Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu
34a42f9cf54877ff6004a0853c7b5457.jpg

Martin De Candre "Fougere" Tıraş Sabunu:

İlk defa bir MdC sabun kullandım. Kendi 'öznel' yargılarımı paylaşayım.

Şunu da belirteyim: Tüm hobiler gibi, bu Klasik Tıraş hobisi de keşiflerle zenginleşiyor ve hissiyatı besleyen yeni keşifler büyük keyif veriyor.

Önce biraz bilgi:

Bu geleneksel tıraş sabunu üreticisinin 40 yıllık bir tarihi var. Fransa'nın bir köyünde aile geleneği olan tarımla uğraşan bir çift, farklı bir şeyler üzerine de çalışabilir miyiz diye düşünürken bir klasik sabun ustasıyla tanışmaları bu oluşumu başlatıyor. Bitkisel özlü ürün iddialarıyla giriştikleri bu iş, ortaya çıkan ürünlerin beğenilmesiyle iyice yol alıyor ama küçük kalmaya önem verdiklerini özellikle belirtiyorlar. "El Yapımı" tanımına çok önem veriyorlar.

Geleneksellikten kopmayacaklarını, ortaya çıkan ürünlerin en üst seviyede olmasına sürekli dikkat eden bir bakışla ilerlediklerini söylüyorlar. 10 kişilik bir ekiple Lokal üretim yapıyorlar. Katkı maddesi içermeyen sabunlarımızda, çevreye saygılı tarım/hayvancılık ürünlerimizi de kullanıyoruz diyorlar. Kimyasal katkı maddesi kullanmadıklarına dair sürekli kontrol edilen bir sertifikaları da var.
Paraben ve koruyucu da kullanmıyorlar ürünlerinde. Kullandıkları tüm yağlar %100 doğal.

Şimdi geçelim Fougere sabuna.

Koku:

Kapağını açar açmaz, muhteşem bir koku geliyor burnunuza. Koku tarifi yapabilen biri değilim ama çok sevdiğim 'Citrus' da var bu muhteşem kokunun içinde. Çok sevdim kokusunu. Kuvvetli ama rafine ve incelikli, rahatsız etmeyen bir koku bu. Tam 12 farklı doğal yağ ile sağlamışlar bu kokuyu.

Bu başlangıç olumlu başlattı bu sabunla ilk tecrübemi. (çok fazla olmayan tecrübemle, bir tıraş sabununda şimdiye kadar rastladığım en favori kokulardan biri oldu bu sabunun kokusu, Artizan (İngiliz) Nany's Silly Soap'un 'Lemon, Basil & Mandarin' ile birlikte. Buram buram ve çok güzel kokular.)

Kutu, kap, açılış:

Çok şık bir karton kutu içinde, zarif güzel bir cam kap ve metal kapakla geliyor bu sabun. Oldukça sert bir sabun, ki seviyorum ben sert sabunları. 200 gram bu cam kaptaki sabunun miktarı.
Çok şık duruyor kabı.

Sabunun içeriği:

d25e4ac144d2b5aa393c2844a9afb17a.jpg

Köpük Yapma:

Porsuk fırçamı ılık suyla iyice ıslatıp, hafif bir silkeleme sonrası direkt kaptan yükleme yapmaya başladım ve şöyle bir şey oldu: düşündüğüm sürenin çok altında hafif bir yükleme ile muhteşem bir köpük oluşmaya başladı. Sonra sıcak su ile ısınmış ve suyu boşaltılıp çok az nemli bıraktığım porselen köpük kabımda fırça ile köpüğü zenginleştirmeye başladım. Kıvamlı ve üst kalite bir köpüğün oluşma hızına şaştım. Gerçekten süper bir köpük oluşturma etkinliği var bu sabunun. Bu arada buram buram yayılan o güzel kokusu mestetti beni. Köpük yapma 10 üzerinden 10 kesinlikle.

Köpük kalitesi:

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim, buna da tam puan. Muhteşem kıvamlı, kayganlık ve koruma hissi süper bir köpük bu. Fırçayla yüze sürerken ki hissiyat mükemmel. Koruma katmanını çok çabuk oluşturuyor. Kuruma yapmıyor kesinlikle.

Tıraş:

Vintage Gillette Aristocrat makineme en favori jiletim Feather'ı yerleştirip tıraşıma başladım. Kayganlık ve koruma çok çok iyi. Feather jilet yüzümde kayıp gitti. Tıraş konforu müthiş. 2 düz pasla mükemmel bir tıraş oldum. Köpük kesinlikle kuruma , sönme yapmıyor, diriliğini, koruyuculuğunu muhafaza ediyor. Özellikle test ettim bunu.

Tıraş sonrası:

Konfor tıraş sonrası da devam ediyor. Nemlendirme, yüzdeki hissiyat çok iyi. Buna da Tam puan.
Şunu da söyleyeyim, o çok çok az yüklemeyle yaptığım köpük o kadar bereketli idi ki, rahatlıkla bir tıraş daha çıkarırdı. Bu sabun uzun kullanıma izin veren bir sabun.

Velhasıl, öznel yargım şudur ki MdC gerçekten de çok üst kalite bir tıraş sabunu. Benim hep kullanmak istediğim sabunlar arasında olacak. Bu duyguyu konfor hissi olarak en çok MWF'de hissetmiştim kısıtlı tecrübemle. Bir kap sert sabun çok sayıda tıraşa, uzun kullanıma imkan veriyor, konfor, koruyuculuk süper, koku süper ötesi (benim için).

Çok beğendim ben.

Sent from my iPad using Tapatalk
Çok güzel bir inceleme olmuş teşekkürler. O kadar etkiledi ki direk baktım nerde satılır ne kadardır diye Smile
Abi inceleme için teşekkürler . MdC zun zamandır benimde dikkatimi çekiyordu .
Yurtdışından temini ile uğraşmak istemediğimden ikinci el / satılık bölümüne düşmesini bekliyorum . Daha şimdiye kadar satılığa çıkan olmadı . Anlaşılan kullanan herkes memnun bu sabundan .

Abi unutmadan MdC yi , Castle Forbesla doğallık ve performans açısından biraz karşılaştırabilirmisin .
(02/06/2017, Saat: 22:21)Oguzhan53 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel bir inceleme olmuş teşekkürler. O kadar etkiledi ki direk baktım nerde satılır ne kadardır diye Smile

http://savonnerie-martin-de-candre.com/en/

Mustafa Bey bir el atsan ya şu işe Rolleyes  
Duy sesimizi @impaticaret MdC isteriz Big Grin
İnceleme için teşekkürler. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@Sumnauta komşum ellerinize sağlık çok güzel bir inceleme . Benim de çok severek kullandığım bir sabun .
Inceleme için teşekkür ederiz.
@Sumnauta komşum teşekkür ederiz. Bizim için çok güzel detaylı bir inceleme yazısı hazırlamışsın. Ellerine sağlık.

Sormak isteğim bu sabun tamamen %100 doğal. Raf ömrü ne kadardır?
İnceleme için Teşekkür ederiz, harika olmuş...
Bu sabuna bitmeyen sabunda deniyor....

Gartbnx....
Elinize sağlık,çok güzel bir inceleme olmuş.Kaçırdık desenize.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,276 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 635 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,402 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,233 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,845 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,332 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,972 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,722 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: