Yağlı ciltler için yüz temizleyici önerisi
Yaşım nerdeyse 30 oldu hala sivilce çıkaran bir bünyem var.

Gittiğim pek çok dermatolog tarafından önerilen bir ürün tavsiye etmek istiyorum, orta-üst sınıf eczanelerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Fiyatı yaklaşık şişe başı 40 lira ancak bir şişe 1 yıl çok rahat yeter günde 2 kez sabah-akşam kullanırsanız.

La Roche Posay'in temizleme jeli dahil her ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

saygılar.
Otacinin Cam katranli kukurtlu sabununu birkac kez 2-3 gun boyunca gunluk olarak denedim. Her seferinde ozellikle yanaklarda kizariklik olusunca alerjik bir durum oldugunu dusunup biraktim.

@fanarin komsumun onerisini bulmaya calisacagim bakalim..
Selamlar ,
Bende Sebamed önerebilirim.Benimde cildim yağlıdır.
(07/05/2017, Saat: 19:31)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraş sayesinde ben bu sorundan kurtuldum.
Şöyle ki, sabah tıraş oluyorum. Üzerine güzel bir afterShave losyon. Cildim toparliyor. Akşam da duş alıyorum. Öyle toparlıyor. Çok kimyasalı sevmiyorum. Gerçekten günlük tıraşı tavsiye ederim.
Yıllarca tıraş olduk da yattık anlamıyorum

Komsum cok dogru demis, gunluk tıras ve losyon kullanımı ile hem ciltteki olu deriyi atarak sivilce olusumunun bir nebze onune gecilir, hemde yaglanmanın bir nebze duzelecegini dusunuyorum. Ayrıca diger arkadasların dedigi otacı sabun iyi bir urundur, ama sebamed cildi yormayan ph degeri dengelenmis bir urun. Oncelikle sebamedle gunluz duzenli yuz temizligini, eger yetersiz gelirse baska urunleri tavsiye ederim sahsen. Birde yaglı cilt icin bir sure aynı urunu herhangi bir reaksiyon olmadıgı taktirde uzun bir muddet duzenli kullanmanızı tavsiye ederim. 2-3 gun kullanıp bir ise yaramadı bir fark gormedim demeyin. Urune biraz zaman verirseniz degisimleri goruyorsunuz.
Bir kuru ciltliden anca bu kadar bilgi cıkar Smile
Yağlı ciltler için Sebamed'in clear face serisinin sabununu kısa bir süre önce aldım. Yeşil olanını uzun süre önce kullanmıştım, cok kıyaslama yapamayacağım ama beyaz Sebamed sabunu çok beğendim. Özellikle yağlı ciltlere çok iyi gelebilir.
@kral arthur, @dikdik_s, @bayercy komsularim tavsiyeleriniz icin tesekkurler. En kisa surede sebamed alip deneyecegim.

Gunluk tiras zorunlulugum olmadigindan, cildimi dinlendirmek adina gun asiri tiras oluyordum. Gelismelere gore gunluk tiras olma durumunu da devreye alacagim artik Smile
(19/07/2017, Saat: 19:00)Kızılsakal-57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sabunlarken yüzünüzü fazla ovalamayınız sakın, yoksa pul pul döker tahriş yapar. Elinizde köpürttükten sonra o köpüğü suratınıza yavaşça sürün ve bekleyin 1 dakika kadar. Hala devam ederse şikayet günde sadece 1 defa yatmazdan evvel deneyin, günde 2 defa ve fazlasında tahriş kaçınılmaz. Sıhhatler dilerim

Komsum bilgilendirmeniz icin cok tesekkurler. Tam temizlenmiyormus hissiyati ile yuzumu ovalaya ovalaya kullaniyordum, belirttiginiz yontemle tekrar sans verecegim Smile
https://gq.com.tr/wellness/yagli-ciltler...im-rehberi

Yağlı Ciltler için 5 Adımlı Erkek Bakım Rehberi
Işık vurduğunda ayna gibi yansıyan bir cilde sahipseniz bu yazımıza göz atmanızda fayda var.
06 Şubat 2019

Yağlı cilt parlak ve bakımsız bir görünümden aknelere kadar birçok probleme sebep olur. Işık vurduğunda ayna gibi yansıyan bir cilde sahipseniz bu yazımıza göz atmanızda fayda var. Ciltteki ekstra yağdan kurtularak daha çekici, kusursuz ve bakımlı bir cilt görünümü için takip etmeniz gereken 5 ipucunu bir araya getirdik.

1
Sabundan Uzakta
El yıkadığınız sabunlar da gayet güzel temizlik yapar ancak yüzünüzde değil! Cildin yararlı tabakasını da yağ ile birlikte alıp götüren bu sabunlar yağlı ciltlerin dost bildiği düşmanlardan. Ben yine de sabundan vazgeçemem, cildimi öyle temiz hissediyorum diyorsanız duruma uygun, yağlı ciltlere karşı bir sabun edinin.

2
Nazik Temizleme
Sabunlardan uzak durmamız gerektiğini söylemiştik. Peki cildinizdeki kiri ve yağı nasıl temizleyeceksiniz? Nazikçe cildi arındırırken fazla yağı da uzaklaştıran ancak cildin faydalı tabakasını geride bırakan, özel formüllü bir temizleyici kullanın.

3
Gözenek Sıkılaştırıcı
Geniş gözenekler daha yağlı bir cilde, daha yağlı bir ciltte daha geniş gözeneklere sebep olur. Bu kısır döngüyü kırmak için bakım rutininize gözenek sıkılaştırıcı bir ürün ekleyin. Bu ürün ister maske, isterseniz serum ya da nemlendirici gibi birçok formül olabilir. Gözeneklerinizi ortadan kaldırarak mat ve bakımlı cildin sağlam temellerini atın.

4
Şaşırmadık: Nemlendirici
'Yağlı bir cildim var zaten, nemlendiriciye ne gerek var!' diyenlerdenseniz yanlış düşünüyorsunuz. Aradığı neme kavuşamayan cilt, yanılarak daha çok yağ üretmeye ve bu sorunu böyle çözmeye çalışır Sonuç pasparlak bir cilt! Bunun önüne geçmek için nemlendiricinizi aksatmadan kullanın ve tabi ki ürünü yağsız formüllerden seçin.

5
Matlaştırıcı Son
Evden çıkmadan önce matlaştırıcı bir ürün kullanmak, cilt probleminiz düzelinceye kadar size yardımcı olacaktır. Geride kadife bir doku bırakan nemlendiricilerden -makyaj kelimesi sizi korkutmasın- matlaştırıcı makyaj bazlarına birçok ürünle bakımlı görünümünüzü tüm gün koruma altına alın.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Cildimin t bölgesi yağlı, karma tiplidir. Bugüne kadar en beğendiğim, memnun kaldığım ürün bu oldu. Cildi kurutmuyor ve hafif nem bıraktığı için daha geç yağlanıyor. Ve temizleme yönü de çok iyi diyebilirim.

showImageResized.aspx?EncMediaId=V1FmTEV...ight=False

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Banyo İçin Doğal Sabun Tavsiyesi Arkomani 57 35,923 29/07/2019, Saat: 11:58
Son Yorum: dikdik_s
  DECANT ÖNERİSİ efdu 11 15,443 07/01/2015, Saat: 14:02
Son Yorum: mkb1907
  saç için karakartal 11 18,983 04/07/2013, Saat: 19:20
Son Yorum: karakartal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: