Kafayı Kazımak
(22/09/2015, Saat: 15:28)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ihtilaf, Chinaski'nin bahsettiği gibi kafa tıraşında tahriş yüz tıraşına göre daha az çünkü daha dayanıklı bir deri. Dolayısıyla iyi bir sabun ya da kreminiz varsa pre-shave oil'e ihtiyaç duymazsınız.

Ben proraso pre_shave kullandım. ....İşe yaramıştır herhalde Smile Yıllar önce clinuque shaving gel kullanmıştım. Çok fazla köpürmüyor ama çok iyi yumuşatıyor. Bir ara kafada deneyeceğim. Çok uygun gibi geliyor.Bu arada kafa traşı için sabunlu ıslak sünger de kullanılıyor. Alan büyük olduğu için arada nemlendirmeye yardımcı oluyor.
(22/09/2015, Saat: 15:33)alfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben proraso pre_shave kullandım. ....İşe yaramıştır herhalde Smile Yıllar önce clinuque shaving gel kullanmıştım. Çok fazla köpürmüyor ama çok iyi yumuşatıyor. Bir ara kafada deneyeceğim. Çok uygun gibi geliyor.Bu arada kafa traşı için sabunlu ıslak sünger de kullanılıyor. Alan büyük olduğu için arada nemlendirmeye yardımcı oluyor.

Ben de bir heves denemiştim Proraso'nun preshave'ini ama onunla ya da onsuz olduğum tıraşlar arasında en ufak fark göremeyince zaman kaybı olarak değerlendirip dolabın köşelerine attım Smile
gurmekokular
Kafa tıraşını acelem varsa jel ile de oluyorum ve idare eder şekilde yumuşatıyor ve kayganlık veriyor. Eğer ustura ve ya DE ile olacaksam güzel bir krem/sabun ile köpüklerim ama pre-shave gerekeceğini ben de sanmıyorum.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Bu geceki kafa tıraşı fotoğrafım, BIC kartuşun tutuşu çok rahatsız, kafası yeterince hasas hareket edemiyor ve çok çabuk köreliyor. Tekrar kullanmam sanıyorum.
1zybrys.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Saçımın çoğu döküldüğü için madem kelim, doğru düzgün kel olsun diye kendi saçımı kesiyorum uzun süredir.. Smile

Ben Gillette Fusion kullanıyorum saç sakal beraber.. Açıkçası alışınca çok hızlı sürede tıraş olunabiliyo. İlk başta garip ve zor gelse de çok hızlı ve pratik oluyo.. (Ense kısmı da kolay açıkçası yönünü düzgün takip ederseniz, Tabi tıraştan sonra yine de ikinci bi aynayla son kontrol yapmak önemli)

En fazla 10 dakikamı alıyo saç ve sakal. Tabi favorim arko tıraş sabunu iyi bi ön hazırlık oluşturuyo sıcak suyla köpürte köpürte Smile E aylık olarak baktığımızda da 1 kartuş 12.5 ise günlük saç sakal aşağı yukarı 50 kuruşa geliyo.
(Bazen de gün aşırı) Berbere gitmiyorum çok uzun süredir.
Konuyu açalı iki buçuk yıldan fazla olmuş.. Artık otomatiğe bağladım. Ağırlıklı de razorock tto ve rapira ile on dk. Da iki perdede sorumsuz dfs tıraşı yapıveriyorum.. 3-4 günde bir saç tıraşı de aletle tıkanma derdi olmadan halloluor..
Benim saç biraz erken beni terketti Smile Son 15 yıldır kendi saç tıraşımı oluyorum .. Başın üstü boş olduğu için yanlara filan da elektrikli makina kullanmıyorum .. Forum ile tanışana kadar mach 3 ile saç ve sakal tıraşımı yapardım .. Yaklaşık iki yıldırda saçta sadece progress in long modelini kullanıyorum saç tıraşımda jilet tercihim genelde feather sıfır ayarda progress ile çok iyi sonuç alıyorum .. Bir kaç günde bir akşamları duştan önce bütün aşamalarında soğuk su kullandığım saç tıraşımı oluyorum sabahları da normal günlük tıraşımı valla hayatımdan çok memnunum şu anda biri al şu hapı iç bir saat sonra saçın çıkacak dese muhtemelen kabul etmem Smile
Long progress + feather Smile
Yıllardır kendi saçımı kazırım, üç ay öncesine kadar iki günde bir phillips multigroom ve kartuşlu makineyle, üç aydır ise Moser 1400 ve Mühle r89 ikilisiyle, şu anki ikiliden inanılmaz memnunum, saç tıraşım için harcadığım vakit neredeyse üçte birine indi. Tek geçiş yetiyor, ve kalan saç kılı sayısı oldukça az.
Her seferinde duştan sonra kazıma işlemini yapmak ve eğer aynı jilet kullanılacaksa önce sakalları sonra saçı kesmek ve jileti tek sefer kullanmak benim kanaatime göre şart.
dipnot: benim gibi kendi saçını kazıyan komşumuz varsa kazıma sonrası ne gibi bir bakım uyguladığını öğrenmek isterim, o konuda pek bir bilgi bulamadım. düşük alkollü aftershaveler veya dümdüz yüz için olan nemlendirici kremler sürüyorum.
@bleak ben yaklaşık 10 yıldan fazladan direk kazıma şeklinde tıraş oluyorum. Forum ile tanışmadan önce mach 3 kullanırdım. Son iki yıldır da progress kullanıyorum. Genelde de feather jiletle birlikte 0 ayarda kullanıyorum. Tıraşlarımda krem tercihim ise proraso klasik yeşil olandan çok memnunum. Bütün aşamalarda soğuk su kullanıyorum . Tıraş sonrası ise herhangi bir şey sürmüyorum gerek de duymuyorum . Bunu da soğuk su ile tıraş olmama bağlıyorum . Sıcak veya ılık su bana iyi gelmiyor .

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: