Batıklara kesin çözüm bulunmuştur
Arkadaslar bendeniz kıvırcık ve seyrek sakalli biri olarak uzun uzun ugraslarim sonucu bu illete cozum bulmus durumdayim.Konuyu acma sebebim yeni arkadaslar forumda fazla ugrasmadan cozumu bulabilsinler diye
Kivircik sakal malum sıkıntılidir bazen ne yaparsaniz yapin gene de doner o sakal
Bunu minimalize etmek ise bizim elimizde

Madde 1

Dogru teknik
Arkadaslar tiras olmanin en onemli olayi budur
Sakalinizi cikis yonune dogru kesmelisiniz.Asla tersten almamalisiniz.Bunun icin sakallarinizin cikis yonunu tespit edin pamuk veya elinizle
Ve asla bastirmayin.Tiras bicaginizin ucundan tutarak kesin.Forumdaki bi abimin dedigi gibi emel sayinin mikrofon tutusu gibi tutun.Bu sekilde istemsiz de olsa bastiramazsiniz

Madde 2

Dogru ekipman
Benim cildim agresif aletlerde sorun yasiyor.O yuzden agresif olmayan aletler bana iyi geliyor
Her ikisini de deneyip hangisinin iyi geldigini kendiniz kesfedin
Ben wilkinson DE kullaniyorum ve perma jilet
Cok iyi anlasiyoruz

Madde 3

Aspirin losyon karisimi

Bu da cok onemli.Eger sorun yasiyorsaniz forumdaki aspirin losyon karisimi tarifini yapip her tiras sonu uygulayin.Acikcasi bu belkide problemi buyuk ölcüde cozecek olan maddedir

Madde 5

Gun asiri tiras olun.
Eger 2-3gun beklerseniz sakaliniz yine donebiliyor kivircik yapisindan oturu.Bu yuzden hergun veya gun asiri tiras olun

Geleneksel tiras ucuza rahat,saglikli ve keyifli tiras olabilmenize imkan saglar
Pahali geleneksel tiras ekipmanlari size kendinizi ozel hissettirir

Kullandigim malzemeler

Wilkinson DE

Perma jilet

Silvertip Porsuk kili firca

Arko berber sabunu
Nivea tiras kremi

Nivea balsam
Bloc zaza şap
Eyup sabri tuncer tiras kolonyasi(aspirinli)
Arko After shave losyon (Aspirinli)

Bu aletlerim arasindan bana en keyif veren silvertip porsuk kili fircam ve arko berber sabunumdur
Bilgi için teşekkürler. Yeni bir bilgi yok yazdiklariniz zaten forumda deflarca kez yazılan şeyler.
Her Kasaba da ışık saçan bir öğretmen ve bu ışığı söndürmeye çalışan bir papaz vardır ?
Victor Hugo
Forumda yazili elbette ama parca parca
Vakit kaybetmesin istedim gelenler
(04/05/2017, Saat: 22:14)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda yazili elbette ama parca parca
Vakit kaybetmesin istedim gelenler

Teşekkürler zevkle okudum..
Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,438 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde
  en kesin sakal çıkış yönü bulma yöntemi interrr 14 16,200 20/04/2016, Saat: 01:23
Son Yorum: ustaci

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: