open comb tavsiyesi istiyorum
(18/05/2012, Saat: 14:01)uataman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17/05/2012, Saat: 23:49)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17/05/2012, Saat: 23:42)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben de dedim kendime bi slant alayım dedim ama elim yine EJ89 a ve EJ86ya gidiyor. Smile
bu 3. olacak bunu da alırsam eğer... Smile

üstadım,slant dedikleri kadar agresif değil. slant da merkurun kalite ve işçiliğinden başka agresiflik göremedimBig Grin
şehir efsaneleride cabasıTongue

Slant bir open comb kadar agresif olmasa da, mild bir makine olarak nitelenemez diye düşünüyorum. Tek perdede oldukça yakın tıraş veren, yüzü fazlaca yormayan bir makine olduğu için çevreme tavsiye ediyorum. Yine de feather ve kai gibi kesmeye ve tahrişe meraklı keskin jiletler ile kullanıldığında 89lardan daha fazla dikkat gerektirdiğini söylemeliyim. Papaz eriği; sende birkaç 89 var diye hatırlıyorum, bence slant almalısın.

selam , dediklerinize katılıyorum buna ilaveten sapın kısa oluşu ve tarak kısmının yüze yapışması tabiri caizse teni öpmesi çok güzel bunun yanında slant olmasının yani giyotin eğriliğinin bir farkını hissetmedim,tarak ; eğik kısmı gibi hertarafı eşit ve geniş olsa dikkat gerektirme çabasıda azalacak. jilet ve tarak yüze linear değecek,tabi bunun için daha da geniş ve esnek jilet gerekecekWink
saygılar
(18/05/2012, Saat: 14:21)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilaveten slant hassas cilde sahip olanlara da oneriliyor.
ama ben yine de celik ustura derim.
celige basladiktan sonra en ufak bir kizariklik yasamadim.
ultura adjustable kafaniza gore ayarliyorsunuz.

selam, bu cümleyi çok sevdim
''ultura adjustable kafaniza gore ayarliyorsunuz''

bakalım kısmet daha jiletli usturadan korkuyorumBig Grin
(18/05/2012, Saat: 14:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18/05/2012, Saat: 14:21)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilaveten slant hassas cilde sahip olanlara da oneriliyor.

jiletli usturanin cok farkli bir kulvar olduguna inanmaya basladim.
gecen birsey kesmek icin ucuna jileti taktim nedense icim urperdi.
"non-forgiving" tabirini simdi daha iyi anliyorum.
(18/05/2012, Saat: 15:23)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18/05/2012, Saat: 14:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

jiletli usturanin cok farkli bir kulvar olduguna inanmaya basladim.
gecen birsey kesmek icin ucuna jileti taktim nedense icim urperdi.
"non-forgiving" tabirini simdi daha iyi anliyorum.

jiletten korkmayan bir'' ustura kemal '' bir de '' kimmeryalı conan''

Big Grin:
İngiliz No. 77 ve New Deluxe. Tek geçerim ikisini. Gilette ikisi de veya Grand Shave King Razor. Acayip bir his veriyor tıraş olurken.
open comb ile jiletli ustura arasında pek fark görmüyorum ben. bu makinelere jilet takmak, jiletli usturaya takmaktan daha tehlikeli geliyor, kırmadığımız için olabilir bu tabii. tıraş olurken de çok farklı olacağını sanmam, open comb kullanan jiletli ustura kullanabilir gibi geliyor bana.

linguist hakkın var, çelik ustura o inceliğe ulaşamadığı için jiletli ustura daha ürpertici tıraş haricinde.
(31/05/2012, Saat: 21:06)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: open comb ile jiletli ustura arasında pek fark görmüyorum ben. bu makinelere jilet takmak, jiletli usturaya takmaktan daha tehlikeli geliyor, kırmadığımız için olabilir bu tabii. tıraş olurken de çok farklı olacağını sanmam, open comb kullanan jiletli ustura kullanabilir gibi geliyor bana.

linguist hakkın var, çelik ustura o inceliğe ulaşamadığı için jiletli ustura daha ürpertici tıraş haricinde.

jilettli usturadan şimdilik korkuyorum, r89 ve slantta devamBig Grin
slant ta yumuşak bir makine idi değil mi okuduğum kadarı ile. ondan da epey memnun olan varmış.

(31/05/2012, Saat: 21:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31/05/2012, Saat: 21:06)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: open comb ile jiletli ustura arasında pek fark görmüyorum ben. bu makinelere jilet takmak, jiletli usturaya takmaktan daha tehlikeli geliyor, kırmadığımız için olabilir bu tabii. tıraş olurken de çok farklı olacağını sanmam, open comb kullanan jiletli ustura kullanabilir gibi geliyor bana.

jilettli usturadan şimdilik korkuyorum, r89 ve slantta devamBig Grin
evet yumusak ve etkili bir alet.
Open Comb Mühle R41 Grande bana göre jiletli usturadan bile agresif bir alet. Çünkü alet ağırlık olarak jiletli usturalara göre (bendeki sedef, ali bıyıklı hatta stainless steel handle Dovo Shavette göre kıyaslıyorum) açık ara önde.

Bence 37C Slantı ile Closed Comb gibi düşünmek lazım. Mühle r41 işin ehli olmayan ellerder yüzünüzü feci ısırır.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Up İNCELEME: Pearl Shaving SSH-05 Close Comb Tayyare Pilotu 15 6,152 09/01/2023, Saat: 21:26
Son Yorum: layken
  rex envoy jilet tavsiyesi atlantis 1 1,398 23/12/2022, Saat: 03:29
Son Yorum: acz34
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 25,848 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,146 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Çok agresif DE tavsiyesi Sheeplessness 43 20,028 21/04/2021, Saat: 22:05
Son Yorum: Mauser
  RazoRock Game Changer Open Comb (Jaws) CK89 11 5,800 20/09/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: sudüşleri
  Merkur 41C Open Comb Oldstyle 2 2,972 13/05/2020, Saat: 09:03
Son Yorum: Oldstyle
  İnceleme: Gillette New Type Short Comb dr_green 13 4,659 11/05/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: rating
  Haftada 2-3 kez tıraş olanlar için alet tavsiyesi sudüşleri 24 9,337 09/05/2020, Saat: 19:24
Son Yorum: sudüşleri
  Timor Stainless Steel Closed Comb Safety Razor 100 mm MerkurFutur 11 5,608 01/03/2020, Saat: 01:28
Son Yorum: MerkurFutur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: