Bir Tıraş Manyağı Daha Geldi :)
Neden böyle başlık seçtim. Çünkü dışardaki insanlar buradakileri okusa bunlar kafayı yemiş derler Smile Gelde anlat asıl doğru olanın bu olduğunu.

Bende aranıza yeni katıldım. Ankaralıyım ve 34 yaşındayım. Bugün tıraş setimi tamamladım. Bugüne kadar 3-5 bıçaklı Gilette makinaları kullanıyordum. Hatta Şubat ayında 5 bıçaklı olan ve titreşimli olan Gillette Fusion Proglyde Power aldım. Kutuda gelen başlıkla yaklaşık 3 ay haftada 2 kez olmak üzere tıraş oldum. Yani toplam 24 kez diyebilirim. Sakallarım yanlarda yumuşak çene bölgesinde biraz sert.
Bu başlıkla hergün tıraş olsaydım 3-4 hafta ömrü olacakmış yani. İkinci ayını doldurduktan sonra kesim kalitesinin çok düştüğünü gördüm. Yeni başlık alayım derken hooopp sizi gördüm ve GELENEKSEL TIRAŞA karar verdim.

Burdaki resimde tıraş çeyizimi görebilirsiniz:
DPg9oo.jpg

Ürünlerin fiyatı ve nerden aldıklarım (soldan sağa):
1. Fırça (5.50 TL, 1 milyoncu dükkanı)
2. Arko Extra Fresh Tıraş Kremi (3.00 TL, market)
3. Arko Tıraş Sabunu (1.75 TL, 1 milyonu dükkanı)
4. Wilkinson Sword Makina + Jilet (13.90 TL, CarefourSA)
5. Derby Premium Jilet (1.00 TL, 1 milyonu dükkanı)
6. Derby Extra Jilet (0.75 TL, 1 milyonu dükkanı)
7. Rapira Jilet (1.75 TL, 1 milyonu dükkanı)
8. Astra Jilet (1,00 TL, 1 milyonu dükkanı)
9. İHA Kantaşı Kibrit Şeklinde (0.50 TL, 1 milyonu dükkanı)
10. Nivea Balsam (12.50 TL, market)
11. Arko Balsam (5.00 TL, Makro Market)
12. Gillette Mach3 Balsam (2.95 TL, Bim)
13. Adam Tıraş Kolonyası (2.45 TL, ŞOK Market)

Tabi bu ürünlerin hepsi başlangıç seviyesi. Zamanla bende domuz kılından veya porsuk fırça, Mühle veya Merkür Makina alacağım.

Size şunları sormak istiyorum. Wilkinson makina yumuşakmış. Aldığım bu marka jiletlerin kesimi yumuşak mı yoksa keskin mi?

Birde her tıraşta jiletin her iki tarafını mı kullanıyorsunuz yoksa her tıraşta bir tarafını mı kullanıyorsunuz?

Bir jiletle kaç kez tıraş oluyorsunuz?

Haydi herkese iyi keyifler ve iyi tıraşlar Wink)
Hoş geldiniz, yeşil astra jilet ve arko sabun ekipmanınız içinde yerlerini koruyacaktır. Keyifli tıraşlar...
Hoş geldiniz, wilkinson classic benimde ilk DE aletimdi. Aldığınız jiletleri dener biraz el alışkanlığı kazanınca daha keskin jiletlere yönelebilirsiniz ayrıca ilk aşamada forumu okuyup tıraş videoları izleyerekten de nasıl tıraş olacağınız konusunda ön bilgiye sahip olursunuz. Haydi rastgelsin Smile keyifli tıraşlar..
Hoş geldiniz

Tapatalk kullanarak gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Teşekkürler arkadaşlar.

Hoşbulduk. Sizlerde çok şey öğreneceğim kesin.
@informatiker hoşgeldiniz.Forumda özellikle günün tıraşı bölümündeki tıraş aletleri ilk başlarda benimde iştahımı kabartıyordu.Size önerim wilkinson u kullanarak elinizi iyice geleneksel tıraşa alıştırın ve tekniğinizi geliştirin.Ben ilk hevesle aldığım aletlerin bir kısmını kullanmıyorum.Gereksiz satın alma yapmadan önce forumda konu başlıklarını iyice okumanızı tavsiye ederim.Deneyim anlamında geltir eşsiz bir kaynaktır .Hayırlı tıraşlar.
Hoşgeldiniz komşum...enformatik mezunu musunuz?
Merhaba,

Ben Almanya'da Informatik okudum. Ama Almanya'daki Informatik Türkiye'deki Enformatik ile aynı değil sanırım. Almanya'daki Informatik Türkiye'deki Bilgisayar Mühendisliğine daha yakın.
Teşekkürler komşum. Köpüğünüz bol olsun
Hoş geldiniz komşum. Yeni ekipmanınız hayırlı olsun, sağlıklı tıraşlar dilerim. Wilkinson konusunu okuyun orada çok faydalı yorumlar bulacaksınız ancak ben bir tespitimi burada da paylaşayım; bu aletin artı yönü plastik olmasına rağmen çok kaliteli üretilmiş olması ve fiyatı. Eksi yönü ise mild olması çabuk tıkanması. Bu durumda kişiler sakal yapılarına göre yorum yapıyor, sakalları dik çıkan , nispeten ince yapılı olan kişiler beğeniyor. Sakalları yatık çıkan ve nispeten kalın telli olanlar tahriş yaşıyorlar ve sevmiyorlar. Bu kadar mild korunaklı alette tahriş nasıl oluyor derseniz sakalı kolay kesemediği için ve plastik malzeme hafif olduğu için gayriihtiyari bastırıyor insanlar. Siz sakal yapınıza uyduğunu veya alışmak istediğinizi düşünüyorsanız dediğim gibi fiyatının çok üzerini veren bir alet ancak bana metal ve bira daha agresif alet lazım derseniz rimei alet öneririm, o da ucuz ve kaliteli. Jiletler hakkında şahsi kanaatim ise yeşil astranın keskin diğerlerinin orta-alt keskinlikte olduğu yönünde. Ben normalde keskin jiletleri sevmeme rağmen yeşil astrayı konforlu bulmuyorum hiç, BİC jilet de öyle. Permasharp, Gilette 7 o'clock sharp edge ve polsilver jilet de edinip deneyebilirsiniz. Jiletlerde iki taraf da kullanılıyor genelde, sonra jilet ter yüz edilip gene kullanılabiliyor, bunun için üzerinde 1-2-3-4 gibi rakamlar oluyor bazılarında hangi yüz yukarıda unutmamak için.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba Tıraş Severler! yucelyilmaz 9 2,649 30/04/2022, Saat: 20:16
Son Yorum: muhendisbey
Photo ONDÜLA Tıraş Makinesi Mutlu68 4 2,191 04/01/2022, Saat: 13:38
Son Yorum: habaz
  Merhaba Tıraş Dostları(Tiyatrocu) Tiyatrocu 5 2,420 19/04/2021, Saat: 14:05
Son Yorum: Tiyatrocu
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,450 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
Thumbs Up Bir aile üyesi daha GecayS 43 11,007 12/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: V4Vamık
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,339 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Geleneksel tıraş dünyasına merhaba Fenotip 49 12,533 06/04/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: BuraKaya55
  bende geleneksel tıraş severim mrden 29 8,181 08/10/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel Tıraş Tavsiye Silentsv 43 17,968 25/06/2019, Saat: 10:24
Son Yorum: ugur10
  Bir komşu daha aranıza katıldı... ForrestGump 44 13,316 30/04/2019, Saat: 19:02
Son Yorum: ForrestGump

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: