Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade
Kendileri en sevdiğim jilettir. Ama ben 3'den fazla kullanamıyorum. Kalın, sert ve yoğun sakallarda zahmetsiz bir tıraş sunar. Tabi keskinliğinden dolayı dikkatli olmakta yarar var. Konfor aramamakta da fayda vardır. Yeni başlayanlar için çok tavsiye etmem ama illa deneyeceklerse lütfen dikkatli olsunlar. Benim favori kombinasyonumda R41 ve bu jilet vardır. Velhasıl-ı kelam bir defa kullanınca bir daha bırakamıyorsunuz. Herkese iyi tıraşlar.
Gereksiz bir jilet. Bununla 2 perde ıkına ıkına kendimi kesmeyeceğim diye tıraş olacağıma, takarım GSB veya yeşil astra adam gibi 3 perde tıraş olurum aynı sürede.
Dün ki tıraşımda kullandım.Bana çok aşırı keskin geldi ve kullandığım alet mildin mildi sayılabilecek bi alet yanlış olmasın aletin jilet açıklığı 68mm yinede father bi tedirginlik oluşturuyor.Geçtiği yeri sildi süpür,bana günlükte yaramaz.Yüzümü aşırı yoracağını düşündüğüm bir jilet.GSB ve nacet denedim, nacette günlükte üzmeyen jiletlerden.Bana orta kesin ve konforlu geldi alete görede değişkenlik gösteren bir durum olduğunuda göz önüne alıyorum.
(01/06/2020, Saat: 01:56)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün ki tıraşımda kullandım.Bana çok aşırı keskin geldi ve kullandığım alet mildin mildi sayılabilecek bi alet yanlış olmasın aletin jilet açıklığı 68mm yinede father bi tedirginlik oluşturuyor.Geçtiği yeri sildi süpür,bana günlükte yaramaz.Yüzümü aşırı yoracağını düşündüğüm bir jilet.GSB ve nacet denedim, nacette günlükte üzmeyen jiletlerden.Bana orta kesin ve konforlu geldi alete görede değişkenlik gösteren bir durum olduğunuda göz önüne alıyorum.

Tum yorumunuza katılmakla birlikte bazen dinlenmiş ciltte, mild aletle keyifli, tahrişsiz tıraslarımda oldu, kendi adıma cok sevmemekle hakkınıds yemeyim kaliteli jilettir.
Ara sıra degişiklik içiniyidir.
Ben ilk geleneksel tıraşımı FEATHER ile hiç kesksiz olmuştum bunun üstüne yaklaşık 8-9 çeşit jilet denedim ama hiç birisi bana Feather kadar uymadı. Hem allerjik cilt dostu hem de tutku kreması kadar akışkan?Bence FEATHER ın tek kötü yanı fiyatı. Hatta bunların tedariğini yapan firmaların ellerinde stokları bitince kim bilir yeni ithalatlarla birlikte fiyatı ne olacak?
(02/06/2020, Saat: 08:38)assalavissa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben ilk geleneksel tıraşımı FEATHER ile hiç kesksiz olmuştum bunun üstüne yaklaşık 8-9 çeşit jilet denedim ama hiç birisi bana Feather kadar uymadı. Hem allerjik cilt dostu hem de tutku kreması kadar akışkan?Bence FEATHER ın tek kötü yanı fiyatı. Hatta bunların tedariğini yapan firmaların ellerinde stokları bitince kim bilir yeni ithalatlarla birlikte fiyatı ne olacak?
Komşum ilk jilet denemelerim için Noyan bey ile telefonda uzun süre konuşmuştuk. Sonra bir izinde memlekete giderken yanına uğramıştım. Bana söylediği şeyi aynen aktarıyorum "Biz feather ı genelde müşterilerimize en son, mecbur kalınca öneriyoruz, önce daha kolay temin edilen ve fiyatı görece uygun olan jiletleri öneriyoruz. Feather ın tadını alan bırakamıyor çünkü, bağımlılık yapıyor."
Kimi komşularım feather ı tanımlarken haddinden fazla keskin ve konforsuz olarak tanımlıyor ancak ben de size tamamen katılıyorum, çok güzel anılar biriktirmeye devam ediyorum kendisiyle Wink Bence de tek kötü yanı fiyatı.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Geleneksel tıraşa başlamamda beni zehirleyen @smltrpn beyefendi, ilk geleneksel tıraş aletim elime geçtiği gün kendisi de elindeki jiletlerden numune olarak bana ikramda bulunmuştu sağ olsun. Bu jiletlerden bir tanesi de Feather idi. Feather jileti en son, keskinliğinden ötürü el yatkınlığım ve tekniğim biraz daha oturunca kullanmamı tembih etmişti. Şimdi o böyle deyince beni bir merak da salmıştı, acaba nasıl bir deneyim olacak, bu jilete sıra gelince başarılı olabilecek miyim vs. diye. Sabırlı bir insan olduğum için tembihine uydum. Aradan bir zaman geçtikten sonra artık Feather jileti kullanma vakti gelmişti. Sonuca gelince gerçekten de üstadımın dediği gibi oldukça keskin bir tıraşı geride bırakmıştım. Fakat tıraş ufak noktasal kanamalar haricinde çok iyi geçmişti. Sonra başka jiletlerle de tanıştım elbet. Yine de en sevdiğim jiletlerden biridir bu Japon.
So far so good..
Mild aletlerle kombine edip kullandıgın Feather beklediğim gibi efsanevi gelmedi. Perma Sharpın bi tık üstü diyebilirim
Bu jiletle bir türlü anlaşamayan cilt yapım var. Ne zaman hangi makine ile kullanırsam kullanayım boyun altında batık yapıyor. Ancak keskinlik ve etkinlik bakımından “nacet” bu jilete çok benziyor.
Keskinligi kanitlanmis bir jilet elbette, soz yok. Ama ust segment keskinliktekilerin tamami ayni, biraz abartili bir sehir efsanesine donmus durumda feather.

Cok nadirde olsa 10+ gunluk sakali alacagim zaman kullaniyorum, ancak boyun bolgemde ne olursa olsun hep tahris yapiyor. Ancak kalin ve gur, uzamis sakallarda kolaylik saglamasi acisindan cok guzel.

Sent from my SM-J610F using Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,801 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,294 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 60,627 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 186,686 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 681,419 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,878 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,496 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,159 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,108 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,881 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: