19 Mayıs Kutlu Olsun
Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Mustafa Kemal Atatürk

19 mayıs Atatürk ü anma ve gençlik bayramımız kutlu olsun .
Büyükdedem, ATATÜRK Bandırma Vapuru ile Samsun a geldiğinde kendisini bizzat limanda karşılayan ve sonrasında Karadeniz de Kuvayi Milliye yi organize eden kişilerden biriydi. Bunun gurununu hayatım boyunca taşıyacağım. Ayrıca ATATÜRK e söz eden ne oldukları bilinmez veledi zinaları da ALLAH a havale ediyorum.
19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA , GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.
Minnetle ve özlemle anıyorum.
(19/05/2017, Saat: 17:44)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Atatürk'ün pek anılması istenmediğinden midir bilmem son yıllarda en çok önü kesilen iptal edilen "milli bayramımızı" kutluyorum. Atanın daha iyi anlaşıldığı, gençliğin daha dolu, bilinçli ve ahlaklı yetiştiği, sporun bir küfür mezesi veyahut haftasonu izlencesi olmaktan çıkıp da insanın sağlığı ve hatta estetik bir anlayışla sınırlarının zorlandığı bir üst mecra olarak görüldüğü bir ülkede uyanmak dileklerimle.

Hocam eline , yüreğine sağlık . Çok doğru demişsin ..
Arkadaşlar haddim olmayarak ve biraz bencil davranarak uzun uzun yazacağım. Kusura bakmayın.
Yaşım 27, ilk olarak bunu belirteyim.

Öncelikle @SumNauta,
@Serjames (3 yıl önce Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’ndan tezkere aldım. Tören taburundaydım. Cumhurbaşkanı'nın ve Genelkurmay'ın resmi törenlerini düzenlerdik. Genelkurmay törenlerinde söyleyeceğimiz marşlara er gazinosunda hazırlanırken her şeyi bir kenara bırakıp bağıra bağıra söylediğimiz, en sevdiğim türkü/marş idi “Hoş Gelişler Ola,” bir tek ben dinliyor/seviyorum sanırdımSmile),
@FurkanY,
@bayercy,
@Lorenzo,
@ustaci
arkadaşlar; forumumuzda beğenme butonu olsaydı yazdıklarınıza karşılık defalarca beğen butonuna basacaktım. Ne yazık ki yok. Umarım bir gün olurSmile
Diğer arkadaşlar,
@dikdik_s,
@Oguzhan53,
@DeaKeN,
@ahraz,
@mcema,
@Nani Kuş,
@marek,
Katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Bu genç yaşımda ev sahibi gibi sizlere teşekkür etmeyi borç biliyorum kendime.
Evet.
Çünkü çok korkuyorum: etrafımda, arkadaşlarımda, dostlarımda ve hatta ailemde gördüklerimden çok korkuyorum.
Şöyle: Ben şu an ki hükümet ve emperyalist devletlerin karşısında bulunarak ve onlara düşman olarak büyüdüm.
İyi ki de öyle oldu.
Sizin için bu süreç farklı olmuş olabilir. Saygı duyarım.
Bunlar önemli değil.
Kime nasıl düşman olduğumuz değil, asıl tehlikeyi belirlemek bugün önemli olan.

Gördüklerim neler?
Darbe girişimleri oldu, farklı süreçler yaşadık.
Burada da gördük ki bildiğimizden ve tahmin ettiğimizden daha büyük düşmanlarımız/belalarımız var başımızda.
Ve şimdi görüyoruz ki iktidar/hükümet düşmanı yüzde ellimiz. Evet, ben de.
Ve baktığımızda AB ve ABD bizim hükümeti diktatör olarak lanse ediyor. (Ne kadar doğru olsa da)
Ve bu yüzde ellimiz AB ve ABD’den medet umar durumda şuan.
Sizlere söylüyorum: yapmayın.
Kendi sorunumuzu kendi içimizde çözelim.
ABD Irak’a, Afganistan’a, Libya’ya, Suriye’ye demokrasi götürmedi. Götürmez.
Ve bize de demokrasi getirmeyecekler. Sonumuzun örneklerini üst satırda sıraladım…

Bunları konuştuğum arkadaşlarımdan bazıları, “Avrupa’ya giderim yeea, refah var orada.” diyor. Ben de ülkemizdeki ve Avrupa’ya göç eden, etmeye çalışan Suriyelileri örnek veriyorum onlara.
Sonrası sessizlik.

Mustafa Kemal, Büyük Millet Meclisi’nin bir oturumunda şunları söylemişti:
“Efendiler! Avrupa’nın bütün ilerlemesine, yükselmesine ve medenileşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur. Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa’dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa’nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa’dan almak gibi bir takım zihniyetler belirdi. Halbuki, hangi istiklal vardır ki Ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!”

https://youtu.be/BwvM56RXUT0
@Yokon , hocam yazının başında nickimi görüp , hiç kusura bakmayın uzun uzun yazacağım diye yazdığını görünce birkaç saniyeliğine tansiyonum düştü Big Grin Dedim ne oluyor ya Big Grin

Dediklerine nispeten katılıyorum , ama bazı gerçekler var . Toplumumuzun yıllardır ve hatta yüzyıllardır aşamadağı bir takım algı eksikliği vs. engeller , gerçekler var . İlginçtir ki bazı milletlerin çok çok önceleri aştığı engelleri , sıkıntıları yaşanan onca şeye rağmen biz bir türlü atlatamadık . Bu gidişat .. Neyse kitap okuyorum , çayı soğutmayayım Big Grin
Bu meseleler ile ilgili sürekli yazıyoruz yazıyoruz ama " yan gel osman yan gel bostan " hesabı birşey olduğu yok ..

Saygılarımla ,
Kral çıplak.

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hepimizin yapması gereken şeyler var muhakkak ama;

Atatürk'ün görev verdiği üzere, umarım Cumhuriyetimize ve onun değerlerine sahip çıkacak, koruyup kollayacak bir gençlik vardır ve yetişiyordur. Unutma;

"Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin"

Nice 19 Mayıs'lara...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Güzel bayramlarımız olsun. Cem Hazir 7 1,039 02/07/2023, Saat: 00:52
Son Yorum: batucan72
  Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun! DelikanliTiras 91 20,925 04/05/2022, Saat: 01:15
Son Yorum: cemcagdas
  11 Mayis 2020 Ek gumruk vergileri izbe 18 7,682 05/04/2022, Saat: 03:48
Son Yorum: karamanli
  Babalar Gününüz Kutlu Olsun oguzhan5069 2 1,491 20/06/2021, Saat: 23:01
Son Yorum: ati19
  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun DelikanliTiras 36 9,728 19/05/2021, Saat: 13:49
Son Yorum: ahbap
  Regaib Kandiliniz mübarek olsun fatih4342 25 13,597 18/02/2021, Saat: 19:44
Son Yorum: Asktm
  GTA V (5) ÜCRETSİZ OLDU SON GÜN 21 MAYIS KRAL 5 5,593 17/05/2020, Saat: 09:52
Son Yorum: Sheeplessness
  1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü MetsGo 9 2,819 01/05/2020, Saat: 15:34
Son Yorum: ahbap
  Geçmiş Olsun ahbap 16 4,360 27/09/2019, Saat: 11:47
Son Yorum: manuple
Star Kurban Bayramınız Kutlu Olsun! DelikanliTiras 41 11,744 11/08/2019, Saat: 18:44
Son Yorum: ekilic2

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: