Stirling Soap – Texas on Fire İncelemesi
Odun ateşini izlemeyi, onunla oynamayı, etrafa saçtığı ısıyı ve isli yanık kokusunu çok severim. Bu yüzden bana sıcak bir kamp ateşini  hatırlatan tütsülenmiş et, peynir, çay ve sabunları özellikle tercih ederim. Geleneksel tıraş kültürümü arttırma amaçlı artizan sabunları araştırırken Reddit’te isli bir tıraş sabunu olarak Stirling Soap – Texas on Fire’ın önerildiğini gördüm ve forumda araştırdım. @Posicor üstad çok ince bir düşünceyle bana numunesini gönderdi ve ben de bu müthiş sabunu inceleme fırsatı buldum.

Öncelikle şimdiye kadarki 3,5 aylık geleneksel tıraş tecrübemde çok sayıda tıraş sabunu denemediğimi söyleyeyim. Arko ve Cella’dan çok memnun kaldım, Le Pere Lucien’in kokusunu beğendim ancak köpük kalitesi ve koruyuculuğunun çok da iyi olmadığını düşünüyorum, Proraso sabunlar hakkındaki hislerimi yazarsam forumdan kovulmaktan korkuyorum Smile Stirling hakkındaki yorumlarımı bu doğrultuda değerlendirirsiniz.

w2gifo.jpg

Gelelim sabunumuza: SS-TOF hakkında internet araştırmaları sonrasında çok keskin ve kavruk bir yanık kokusu bekliyordum, ancak sabunun kokusu o kadar da -  ya da en azından benim gibi ardıç katranı sabununun yanık kokusuna alışkınlar için – yanık değil. Odun ateşinden ziyade daha kremsi, karamelize, evcil bir yanık kokusu var, ancak şekerli değil. Bilmem siz de benimle aynı kokuyu alır mısınız, yoğun kahve aromasıyla Arko zeytinyağlı kreminin yağlı ve çekirdekli ortak bir frekansı var, işte o frekans bu sabunda da var.

Sabunun performansı ise benim kısıtlı tecrübeme göre mükemmel. Yukarıda bahsettiğim sabunlardan gerçekten farklı bir ligde olduğunu ilk temasta hissettiriyor. İlk tıraşta Arko ile benzer şekilde yükleme yaptım, sonucunda çok koyu bir krem şanti köpük oluştu. İkinci tıraşta fırçayı biraz sulu bıraktım ve aşağıdaki şekilde, yoğunluğu biraz daha düşük, kremsiliği had safhada bir köpükle tıraş oldum.

Her zamanki gibi duş sonrası soğuk tıraş, 20 saniyelik yükleme sonrası:

2zokgsm.jpg

Yüklemeden köpürtme tasına sıçrayan köpüğü tasta bıraktım:

nehjj7.jpg

Köpürtme tasında 1 dakikadan sonra:

2mh5v0j.jpg

Tıraşı R41 ve Permasharp kombinasyonu ile oldum. İlk perde CCS, ikinci perde ise DFS olarak sonuçlandı. Normalde burada bırakırdım, ama sabunu incelediğimden ve 5 perdeye yetecek köpük oluştuğundan üçüncü perde tıraşı da oldum, sonuç BBS. Özellikle çene kısmında ters yönlü kıllara atakları sakınmadan giriştim, tıraş sonunda tahriş sıfırdı, ihtiyaç olmadığı halde kontrol için şap sürdüm, yanma ya da ısırma hissi yoktu.

Tıraştan sonra hissiyatı test amaçlı koruyucu – nemlendirici hiçbir ürün kullanmadım. Normalde kuruyan yanak bölgem sorun çıkarmadı. Bu alanda en iyi sabun hangisidir bilemem, ama SS-TOF benim için yeterliydi.

Sonuç olarak SS-TOF benim şimdiye kadar denediğim sabunlar arasında köpürme -  koruma - tıraş sonrası nemlendirme olarak her alanda açık ara önde ve ayrı bir ligde, tabi deneyimli üstadlar herhangi bir konuda açığını-eksiğini bulurlar mı bilemem. Kokusu herkese hitap etmeyecektir, ancak içeriğinde don yağı – lanolin – shea yağı olan Stirling sabunlarını performanslarından şüphe duymadan alabilirsiniz. Bir tane de TOF alın, beğenmezseniz ben sizden alırım Smile

@Posicor üstada nezaketi için tekrar teşekkürler...
İnceleme için teşekkürler. Beğendiğinize sevindim. İyi günlerde kullanın Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
@ArdıcKatranı çok güzel bir inceleme olmuş, emeklerinize sağlık, sağolun.

Ben de hakkında çok olumlu yazılar okuduğum Stirling sabunların elime ulaşmasını bekliyorum

Sent from my iPad using Tapatalk
Bu güzel inceleme için teşekkür ederim @ArdıçKatranı, elinize sağlık.
Bir ara almayı düşünmüştüm fakat bilmediğim bir sebepten dolayı vazgeçmiştim Smile
Bu incelemeden sonra aklıma girdi tekrardan Smile
@ArfıçKatranı komşum inceleme için elinize sağlık .
İnceleme için teşekkürler komşum. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Komşum bende cilt problemlerinden dolayı ardıç katranı ve sabununu kullanmistim oyüzden çok severim böyle isli kokuları.İncelemeniz için teşekkürler.Emeğinize sağlık
İnceleme için teşekkürler. İsli kokuları (ve tatları) severim, listeye alalım bakalım.
bu konuyu yeni gordum. isli kokulari sevenler imkan bulurlarsa comme des garcons black ve euphorium brooklyn wald kokularini denemeli.
Bende bu konuyu kacırmısım. Harika fotolarla suslenmis guzel bir inceleme, tesekkurler komsum. Stirling baba markadır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 102,125 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  Pearl Shaver's Spirit Artisan Tıraş Sabunu İncelemesi Oldstyle 2 1,692 26/11/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: Oldstyle
  Stirling Aleksey 65 54,240 05/10/2021, Saat: 00:16
Son Yorum: Chavez
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,211 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 34,972 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,487 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,912 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,154 22/04/2021, Saat: 22:20
Son Yorum: Creator
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,231 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
Wink İtalyan Bariyeri, Saponificio Varesino Sabun İncelemesi dikdik_s 149 114,338 29/09/2020, Saat: 17:15
Son Yorum: İsmetaltan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: