Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel)
(18/03/2019, Saat: 20:37)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CK89

Kafa altinda kolaya kacmislar gibi duruyor, ama guzelde duruyor.
Vida kenarlarini polishlemek yerine kazimislar gibi duruyor.
21ak485.jpg
Buradaki paylaşımları keyifle okudum benim için çok faydalı oldu. Geltir adına iyide bir arşiv oldu. Katkıda bulunan tüm dostlara teşekkürler...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mesela sizin alet, cok bildigim konu degil ama kafanın titresimli bilye/tas tamburuna atılmıs gibi geldi.
Aynı sekilde benim de sahip oldugum ATT windsor, ust ve alt kapagı polisajdan cok bana kaplanmıs gibi geliyor.

11sfkn7.jpg

Bu model cnc işlemeden sonra tambur adı verilen makineye konulmuş, titreşimle makine izlerini gidermeye yarıyor, buna bilye dolabı vs. de denebiliyor. Sonrasında da ince cam kumu ile kumlama yapılmış. Tambur kaba parçalar için uygulanan bir sistem, her hangi bir yüzey hassasiyeti gerektirmeyen ancak basit çizik çapak vs. giderilmesi için uygundur. Ben çeliği masif olarak seviyorum, yani güzel masif bir ceviz ağacından masa yapıp üzerine boyamanın bir anlamı yok. Madem boya yapacaksın çok daha kaliteli mdf tarzı malzemeler var onlardan kullan derim. Bu firma da aynı şeyi yapmış, çeliğin kendine has masif yüzey yapısını gizlemiş, iyi bir yüzey olmadığı için de üretim kusurları olan makine izleri çizikleri vs. göremiyorsunuz, belirli bir zaman sonra kum izleri kaybolur ve makine izleri belirginleşmeye başlar. Ayrıca tambur makinesi ürünün geometrisini bozuyor, yani üzerine cila vs düzgün tutmuyor, ışığı düzgün yansıtmıyor. Genelde döküm parçalar kalıplardan çıktığında bu makine kullanılıyor. Kum tabakası yüzeyi kapladığı için altındaki çelik hakkında doğrudan yorum yapmak da zor. Ama 316 çelik varken 303 neden kullanılır benim aklım fikrim almıyor açıkçası.

Mesela sizin alet, cok bildigim konu degil ama kafanın titresimli bilye/tas tamburuna atılmıs gibi geldi.
Aynı sekilde benim de sahip oldugum ATT windsor, ust ve alt kapagı polisajdan cok bana kaplanmıs gibi geliyor.

ATT bu ürünlere kaba polisaj yapmış, polisaj diski dikkat ederseniz yuvarlak deliklerin çeperini bozmuş, tam dairesel delik değiller, bu polisaj diskinin eseri çünkü disk geometri tanımıyor, kepçe gibi girdiği alanı eşeliyor, parlatıyor ama kuvvetsiz alan buldu mu dalıyor. Japonlar zaratsu yöntemi ile bunu aşmışlar. ATT firması üzerine krom/nikel kapladık demiyorsa kaplama olduğu düşünülmemelidir. Bu kadar önemli bir ayrıntı sitelerinde muhakkak belirtilirdi. Ben polisaj pastası ile cilalama işlemi yapıldıktan sonra elektro polisaj yapıldığını düşünüyorum. Bu yöntem de yüzey üzerindeki demir artıklarını alıp diğer alaşımları görünür kılıyor bu sayede doğal olarak parlama oluyor. Çok büyük ihtimalle elektro polisaj yapılmış olmalıdır diye düşünüyorum. Bu yöntemin ürüne bir zararı yoktur ancak tek başına kullanılması makine izlerini ortadan kaldırmaz.

(18/03/2019, Saat: 21:23)-mali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buradaki paylaşımları keyifle okudum benim için çok faydalı oldu. Geltir adına iyide bir arşiv oldu. Katkıda bulunan tüm dostlara teşekkürler...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkürler Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Gerçekten çok harika bilgiler paylaşılıyor...Rocnel firmasına çıktığı bu yolda başarılar diliyorum...Kalite anlamında çok üst segmente hitap ediyorlar..Bu bir seçim tabi...Şu an yeni başlayan birisi olarak benim için fazla lüks...İleride belki almayı düşünebilirim...
(19/03/2019, Saat: 17:43)trustalt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gerçekten çok harika bilgiler paylaşılıyor...Rocnel firmasına çıktığı bu yolda başarılar diliyorum...Kalite anlamında çok üst segmente hitap ediyorlar..Bu bir seçim tabi...Şu an yeni başlayan birisi olarak benim için fazla lüks...İleride belki almayı düşünebilirim...

Bakalim yeni adjustable nasil olacak, dort gozle bekliyoruz.
Murat baba harika yazmısın, degerli bilgiler icin cok tesekkurler.

İlkini tambur olarak tutturmusum, ikincisini kaplama mı acaba dediydim, elektro polisaj demissin. Video olarak baktım, elektro polisajda aynı kaplama gibi havuzlarda daldırma yontemiymis. Ben onu hep bir nevi kaplama olarak bilirdim, sayende elektro polisaj adını ogrendik tesekkurler dostum. ATT de o sekil kesin bir yontem uygulanmıs, bu bildigimiz kece polisajı degil cunku.
Murat Bey'e bu değerli bilgiler için kendi adıma teşekkür ediyorum. Resmen hap niyetine konu oldu. Emeklerinize sağlık. SE-P aletime daha bir bağlandım.
"A Samurai always wears two swords."
Bullgoose yeni Elite'lerin gosterime baslamis:
https://www.instagram.com/p/BwcTX89HdZB/
https://www.instagram.com/p/BwZxd2_ndOj/

Hocam bicak acikligi ve toplam agirligi ile ilgili bilgiler paylasirsaniz cok sevinirim.
Murat Bey elinize emeğinize sağlık. Çok güzel açıklayıcı bilgiler vermişsiniz. Yeni üretimleri merakla bekliyoruz. Selamlar...
Smile a little be
Ebay'deki adama bak Rocnele ne kadar fiyat bicmis.
Abi sen 12li serinin tumunden bu kadar kazanmamisindir..
https://www.ebay.com/itm/Rocnel-Elite-2m...SwRXJczw5I

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,084 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
  Barbaros & Rocnel Adjustable theunnamed 240 133,374 06/06/2020, Saat: 02:44
Son Yorum: arandur
  Rocnel GEM (İlk Mesaj Güncel) rocnel 49 35,830 25/04/2020, Saat: 01:39
Son Yorum: Muhibbi
  Rocnel Fotografları -Sadece Foto - Only Pictures dikdik_s 63 52,199 17/04/2020, Saat: 05:24
Son Yorum: CK89
  Rocnel 'Elite' Tıraş Makinesi SumNauta 111 73,934 03/02/2020, Saat: 16:37
Son Yorum: rocnel
Rainbow Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P rocnel 1,432 742,927 01/01/2020, Saat: 00:18
Son Yorum: dr_green
  ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI rocnel 412 381,119 29/07/2019, Saat: 08:04
Son Yorum: CK89
  Mıknatısla Jilet Tutan Tıraş Aleti (Rocnel Magnetic) rocnel 48 34,349 17/01/2018, Saat: 00:23
Son Yorum: utarkn
  Rocnel Model DE 42 ( İlk Mesaj Güncel ) rocnel 87 66,275 16/11/2017, Saat: 14:19
Son Yorum: CMO05
  Rocnel Model SE50 (İlk Mesaj Güncel) rocnel 203 109,334 16/03/2017, Saat: 00:29
Son Yorum: koolandgang

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: