Merhabalar
(22/05/2017, Saat: 11:17)megadex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar. Yaşım 32, çalıştığım iş nedeniyle 2 günde bir sürekli traş oluyorum. Uzun yıllar mach 3, bir dönem panasonic şarjlı traş makinası kullandım ve son 1 yıldır gillette fusion proglide power kullanıyorum. Traş malzemelerine bir sürü para döken biri olarak, kartuşların 1-2 kullanım sonrası traş kalitesinin düşmesi, kısa zamanda değiştirmeye gerektirmesi, kartuşların pahalılığı, kıl dönmesi ve boyun kısımlarında tahriş nedeniyle yeniden arayışlara girdim. Küçükken amcamı yaprak jilet ile traş izlediğim anlar aklıma geldi, altın rengi klasik bir traş makinası vardı, nazikçe traş oluyordu. Uzun lafın kısası, biraz araştırmayla yolum bu foruma düştü, daha önce böyle jiletle traş olmadığım için, gündelik olarak traş için ilk başlangıç olarak genelde bu model önerilenler içinde. Wilkinson un bir modelide öneriliyor, ama bütçem 150 civarı var, bu modeli düşünüyorum ciddi olarak.

İlk Mesajlarımı Edwin Jagger DE89 konusuna yazmıştım. Ekipmanları yavaş yavaş tamamlıyorum, kendi kendime ilk geleneksel tıraşı cuma günü (öbürgün) olmayı planlıyorum.

Makina olarak Edwin Jagger DE89 barley elime ulaştı. Fırça olarak Semogue 830 aldım. Mahalle marketinden arko cool traş kremi ve denemek için 1 kutu perma sharp, birmilyoncudan, şap(kan taşı), kibrit şeklinde kan çubuğu, jilet çeşitliliği olması açısından 1er kutu Derby extra ve rapira aldım. Şimdilik tıraş tas'ım eksik.

Traş sonrası için önceden kalmış açılmamış Gillette Tıraş Sonrası Balsam ve bimden alıp hiç kullanmadığım Mans traş kolonyası var.

Şuan traş olmak için Gillette proglide jel ve makina olarak ta kısa sakalda proglide flexball power, uzunda mach 3 kullanıyorum. Elimde bir dönem kullanıp hala çalışır vaziyette elektrikli Panasonic ES-RF31 traş makinasıda bulunmakta.
Merkur Progress - FS pu23p fh26   - Astra Platinum - Nivea Tıraş Kremi - Gillette Tıraş Sonrası Balsam
Merhaba, hoş geldiniz. Keyifli tıraşlar dilerim.
Hoş geldiniz, bir milyoncudan Arko sabun da alsaydınız daha geleneksel olurdu Smile Keyifli tıraşlar...
Hoşgeldiniz ,
Teşekkür ederim, bir milyoncuları seviyorum, tam bizim ülkemizi yansıtıyor. Tabi aradığın şeyin yerini bulmak biraz zor oluyor, bugün tıraş malzemelerinin olduğu kısmı sordum, en üst kat orta reyon dedi kasiyer, ilgili reyonda gözümün önünde duran şeyleri zor farkettim Smile 10 lira altı 2 tıraş makinesi vardı birinde çince bişeyler yazıyordu. Okadar malzeme arasında jiletleri bulamadım kasiyere sordum, kasanın bulunduğu masadaki raftaymış Smile
Merkur Progress - FS pu23p fh26   - Astra Platinum - Nivea Tıraş Kremi - Gillette Tıraş Sonrası Balsam
hoş geldiniz
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
@megadex hoşgeldiniz.
de te fabula narratur.!
Hoş geldiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet ej de89 ve perma sharp ile ilk traşımı oldum. Tasım olmadığı için arko krem s 830 fırça ile yüzde köpürtme yaptım. yeni olduğum için, köpürtmede iyi iş çıkartamadım pek. İlk perde de hiç bastırmadan sorunsuz geçti. 2. perde de gayet iyiydi, 3. perde de 1-2 yerde bir miktar tahriş oldu, oda normaldir. Netice itibariyle burun yakını çene, bir miktar boyun ve boyundaki ben yakınında fazla girmek istemidiğim için, az o kısımda ele sakal geliyor. Traş sonrası elimdeki gillette balsam ı sürdüm ve tahriş hemen bastırıldı.

İlk izlenimim beklediğinden iyi iş çıkardığımı düşünüyorum. Yavaş yavaş pratikle el tekniğini geliştirince dahada iyi olacaktır. Tabi daha iyi köpük elde etmeninde etksisi olacaktır. Elimde derby, feather, rapira bıçaklarda var. Perma sharp ilk kullanımda işimi gördü.
(26/05/2017, Saat: 20:50)megadex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet ej de89 ve perma sharp ile ilk traşımı oldum. Tasım olmadığı için arko krem s 830 fırça ile yüzde köpürtme yaptım. yeni olduğum için, köpürtmede iyi iş çıkartamadım pek. İlk perde de hiç bastırmadan sorunsuz geçti. 2. perde de gayet iyiydi, 3. perde de 1-2 yerde bir miktar tahriş oldu, oda normaldir. Netice itibariyle burun yakını çene, bir miktar boyun ve boyundaki ben yakınında fazla girmek istemidiğim için, az o kısımda ele sakal geliyor. Traş sonrası elimdeki gillette balsam ı sürdüm ve tahriş hemen bastırıldı.

İlk izlenimim beklediğinden iyi iş çıkardığımı düşünüyorum. Yavaş yavaş pratikle el tekniğini geliştirince dahada iyi olacaktır. Tabi daha iyi köpük elde etmeninde etksisi olacaktır. Elimde derby, feather, rapira bıçaklarda var. Perma sharp ilk kullanımda işimi gördü.

Sıhhatler olsun komşum , ilk zamanlarda 2 perdenin üstüne çıkmanızı pek tavsiye etmem .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 666 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,727 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 700 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,300 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,700 28/09/2022, Saat: 19:34
Son Yorum: ferencpuskas