Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu
(22/11/2019, Saat: 17:15)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sonrasında aramıyorum, tıraş sırasında güzel kokması anlamında söyledim. Fougere ile tıraş sırasında insan gülümseme ile tıraş oluyor. Diğer konularda fark yok zaten

Bir sonraki MdC’niz agrumes olmali komsum. Guzel bir limon kokusu var.
(22/11/2019, Saat: 12:12)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm MdC çeşitlerini kullanmış ve halen kullanmaktayım . Şuan MdC Rose 2017 limited olanı kullanıyorum . MdC kokuları kalıcı değildir tıraş sonrası yüzünü yıka geç kokudan eser kalmaz . Sonrasında buram buram koku arayanlar MdC ye yönelmesin . Kaliteli bir tıraş hissiyatı yaşamak isteyenlere MdC herzaman tavsiyemdir . Kayganlık, nemlendirme , köpük kalitesi , yastıklama ve tıraş sonrası post shave isteyenlere de tek tavsiyem MdC dir..

Devrim Abi MdC için ben de tam olarak böyle düşünüyorum. Wholly Kaw'ler, Stirlingler de dahil denediğim sabun ve kremler arasında MdC ile kıyaslayabileceğim bir ürün olmadı şimdiye kadar. MdC ayarında olduğu söylenen PannaCrema ve Czech & Speake'i kullanmadığım için yorum yapamıyorum ama MdC gerçekten çok farklı ve özel bir sabun.
@SKYBRAVe komşum ve komşularım

Pannecrema nameste pure q2 , nuavia rossa ( kırmızı seramik ) ve nuavia Verde ( yeşil seramik ) olanlarını kullandım bir MdC değil benim gözümde ama kokuları buram buram gerek tıraş esnasında gerekse tıraş sonrası . Alınır mı peki bence denmeye değer güzel sabun . Baştan ifade edeyim benim gözümde. MdC ve diğerleri var ((pannecrema , wholly kaw ile yada Saponificio ....... vs vs vs ))

Koku bakımından bana göre en etikli sabun Cold River Soap workun Select Vetiver Moderne çeşidi . CRSW nin diğer çeşitleri de koku konusunda yabana atılmayacak ürünlerdir . Bunun yanın ek olarak phoenix ve Stirling sabunlarını ekleyebilirim .

Bu arada elimdeki MdC

049face6ff564633035c7fbc266aef4d.jpg

Kokusu bir Gül ama diplerinden Lavanta kokusu da gelir Gül kokusu tıraş esnası sürecinde yeterli koku hissiyatı verir . Fakat bir Rose of Bulgaria daki gibi buram buram Gül kokusu gelmez .
@Nani Kuş Devrim Abi cevap için teşekkür ederim. Koku konusunda benim için açık ara en önde Declaration Grooming'in Trismegistus (@ArdıçKatranı Nida kardeşime saygılar) modeli geliyor, çünkü Hermes kokuyor buram buram Wink  Onun haricinde dediğiniz gibi Stirling sabunlar koku konusunda gerçekten çok iyiler. Birçok farklı sabun birçok farklı konuda (koku, performans, kayganlık, koruyuculuk vb.) iyi ama MdC neredeyse her konuda en iyilerin birleşimi gibi.

(22/11/2019, Saat: 20:41)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Baştan ifade edeyim benim gözümde. MdC ve diğerleri var  ((pannecrema , wholly kaw ile yada Saponificio ....... vs vs vs ))

Senciyiz Abi Big Grin
Mdc Fougure tıraş sabununu 2 haftalık kullanım sonrası bir kaç yorumda ben yazmak istedim. Özellikle sabunun koruyuculuğunu denemek için 1 hafta boyunda wtg+atg olucak sekilde günlük tıraş gerçekleştirdim. Cildim banamısın demedi gerçekten. Korumasını çok başarılı buldum. İlk çekişten sonra aynı yerden bir kaç defa daha geçmeme rağmen hep ince bir katman bıraktı. Köpürtme hızı başarılı 5-10sn içinde sentetik olsun porsuk olsun yükleme yetti hem yüzde hemde tasta rahatça çalışabildim.

Kayganlığı gayet yeterli ama daha biraz daha sulandırmak gerekebiliyor. Tıraş sonrası nemlendirme için şap sonrası 5 dakika yüzümde tuttarım güzel, yumuşak ve rahat bir cilt bırakıyor. Ömrü için ciddi şüphelerim var Smile gerçekten azaldığını farkedemiyorum hala aynı duruyor seneyi rahat geçicektir, Kendi kullanımım bazen günlük, bazen gün aşırıdır.

İmkanlar dahilinde sizi üzemeyecek uzun ömürlü krema kıvamında çok kısa zamanda rahat köpük oluşturan koruma, kayganlık ve nemlendirme üst düzey bir sabun. Kullandığım SV ye göre koruması bir tık daha iyi, kayganlık ve nemlendirme iki gömlek daha üstün diyebilirim. Uzun lafın kısası, ortalama olarak her kulvarda başarıyı yakalamış bir tıraş sabunu ortaya çıkmış.
@Sh@dow komşum sıhhatler olsun . MdC kulübüne katılmanız onaylanmıştır köpüğünüz krema jiletiniz keskin olsun .
Tıraşımı akşam olurum. Mdc nin tıraş sonrası hissiyatı ertesi gün akşama kadar devam ediyor.
@sh@dow komşum eline sağlık, keyifli tıraşların olsun

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 dakika bos bırakınca hemen Mdc övmeye baslıyosun ihtiyar.

Arkoyu alırsın, bi gliserin eklersin (tırım cisss)
Ustune, bi badem yagı eklersin (tırım cisss)
Şaşırır millet, ustune birazda zeytinyagı (tırım cisss), Mdc'ci falan kalmaz çil yavrusu gibi dagılırlar.
Tişikkirlir Sipirmin.
@Nani Kuş ve @00serkan4300 komşularım güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

@connect komşum küçük bir ekeleme bende yapayım, aynı tıraş sonrası hissiyatı tobs avacado ile de alıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 263 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,065,211 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,910 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 867 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,006 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,577 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,475 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,595 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,489 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,907 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: