Bu aleti bilen var mı ?
41c kafa gibi, veya benzer yeni uretim bir kafa.
Güzel günlerde kullanın komşum.

“Gerçeğin arayışında olmak, ona sahip olmaktan daha değerli!" Einstein.
Merhabalar,

Delikanlı Tıraş kanalının takipçilerinden biri dedesinden kalan aşağıda fotosu olan tıraş aletine sahipmiş. Üzerinde ATILLA yazıyor, Progress 'e benzeyen bir topuzu var altta, 3 parça, kapalı tarak, bana ilginç geldi. Aranızda bu aleti bilen var mı?

atilla1.jpg
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
(08/10/2018, Saat: 17:48)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Delikanlı Tıraş kanalının takipçilerinden biri dedesinden kalan aşağıda fotosu olan tıraş aletine sahipmiş. Üzerinde ATILLA yazıyor, Progress 'e benzeyen bir topuzu var altta, 3 parça, kapalı tarak, bana ilginç geldi. Aranızda bu aleti bilen var mı?

Dededen kalma değil de güncel üretim dense kesinlikle progress klonu. Çok çok eski bir üretimse de progress mi bunun klonu. Kafamda deli sorular komşular.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
(08/10/2018, Saat: 17:48)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Süleyman hocam iyi gunlerde kullan bende bi aralar sapı buna benzeyen bir Dorko alet vardı, forumda paylasılmış olan Dorkonun sapıylada benzerlik taşıyor gibi geldi bana ,birbirine benzeyen ürünler bilhassa Almanyada farklı markalarda üretilmiş http://www.geltir.com/showthread.php?tid=4272
1 ay kadar olmuştur yaşlı bir amcaya ustura sordum ve var ama kim bilir nerede bakayım ben sen uğra bana bı ara dedi. Sonra gelip geçerken birkaç kez daha sordum ve hep arıyorum yine uğra dedi Smile
Şimdi bulmuş 4 tane ustura 2 tanesi sedef ustura diğer 2 tanesi ile aşağıda gördükleriniz. Çok fazla geleneksel geçmişim olmamakla beraber ben daha önce böyle ustura görmedim.

Şimdi size 2 sorum var

1.si bu ürün nedir sizce, neyin klonu ya da neyin ta kendisi? Smile

2.si ise kim bilir kaç yıldır kenarda köşede ise birbirine sabitlemek için kullandığı paket lastiği ürünün plastiği ile bütünleşmiş resmen. En pratik zarar vermeden ne şekilde temizleyebilirim bunları.

Şimdiden teşekkürler komşular.. Smile718db997db80404390b9e22d52c7dab8.jpg42c376930064407f57756cfe79a38874.jpg1e7dce4477a258c61d84ff491050bef5.jpgc230b8c7f6ccdf584e8b52f3982ddd20.jpg

Tarko Kiepe adi altında böyle bir ustura almıştım. Aslında Aliexpress'te de karşılaşabileceğiniz en baz usturalardan. Jileti çok sıkı tutmadığı için benimkinde jilet kavis yapıyordu ve kendimi yaraliyordum. Artık usturaya baslayali uzun zaman geçtiği için bir bakmak lazım, sorun bende miymiş, usturada mi.

Parker'in (PTB) ve Zaza/Focus'un böyle kızaklı usturaları var.

Plastikteki renk değişimi muhtemelen kaynaşma şeklinde olduğu için çıkar mı, ne çıkarır bilemiyorum ne yazık ki. Beyazlatıcı bir diş macunu ile cilalamayi deneyebilirsiniz belki.

~SB
(10/10/2018, Saat: 15:21)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tarko Kiepe adi altında böyle bir ustura almıştım. Aslında Aliexpress'te de karşılaşabileceğiniz en baz usturalardan. Jileti çok sıkı tutmadığı için benimkinde jilet kavis yapıyordu ve kendimi yaraliyordum. Artık usturaya baslayali uzun zaman geçtiği için bir bakmak lazım, sorun bende miymiş, usturada mi.

Parker'in (PTB) ve Zaza/Focus'un böyle kızaklı usturaları var.

Plastikteki renk değişimi muhtemelen kaynaşma şeklinde olduğu için çıkar mı, ne çıkarır bilemiyorum ne yazık ki. Beyazlatıcı bir diş macunu ile cilalamayi deneyebilirsiniz belki.

~SB
Çok teşekkür ederim hocam. Görüntü o kadar önemli değil temizlik içime sinsin yeter. Güzelce hırpalamadan temizlerim kısmetse. Bir de bu tarz ürünlerin ortalama fiyatı nedir? Zerre fiyat bilgim yok bu ürün hakkında ama amca ne zamandır arıyor ve ne fiyat dese alacaktım zaten. Yazıktır o kadar uğraştırdık amcayı..

@FearOfATG komşum İmpa'dan Doctor Plus adı ile almıştım. Fakat bende @kokopelli komşum gibi sorun yaşadım bu usturayla. Tıraş sırasında jiletin takıldığı parçanın sabit durmayıp hareket ettiğini farkedince kullanmayı bıraktım.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7568  konuda görüldüğü hale getirip Feather ustura alıncaya kadar bu şekilde kullandım. Bu usturayı kullanırsanız çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Keyfinizi kaçırmak istemem ancak Sedef yada Ali Bıyıklı ile kendinizi keserseniz hata sizdedir derim. Fakat bu ustura ile sizde hata olmasa bile kendinizi kesebilirsiniz. Lütfen dikkatli kullanın.
(12/10/2018, Saat: 00:59)kalantorxl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FearOfATG komşum İmpa'dan Doctor Plus adı ile almıştım. Fakat bende @kokopelli komşum gibi sorun yaşadım bu usturayla. Tıraş sırasında jiletin takıldığı parçanın sabit durmayıp hareket ettiğini farkedince kullanmayı bıraktım.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7568  konuda görüldüğü hale getirip Feather ustura alıncaya kadar bu şekilde kullandım. Bu usturayı kullanırsanız çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Keyfinizi kaçırmak istemem ancak Sedef yada Ali Bıyıklı ile kendinizi keserseniz hata sizdedir derim. Fakat bu ustura ile sizde hata olmasa bile kendinizi kesebilirsiniz. Lütfen dikkatli kullanın.
@kalantorxl hocam 3 gün oldu herhalde inceliyorum usturayı ve zerre güven vermediği için temizleyip güzelce tıraşa hazırlamış olsam da kullanmadım. Sizin bu yazınızla birlikte de iyice tedirgin oldum. Birkaç kez ufak tefek rötuş ile hevesimi alayım. Uzun vadeli tıraşta çok gerer beni o kızak sistemi. Dediğiniz gibi çok sıkı tutmuyor ama yine dediğiniz gibi sapı sedef ya da Ali Bıyıklı dan daha iyi bence de..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  En sevdiğiniz 5 DE tıraş aleti habaz 38 18,483 23/03/2022, Saat: 22:21
Son Yorum: Dumanus
  Tıraş aleti tavsiyesi Batu 3 2,026 11/06/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: Batu
  Tıraş aleti açılmaması - Yardım dearlord 8 4,061 22/06/2020, Saat: 03:58
Son Yorum: dikdik_s
  Çatır Çatır Kesme Sesli Traş Aleti 3.Perde 45 18,629 31/05/2020, Saat: 02:49
Son Yorum: 3.Perde
  Kaç tıraş aleti olmalı? cerdinc 50 17,776 27/06/2019, Saat: 15:24
Son Yorum: ahbap
  Görünüm , Estetik Olarak En Beğendiğiniz Ilk 3 Tıraş Aleti Eskiuyebyr 22 25,928 25/06/2019, Saat: 01:29
Son Yorum: CK89
  Ayarlanabilir tıraş aleti mi, birer adet Mild + Agresif mi? sfenks 22 11,131 19/03/2019, Saat: 15:45
Son Yorum: donniebrasco
  Gilette çift taraflı traş aleti Mert Güneş 22 11,407 11/08/2018, Saat: 20:25
Son Yorum: Mert Güneş
  Bu Aynayi goren va bilen varmi ?? dimitraki 2 2,901 02/07/2018, Saat: 22:33
Son Yorum: dimitraki

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: