Geleneksel tıraşı bırakmalı mıyım?
Herkese merhabalar,

Öncelikle vaktinizi ayırıp değerli görüşlerinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim. Sorunumu paylaştığımdan itibaren tavsiyelerinizi tek tek ele alıp, forumu araştırıyorum ve konuyu derinlemesine incelemeye çalışıyorum.

Günlük tıraş askerlik günlerimden itibaren benim için sıkıntıydı ve bu işi keyifli hale getirmek istememden dolayı WS e başladım. Başladığımdan itibaren yukarıdaki sorunlarla karşılaştım ama tabi ki bırakmayı düşünmüyorum. Sizin de tavsiyeleriniz doğrultusunda nasıl daha iyi hale getirebilirim onu araştırıyorum.

İlk olarak kısa vadede @starex ve @Mauserorta nın tavsiyelerine uyup biraz daha sabırla mevcut ile devam edeceğim. Teknikleri ve ön hazırlıkları daha WS e başlamadan iyi araştırıp uygulamaya koymaya çalışmıştım. Ama dediğim gibi gıdı kısmı,bıyık kenarları ve bıyık ortası gerçekten 5-6 tekrarla bile BASTIRMADAN temizleyemediğim yerler. (Bıyık ortası bastırarak da olmuyor çok garip.) Bastırınca da bildiğiniz gibi razor burn ve tahriş yaşıyorum ve ertesi gün aynaya bakmaya korkuyorum.

@onurcakmak belirttiğiniz jiletleri ilk fırsatta edinip deneyeceğim. Bahsettiğiniz sakal kalma olayına da tıraş sonrası çok dikkate almayacağım. Açıkçası kısa vadede yakın tıraş, sinekkaydı beklentisini bırakacağım. Tahriş olmasın yeter.

Orta vadede iste daha agresif aletlerden ya @kokopelli sizin önerdiğiniz yaqi mellon u ya da @dikdik_s sizlerin önerdiği c39 makinelerinden birini alıp orta bir jiletle devam edeceğim.

Tüm bu araştırma ve edineceğim tecrübeler doğrultusunda ise uzun vadede @manuple nin de tavsiye ettiği gibi shavette yöntemine geçmeye karar verdim. Hatta uygun modellerinden bir tane alıp tıraş aralarında alıştırma yapmayı düşünüyorum. Buradaki tek soru işaretim her gün bu yöntemle tıraş olmak yüzü normalden daha fazla yorar mı oldu. Bu konuyla ilgili tavsiyelerinizi de özel olarak alabilirim.

Zaman ayırıp bilgilendirdiğiniz için hepinize teşekkür ederim.

Saygı ve sevgiler,
Merhaba. Geleneksel tıraş= sinekkaydı tıraş demektir değildir. Yani her geleneksel tıraş kesinlikle sinekkaydı yapacaktır diye bir şey yok. İki üç belirsiz kıl uçları parmaklarınıza gelip sizi üzmesin.
Cilt için uzun vadede geleneksel tıraş üstün geliyor.İşin özü cilde uygun doğru kombinasyonları kurabilmekte.İlk etapta biraz sabır yeterli.En problemli sakal tipine bile uygun ekipman var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Geleneksel Tıraşdan Randuman Alamıyorum KRAL 19 9,944 22/04/2020, Saat: 12:01
Son Yorum: Mustafa40

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: