shave kreminden mi, yoksa Edwin Jagger'ın tıraş kreminden mi kaynaklı bilmiyorum ama jilet yüzümde akmadı... Çekme veya takılma yoktu ama jilet yüzümde hareket etmek istemiyor gibiydi...

Daha sağlıklı bir yorum yapmak için ikinci kez daha sık kullandığım sabunlarla tekrar deneyeceğim.

Tıraşı üç perde+rötüş olmak üzere dört perdede oldum. Tıraş sonrası şap neredeyse hiç yakmadı diyebilirim. Tıraş sonrası sonuçtan çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Tahriş neredeyse yok denecek kadar azdı... Ki benim cildim oldukça hassas.
(10/12/2016, Saat: 04:14)harveyspecter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk defa iki gün önce Feather ile tıraş oldum. Edwin Jagger DE89'la birlikte hediye olarak geldi. Pre-shave kreminden mi, yoksa Edwin Jagger'ın tıraş kreminden mi kaynaklı bilmiyorum ama jilet yüzümde akmadı... Çekme veya takılma yoktu ama jilet yüzümde hareket etmek istemiyor gibiydi...

Daha sağlıklı bir yorum yapmak için ikinci kez daha sık kullandığım sabunlarla tekrar deneyeceğim.

Tıraşı üç perde+rötüş olmak üzere dört perdede oldum. Tıraş sonrası şap neredeyse hiç yakmadı diyebilirim. Tıraş sonrası sonuçtan çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Tahriş neredeyse yok denecek kadar azdı... Ki benim cildim oldukça hassas.

@harveyspecter bu yorumunu sana yazdıktan sonra okudum. Sorularım içinde sabun/krem kıvamı ve hazırlık ön plana çıktı. Krem ve sabununun formunu iyi tutturmaya çalış, zamanla gelişecektir. Bir de Feather ile 2 perdeden fazla tıraş olma, EJ kullansan bile. Sonuca kabullen ve yıka yüzünü çık. Çok kirli bir görünüm olmayacaktır. Cildin zaten hassas, jilet kaymıyor diye yeterince temizlemediğini düşünüp bir de aleti bastırırsan cildin günlerce kendine gelemez. Sakalın çok uzun değilse Feather ve EJ ile tek perdede bile çok konforlu, çekme yapmadan, gayet akıcı ve yakın tıraş olabileceğinden emin olabilirsin. Feather ile ikinin üzeri perde, cildini bir sonraki tıraşa hazırlamakta çok zorlayıcı olacaktır. Uzun sakalda ise ilk perdede sakalı sadece kısaltmayı hedefle, sıfır baskı ile geç. İkinci perdede zaten tertemiz olacaktır.

Sevgiler.
(10/12/2016, Saat: 12:35)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @harveyspecter bu yorumunu sana yazdıktan sonra okudum. Sorularım içinde sabun/krem kıvamı ve hazırlık ön plana çıktı. Krem ve sabununun formunu iyi tutturmaya çalış, zamanla gelişecektir. Bir de Feather ile 2 perdeden fazla tıraş olma, EJ kullansan bile. Sonuca kabullen ve yıka yüzünü çık. Çok kirli bir görünüm olmayacaktır. Cildin zaten hassas, jilet kaymıyor diye yeterince temizlemediğini düşünüp bir de aleti bastırırsan cildin günlerce kendine gelemez. Sakalın çok uzun değilse Feather ve EJ ile tek perdede bile çok konforlu, çekme yapmadan, gayet akıcı ve yakın tıraş olabileceğinden emin olabilirsin. Feather ile ikinin üzeri perde, cildini bir sonraki tıraşa hazırlamakta çok zorlayıcı olacaktır. Uzun sakalda ise ilk perdede sakalı sadece kısaltmayı hedefle, sıfır baskı ile geç. İkinci perdede zaten tertemiz olacaktır.

Sevgiler.

Sevgili Ağabeyim,

Zaman ayırıp bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. Söylediklerinin hepsinin altına imzamı atarım. Ben biraz YouTube yayıncılarının etkisiyle normalde olduğumdan daha sık ve daha çok perde tıraş olmaya başladım. Lakin; yukarıda saydığın semptomların hemen hepsini görmeye başlayınca tıraşa Kasım ayında ara verdim.

Daha sonra ATG yapmamaya başladım, cildim toparladı. Seninle konuştuktan sonra bir süre sadece WTG ile yola devam etmeye karar verdim.

Feather'ı makine gelince bir hevesle kullandım ve çok da memnun kaldım, ama tekniğimi biraz daha geliştirmeden Feather'la düzenli tıraş olmayı düşünmüyorum. Olursam da senin tavsiye ettiğin gibi bir perde, maksimum iki perde.

İyi ki varsın kıymetli Ağabeyim Smile
(11/12/2016, Saat: 05:06)harveyspecter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili Ağabeyim,

Zaman ayırıp bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. Söylediklerinin hepsinin altına imzamı atarım. Ben biraz YouTube yayıncılarının etkisiyle normalde olduğumdan daha sık ve daha çok perde tıraş olmaya başladım. Lakin; yukarıda saydığın semptomların hemen hepsini görmeye başlayınca tıraşa Kasım ayında ara verdim.

Daha sonra ATG yapmamaya başladım, cildim toparladı. Seninle konuştuktan sonra bir süre sadece WTG ile yola devam etmeye karar verdim.

Feather'ı makine gelince bir hevesle kullandım ve çok da memnun kaldım, ama tekniğimi biraz daha geliştirmeden Feather'la düzenli tıraş olmayı düşünmüyorum. Olursam da senin tavsiye ettiğin gibi bir perde, maksimum iki perde.

İyi ki varsın kıymetli Ağabeyim Smile

Ne demek sevgili kardeşim, yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana. İyi ki sen de varsın Smile Yolun düşünce uğra.
100lük paket 80tl gittigidiyorda alayım mı sizce adam bir jiletle 15traş olursunuz demiş birde çok mu keskin yüzümüzü parçalamayız demi wilkinson klasikle

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,798 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,284 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 60,614 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 186,607 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 681,253 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,858 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,486 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,140 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,098 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,845 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: