Moderator Seçimi Hk.
Moderatör ihtiyacı uzun bir zamandır dillendiriyordu zaten.Destekliyorum bu fikri.Ayrıca ismi geçen arkadaşların da layıkıyla yapacağına inanıyorum ama istekliler midir ya da vakit ayırabilirler mi onlara da sormak lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Dostlar basından okudum, adım gecip bildirim alınca. İsmimi geciren arkadaslara ayrıca tesekkur saygı ve sevgiler.
Ben farkediyorsunuzdur, troll oldugunu dusundugum mesajlara bir süredir sacma cevaplar vererek kendi oto defans sistemimi gelistirdim. Smile
Benim bu tarz cevaplarım haricinde, diger dostların degerli paylasımlarını goz onune alarak bu forumda yukarıda bahsedildigi gibi bir ego problemi olduguna kesinlikle katılmıyorum. Egosu olan adam, bilgisini paylasırmı, egosu olan adam ama ozelden ama genelden birilerine yardımcı olmaya calısır mı?
Farkli hobi alanlarındaki bilgilerini paylasan degerli insanların olusturdugu, gecmisteki konularıyla bir deniz, yeni paylasılan ve paylasılacak konularla da bir okyanusa donusebilecek degerli bir mecra formumuz.
Ben sahsen istanbulu bırakıp, hic kimseyi tanımadıgım izmirde, sırf bu forum vasitası ile cok degerli dostlarla tanıstım, faydasını gercek hayatta gordugumden, sanaldan cok gercek hayatıma 1e1 yansıyan bir ortam oldu sayenizde.

Hayatımda mod olmadım nedir bilmem. Ama gunun minimum 8 saatını internette geciren biriyim. Gelen sikayet, istek vs. durumları modlara dusuyorsa, gec saatlere kadar online oldugumdan, bir soru istek sikayete hızlı sekilde cevap verebilirim. Yonetimin bu sekil "online biri" ihtiyacı olursa elimden geldigince yardımcı olmaya calısırım.

Ama onun haricinde benim karakterimde veya yazılarımda bir degisiklik bir olgunluk beklemeyin. İcinde haylaz cocuk olan, komik, ama neyse o seffaf bir insanım. Mod luk demek agır abi takılacaksın, az yazıcan, oz yazıcan, saygı duyulacaksın tarzi bir is ise, ben o tarz bir ise dogru adres degilim dostlar.

Tum ictenligimle dusuncelerimi yazdım umarım derdimi anlatabilmisimdir. Saygılarımla
(25/05/2017, Saat: 20:35)DeaKeN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne yani forumda bulunma nedeniniz sadece satış mı?

Tapatalk kullanarak gönderildi

Hayır
Yazma amacım o. Ben okumayı tercih ediyorum. Forum'dan öğrenecek çok şey var. Ama yazacak bir şeyim yok. Zaten yazılması gereken her şey yazıldı, çizildi... Uzun zamandır sessiz sedasız okuyorum. Ama elimdeki birkaç şeyi satabilmek için birseyler yazmam gerekti. Demek istediğim o...
(25/05/2017, Saat: 20:44)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1.
Bunu açıkça yazan bir kişi bir başka komşumun hususi aday göstermesinin aksine benim moderatör olarak görmek isteyeceğim son kişi olurdu. Etik bulmadım yazdığınız şeyi. Foruma zamanında büyük emekler verip bir şekilde anlaşamayıp ayrılmış olabilirsiniz, belki haklısınızdır da, ancak emek vermeyi sürdürmeyeceğinizi söylediğiniz bir platformda bu amaç için bulunmanız etik değil.

Moderatör olmak isteyen kim?
Etik nedir?
Nerelerden vurdun komşu?

Misal ben bir krem alsam, 50 lira versem. Biraz kullanıp, satışa çıkarsam, denemek isteyen birine de yarı fiyatına versem. Bunun neresi kötü?
İllaki yazıp çizmek bilgi vermek mi gerek? Bilgim yok. Bildiğim hiç bir şey yok. Güzel bir forum, vakit geçiriyorum, olay bu...
(25/05/2017, Saat: 23:42)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet Smile

@aliyuksel bu mesajınızdan sonra önceki yazdıklarınıza baktım, 'ego' demişsiniz, 'testesteron kokuyor bu forum' demişsiniz, 'moderator entry girmesin' demişsiniz, 'egoların önüne geçelim' demişsiniz....üşenmemiş bir dolu tavsiye de vermişsiniz.....

bir de 'bu foruma değer vermiştim bir zamanlar ama artık anlamı yok' demişsiniz....

Ve bu kadar kelamı, değer vermediğiniz bu forumda bir şeyler satmak için etmişsiniz.

Bunu da bir gülücük eşliğinde belirtmişsiniz yukarıda, ben sadece satış için buradayım diye.

Forumun ilerleyişiyle ilgili (satış / ticaret kaygıları değil) üyelerin hissettiği kaygıların adreslenmesine yönelik bir fikir alış verişine, sadece satış için bu forumda olduğunu söyleyen birisinin bu kadar dahil oluşu bana garip geldi.

Sent from my iPad using Tapatalk
(25/05/2017, Saat: 23:31)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar basından okudum, adım gecip bildirim alınca. İsmimi geciren arkadaslara ayrıca tesekkur saygı ve sevgiler.
Ben farkediyorsunuzdur, troll oldugunu dusundugum mesajlara bir süredir sacma cevaplar vererek kendi oto defans sistemimi gelistirdim. Smile
Benim bu tarz cevaplarım haricinde, diger dostların degerli paylasımlarını goz onune alarak bu forumda yukarıda bahsedildigi gibi bir ego problemi olduguna kesinlikle katılmıyorum. Egosu olan adam, bilgisini paylasırmı, egosu olan adam ama ozelden ama genelden birilerine yardımcı olmaya calısır mı?
Farkli hobi alanlarındaki bilgilerini paylasan degerli insanların olusturdugu, gecmisteki konularıyla bir deniz, yeni paylasılan ve paylasılacak konularla da bir okyanusa donusebilecek degerli bir mecra formumuz.
Ben sahsen istanbulu bırakıp, hic kimseyi tanımadıgım izmirde, sırf bu forum vasitası ile cok degerli dostlarla tanıstım, faydasını gercek hayatta gordugumden, sanaldan cok gercek hayatıma 1e1 yansıyan bir ortam oldu sayenizde.

Hayatımda mod olmadım nedir bilmem. Ama gunun minimum 8 saatını internette geciren biriyim. Gelen sikayet, istek vs. durumları modlara dusuyorsa, gec saatlere kadar online oldugumdan, bir soru istek sikayete hızlı sekilde cevap verebilirim. Yonetimin bu sekil "online biri" ihtiyacı olursa elimden geldigince yardımcı olmaya calısırım.

Ama onun haricinde benim karakterimde veya yazılarımda bir degisiklik bir olgunluk beklemeyin. İcinde haylaz cocuk olan, komik, ama neyse o seffaf  bir insanım. Mod luk demek agır abi takılacaksın, az yazıcan, oz yazıcan, saygı duyulacaksın tarzi bir is ise, ben o tarz bir ise  dogru adres degilim dostlar.

Tum ictenligimle dusuncelerimi yazdım umarım derdimi anlatabilmisimdir. Saygılarımla

Çok güzel açıklamışsın kendini abi.

Ben şahsen forumda yeniyim, pek kimseyi tanıdığım söylenemez ama Serdar abi hem kolay ulaşılabilir hem de yardımsever bir insan. Moderatörlük falan pek anlamam ama ben kendine ait o samimi üslubuyla çok iyi moderatörlük yapabilir diye düşünüyorum.
Uzun zamandır konuşulan, beklenen ve istenilen bir husustu foruma moderatör alınması,nihayet ortaya bir tarih konulmuş ve artık sonuç alacağız gibi duruyor.

Eskiden moderatörlük yapmış olan ancak artık aramızda olamayan arkadaşlarımıza bu gönüllü hizmetlerinden dolayı ben kendi adıma teşekkür ediyorum. Çok kere söylediğim şeyi tekrar etmek isterim; eğer bir kişi tıraşına bu kadar önem veriyorsa, mutlaka önemli işler yapıyordur ve foruma zaman ayıramaması gayet doğal. Bugün hangi saati taktığımızı paylaştığımız başlıktaki paylaşımlardan görüleceği üzere, çoğumuz gömlek ceket giyen, hatta kravat takan insanlarız. Hepimizin hayatta önemli sorumlulukları var.

Bazı üstadlarım beni aday göstermişler, hakkımdaki bu olumlu kanaatten dolayı öncelikle kendilerine çok teşekkür ediyorum, eksik olmasınlar. Üniversite dönemlerimde adminlik yapmıştım küçük bir forumda, elim yatkındır diyebilirim. Eğer aday gösteriliyorsam Geltir forumumuz için de bu işi seve seve yapmak isterim.

Benim de naçizane aday olarak görmek istediğim arkadaşlarım var elbette. Başta forumumuz için elini taşın altına koymaktan hiç bir zaman çekinmeyen ve bize güzel organizasyonlar düzenleyen, yapıcı ve iş bitirici kişiliğiyle @cihankeskin üstadım. Yardımsever kişiliğiyle ve herkese kibar yaklaşımlarıyla takdir ettiğim @chinaski üstadım. Kendisi beni aday gösterdi diye asla değil de, geniş gönlü ve her daim nazik üslubuyla saygı gösterdiğim, olaylara yapıcı yaklaşan, ayrıca yaşı itibariyle bu ekibe olgunluk ve tecrübe katabilecek birisi olması itibariyle bu ekipte olması gerekir diye düşündüğüm @izbe üstadım.

Benim bir önerim de, bu moderatörlük artık yeni bir ekibe geçeceğinden dolayı, eski moderatörlerimize bir veda başlığı açıp, kendilerini artık normal üye statüsüne alınması olacaktır. Aman ha sakın bu talebim yanlış anlaşılmasın, lütfen çok rica ediyorum! Zira ihtilaf üstadım olsun ohtararan üstadım olsun bana hakkı geçmiş, forum dışında da önemli yardımlarını gördüğüm, sevdiğim ve çok saygı duyduğum üstadlarımdır. İhtilaf üstadım örneğin merak ediyorum diye bana bir fırça hediye etmiştir. Amerikadan Wolf Whisker fırçamı ve SRD kayışımı, kendisi olmasaydı heralde ancak rüyamda göreceğim ohtararan üstadımı ben çok sever ve çok saygı duyarım. Burdaki tek düşüncem ve kaygım şu; yeni seçilen moderatör ekibi, kendilerinden kıdemli olan bu eski moderatörlerimizden çekinmesinler, sıkılmasınlar ve moderatörlüklerini rahat rahat yapsınlar. Gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorum, tek düşüncem bundan ibaret, aksi kesinlikle söz konusu değildi, asla! Bu kaygımı yersiz buluyorsanız ve genel düşünce de bu yöndeyse bu fikrimi görmezden gelebilirsiniz.

Haziran ayı forumumuz için hayırlı olsun. İnşallah yenilenen yönetim ekibiyle forumumuz kalitesini koruyarak daha uzun yıllar tıraş konusundan muzdarip kitlelere gönüllü yardımını sürdürmeye devam eder.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Moderator yani "İdareci" adı üzerinde insanları ve forumu idare edecek olgunluğa ve tecrübeye sahip kişiler olmalı. @cihankeskin kesinlikle çok vakti olmasa da yaptığı organizasyonlar ve forumdaki emeği olsa moderasyonu hakediyor. Keza hem hemşerim hem de formun değerli üyesi @onurcakmak ta ıslak tıraşın konusunda çok bilgili ve tecrübeli o da moderasyonu layıkıyla yerine getirecektir.
Ayrıca forumun açık ara en güzel karelerinin sahibi, güzel görüp güzel düşünen, bize de forumdan zevk aldıran kişi @koolandgang üstad olmazsa olmaz. Sonra forumda yeni olmasına rağmen hem bilgisi kültürü ve yardımseverliği ile kendini belli eden @SumNauta üstad bu işi harika götürür. Forumda yine çok tecrübeli ve severek takip ettiğim bu işi yine çok güzel yapcak @chinaski üstad var. Yine foruma çok katkı sağlayan sayesinde 2band fırçaları ve birçok konuyu öğrendiğim @izbe üstat var. Daha şuanda aklıma gelmeyen çok kıymetli üstadlar bu iyi en güzel şekilde idare edeceklerdir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
https://www.instagram.com/u1071/
Keyif ve sağlık merkezli bir forumda mod olarak Sağlık sektöründen bir arkadaş olması iyi olur bence...Keyif (aynı zamanda adab usul jargon ) kısmına @dikdik_s kardeşim yeterde artar bile Smile
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(25/05/2017, Saat: 23:43)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Moderatör olmak isteyen kim?
Etik nedir?
Nerelerden vurdun komşu?

Misal ben bir krem alsam, 50 lira versem. Biraz kullanıp, satışa çıkarsam, denemek isteyen birine de yarı fiyatına versem. Bunun neresi kötü?
İllaki yazıp çizmek bilgi vermek mi gerek? Bilgim yok. Bildiğim hiç bir şey yok. Güzel bir forum, vakit geçiriyorum, olay bu...

aliyuksel bakın ben yanlış anlaşılmak istemem, vurmak değil amacım. Moderatör olmak istiyorsunuz demedim, cevabımın ilk kısmı siz açıkça sadece satış yapmak adına 50 mesaj kotasını doldurmaya çalıştığınızı söylediğiniz halde bir başka komşumuzun sizi moderatör olursanız destekleyeceğini söylemesi üzerine yazıldı. Sadece satış yapmak için mesaj yazan bir kişiyi moderatör olarak görmek istemeyeceğimi belirttim, burada vurmak hakaret vs yok.
Buna ek olarak da önceki mesajımda yazdığım gibi sadece bir şeyler satmak için mesaj yazıp kota doldurmanızın etik olmadığını düşünüyorum. Faydalı faydasız olmasından bağımsız bir sonuç bu. Belki benim çok istediğim ama paramın yetmediği için alamadığım bir şeyi alabileceğim fiyata satacaksınız, bu zararlıdır demiyorum. Ama katkı sunmayacağınızı belirttiğiniz bir ortamdan kazanç sağlamanız etik gelmedi. Niyetim uzun uzun yazmak tartışmak değil, bunun yargısını topluluk adına yapmak haddime de değil, kendi içimden geçeni söyledim sadece.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: