Kafayı Kazımak
(10/03/2017, Saat: 15:02)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bleak ben yaklaşık 10 yıldan fazladan direk kazıma şeklinde tıraş oluyorum. Forum ile tanışmadan önce mach 3 kullanırdım. Son iki yıldır da progress kullanıyorum. Genelde de feather jiletle birlikte 0 ayarda kullanıyorum. Tıraşlarımda krem tercihim ise proraso klasik yeşil olandan çok memnunum. Bütün aşamalarda soğuk su kullanıyorum . Tıraş sonrası ise herhangi bir şey sürmüyorum gerek de duymuyorum . Bunu da soğuk su ile tıraş olmama bağlıyorum . Sıcak veya ılık su bana iyi gelmiyor .
ben de 5 yıldır sakal tıraşımı o gün ne ile olursam aynı aletle saç tıraşını da yapıyorum, bu bazen de bazen de se oluyor hiçbirinde sorun yaşamadım. tıraş sonrası da ya ufacık bir parça arko/Nivea krem ya da yine az miktarda aftershave balm deriyi nemlendirip rahatlatması açısından iyi geliyor bana. soğuk su benim de tercihim.
Ben de dün ilk defa kendi saçımı kestim. Hep berberde haftada bir ustura yapardım. Şimdi ise de89, derby sabun ile baya ilerleme kaydettim. İlerleyen zamanlarda hem süre kısalacaktır, hem de kalitesi artacaktır diye tahmin ediyorum.
Dovo Shavette Straight Razor Steel Handle
Edwin Jagger DE89
Cella
Simpsons Berkeley 46 Pure Badger
Selamlar arkadaşlar

Ben 26 yaşında bir kardeşinizim. Saçların yaklaşık 7-8 yıldır önlerden seyrelmeye ve dökülmeye başladı. Doktora gittim. Malesef genetik olduğu için herhangi bir ilaç tedavisi yok. Tek çare ektirme. Ekonomik nedenlerden dolayı şu an ektiremiyorum fakat saçlarımı evde kazıyorum. İlk başlarda çok garipsemiştim fakat çevremden özellikle kızlardan olumlu geri dönüşler aldıkça kafa kazımak hoşuma gitmeye başladı Smile

Sizlere danışmak istediğim bir şeyler var

1)Saçlarımı ne sıklıkta kazımalıyım? 2 günde 3 günde 1 kazımanın herhangi bir sıkıntısı olur mu?
2)Nasıl bir jilet tercih etmeliyim sizce? Genelde Gilette'in 2 bıçaklılarını kullanıyorum fakat önerdiğiniz daha iyi herhangi bir jilet var mıdır?
3)Bazen traş sonrası kafamın özellikle arka kısmında küçük kızarıklar, sivilceler ve kabarmalar oluşuyor. Her traş sonrası aftershave kullanıyorum ama yine de oluyor. Bunlar neden olur? Yanlış traş tekniğinden dolayı mı yoksa hatalı ekipmandan dolayı mı?

Teşekkürler şimdiden
Merhaba,
Jilet çekme yapıyor, sivilceler o yüzden çıkıyor diye düşünüyorum. Linkini verdiğim videoda, arkadaşımız slant kullanmış. Slant makinelerin tıraşı yumuşaktır. Tahriş etmeden, az perdede kolayca temizler. Bir çok yorumda agresif olduğu yazar, ancak kim kullanmış, neresi agresifmiş ben bir türlü anlamadım. Ben yıllardır kullanıyorum. Tavsiyem slant makine yönünde olacaktır. Düzeltme:Yıllardır kullanıyorum dedim, ama kafamı kazımıyorum. Hassas cilt, sert sakal, sivilce ve batık sorunlarından bu makine ile kurtuldum.
https://www.youtube.com/watch?v=WjsVEkZc-wk
Yanlışınız var slant makinelerin tıraşı yumuşak değil gayet agresiftir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(02/06/2017, Saat: 03:40)manahuna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar arkadaşlar

Ben 26 yaşında bir kardeşinizim. Saçların yaklaşık 7-8 yıldır önlerden seyrelmeye ve dökülmeye başladı. Doktora gittim. Malesef genetik olduğu için herhangi bir ilaç tedavisi yok. Tek çare ektirme. Ekonomik nedenlerden dolayı şu an ektiremiyorum fakat saçlarımı evde kazıyorum. İlk başlarda çok garipsemiştim fakat çevremden özellikle kızlardan olumlu geri dönüşler aldıkça kafa kazımak hoşuma gitmeye başladı Smile

Sizlere danışmak istediğim bir şeyler var

1)Saçlarımı ne sıklıkta kazımalıyım? 2 günde 3 günde 1 kazımanın herhangi bir sıkıntısı olur mu?
2)Nasıl bir jilet tercih etmeliyim sizce? Genelde Gilette'in 2 bıçaklılarını kullanıyorum fakat önerdiğiniz daha iyi herhangi bir jilet var mıdır?
3)Bazen traş sonrası kafamın özellikle arka kısmında küçük kızarıklar, sivilceler ve kabarmalar oluşuyor. Her traş sonrası aftershave kullanıyorum ama yine de oluyor. Bunlar neden olur? Yanlış traş tekniğinden dolayı mı yoksa hatalı ekipmandan dolayı mı?

Teşekkürler şimdiden

Öncelikle hoşgeldiniz forumumuza.

Sorduğunuz soruların cevabı hepsi sizde saklı, ama bulmanıza yardımcı olacak bir kaç birşey yazmak isterim,

1) 2 günde bir kazıyın, 3 günde bir kazıyın ve farkı görün. Cildinize bakın, örneğin ertesi gün veya iki gün sonra elinizle şöyle sıvazladığınız zaman tahriş hissettirmiyorsa tekrar tıraş olabilirsiniz.

2) Kafa derisi elbette yüzümüz kadar hassas değil. Dolayısıyla kartuşlular veya kullan atlar işinizi görüyorsa kullanmaya devam edin. Elbette kaliteli bir şey istiyorsanız forumumuzda çokça göreceğiniz üzere yaprak jiletli aletler kullanabilirsiniz. Market ürünlerine göre çok çok daha kaliteli tıraş olursunuz ve tahriş, sivilce ve kıl dönmesi problemlerinden önemli ölçüde kurtulursunuz.

3) Tıraş tekniği elbette önemli bir etken, ancak aynı zamanda tıraş enstrümanları da bir o kadar önemli. Bu saydıklarınız varsa yaprak jiletlileri bir denemenizde fayda var. Aynı zamanda hazır tüplerde satılan köpük veya jellerden de uzak durmanızda fayda var. Tıraş sonrası gözenekleri açılan ve tıraştan dolayı hassaslaşan deriyi de iyi korumak bir o kadar önemli. Örneğin şap kullanmak önemli faydalar sağlar. İçeriğinde paraben vb. şeyler olmayan daha az kimyasal losyonlar / balsamlar yine bu sornun çözümüne önemli gelişme sağlar.

Özetle şunları sırasıyla denemenizde fayda var; İyisinden tıraş sabunu ile fırça kullanımı, şap kullanımı, balsam yerine aftershave losyon kullanımı. Bunlarla bir müddet devam edin, sorun devam ederse yaprak jiletli aletlere geçin bence. Çok jiletli aletler kılları çekiştirip keserek kıl dönmelerine ve kıl yapısını bozmaya neden olur. Yaprak jiletlilerde tekniği oturttuktan sonra tersten bile rahatça alabilirsiniz ki gördüğüm kadarıyla bir çok kafasını kazıyan kişiler genelde bunu sorunsuz şekilde yapıyor.

Ben kısa kısa bilgiler verdim. Önerdiğim yöntemlerin nedenlerini veya daha derin inceleme yapmak için forumdaki konuları okuyabilirsiniz.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Uzun bir süre bende sürekli saçlarımı kazımıştım, hem kendim yapmıştım bu işi hemde berbere kazıtmıştım.
O dönemlerde geleneksele dair sadece berberlerdeki sabun, fırça, usturayı bilirdim.
Böyle yaprak jiletler sabunlar falan evlerde artık kullanılmaz sanıyordum. 2 bıçaklı tıraş bıçağı kullanırdım gayette güzel tıraş ederdim saçımı.
Yapılması gereken herşeyi onurçakmak söylemiş aslında ama ben ek olarak şunu belirtmek isterim. Kafanızın arka kısmında sivilceler oluşuyorsa bunun sebebi gece uyurken kafanızın sürekli yastığa baskı yapmasından kaynaklı olabilir. Benzer sorunları hem kendim hemde berberde olduğum tıraşların hemen hepsinde yaşıyordum.
Çözüm olarak uyurken yastığımın üzerine yumuşak bir havlu koyar öyle uyurdum çok etkili olmuştu bir deneyin isterseniz. Yinede sabun ve fırçadan vazgeçmeyin.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(02/06/2017, Saat: 15:40)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlışınız var slant makinelerin tıraşı yumuşak değil gayet agresiftir.

Lord denemediysen mutlaka bir X3 slant denemeni tavsiye ediyorum. Slantlara bakısın degisir buyuk ihtimal.
Selamlar,
Kafa kazıma işi dökülen saçları geri getiren bir uygulama olarak değil tarz olarak bakılması doğru diye düşündüm.
NOT:Ben 4 yıl kazıdım saçlar döküldü gitti yinede...
Bu konuda çok video izledim ancak aşağıda linkini yolladığım video gerçekten son derece eğitici..
Bu iş için jiletli traş aleti kullanmaya karar verenler için referans olması adına paylaşıyorum...

https://youtu.be/ik9eqwvOebY

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: