Rocnel 'Elite' Tıraş Makinesi
Çok teşekkür ederim @SKYBRAVE @PisPorsuk @FurkanY @Mavibu Sağolun.

Sent from my iPad using Tapatalk
Detaylı ve titiz incelemeniz için teşekkürler...
Teşekkür ederim @kral arthur Sağolun.

Sent from my iPad using Tapatalk
(08/06/2017, Saat: 22:09)Mavibu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usta desene her sene iPhone değiştirir gibi Rocnel değiştireceğiz Rocnel fenomeni başladıSmile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

En iyisi en yenisi  Tıraş aleti alma bekle yada upgrade garantisi istemeli  Undecided

(14/06/2017, Saat: 22:33)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En iyisi en yenisi  Tıraş aleti alma bekle yada upgrade garantisi istemeli  Undecided

Arkadaşlar, hayatın genel akışına uygun olarak sürekli ar-ge yapıp gelişmek zorundayız.

Tabi ki buna bağlı olarak en iyisi en yenisi olacaktır. Böyle olmazsa bir şeyi yanlış yapıyoruz demektir.

Bu kış sonunda yeni revize edilmiş modelleri sizlere sunacağım, bir sonraki yıl bir revize daha olacak, bu böyle devam edecektir.

Ne zaman bu gelişme sonlanır? İş yerimizi kapattığımız zaman sonlanır Smile

Ben de sizin gibi tüketiciyim hayatımda sürekli gelişen yenilenen mal/hizmetler var ama bu üst model garantisini hiç göremedim, görmek de kesinlikle istemem, çünkü gizli maliyettir bunlar.

Örnek iphon 6 modelini alırken firma bana 7 serisini garanti etse uzak dururum, çünkü 6'yı alırken o maliyet ona yüklenmiş olur.

Forum üyesi arkadaşlar da zaten bunu bildiği için esprili şekilde olaya yaklaşmışlar, ben de esprili olarak ELİTE(S) çıkacak diyorum Smile

Saygılar
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Dostlar elit icin pek birsey yazmamıstım hatırladıgım kadarıyla. 3 tırastır arka arkaya guzel bir birlikteligimiz var biseyler yazmak istedim.

Rocnel, Sn Murat Bey onculugunde cok cesitli entresan aletler yaptı kısa zamanda ve basarılarını devam ettiriyor. Ben sahsen daha az oz olması taraftarıyım, bunun icin Timeless markasını ornek verebilirim. Tek alet, ve 1-2 veryasyon gibi ama daha genis gamlı bir marka olusturma temasınıda anlayabiliyorum Murat beyin.

Rocnel markasının bugune kadar yaptıgı en karakterli ve ozel tıras hissiyatlı makinası Elit diyebilirim. Direk Above the Tie lar, Timeless lar klasmanında, harika bir makina. Gerek jilet acıklıgı olsun, gerek hissiyatı olsun, plakaların kalitesi iscilik ve tıras esnasındaki hissiyat en ust seviyede. Bu arada bendeki agresif kafa bildigim kadarıyla.Bendeki agresif kafa, mild konforlu jletlerle cok hoslasıyor,polsilver, muhle jilet ile sahsen cok memnun kaldım.

Tek elestiri yapabilecegim nokta, jilet tutucu tırnakların feather jilete gore bicimlendirilmis olması bu yuzden diger marka jiletleri takarken jiletler tırnaklara zor geciyor veya kafayı sıkarken, jileti kasıyor gibi bir hissiyat veriyor. Ama kesinlikle ne jileti tutusunda, ne jilet durusunda en ufak bir hata yok. Tırası harika. Elestiri olarak, o da zorlayarak, bu tırnakların cnc de daha oval bicimde yapılıp diger jiletleri de daha rahat takılabilmesine olanak verilmesi diyebilirim.

Fiyatı evet pahalı ama muadili urunleri getirmeyi dusunurseniz onlar daha da pahalı. Hakikaten "Elite" ismini hak eden evladiyelik bir urun. İmkanı olan tum tıras severlere tavsiye ederim.

Ayrıca geltire o veya bu sekilde uye olmus takip eden tum dostlara en az 1 adet Rocnel sap almalarını oneririm. Bu kalite celik sapları dunya ustunde bu fiyatlara bulamazsınız. Alın dursun yarın bir sekil bir kafa alırsınız veya var olan diger aletlerinize bu kalıplı sapları takarak o kafanın agırlık dengesini degistirerek farklı zevkte bir tıras gecirebilirsiniz. İmpada olması lazım sapların.

Konuyu baglayıcı olarak Murat beye tekrar bu guzel makineyi tasarladıgı icin tesekkur ederim.
Serdar üstadım, Elite'den memnun olmanız çok sevindirdi. Karakterli bir makina olduğunu duymuş, kırk yaş hediyesi olarak ben de kendime bir tane sipariş etmiştim. Benim Elite de geçen hafta tamamlanmış. Bu hafta içinde ellerimde olacak kısmet olursa. Polsilver, Personna, Feather ve geride kalan onlarca çeşit, eminim tadını çıkararak her jileti heyecanla değiştireceğim.
Kardesim hayırlı olsun. 40 yas hediyen olarak, bir 40 sene daha zevkle kullanacagın bir urun almısın. Hayırlısı olsun, begenmen dilegiyle.
Çok teşekkür ederim. Inşallah uzun bir süre tadını çıkarmak nasip olur.

Sizin Elite'inizin de sizin için hayırlı olmasını dilerim.

SeckinB
Elit kullanıcısı komşularıma sormak isterim elit in alt tablası 42mm bildiğim kadarı ile bir jiletin boyu ise cetvelle ölçtüm 43 mm jilet yüklü elitte dışarı jilet taşması çokmu jilet yüklü foto atabilirlermi, çünkü biz geleneksel tıraşçıların en çok yakındığı konulardan biri burun altında çalışırken o kenarların burun kenarlarına çarparak keskin olmasada zarar vermesi olduğunu düşünüyorum
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,320 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,245 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,815 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 50,945 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,568 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,193 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,708 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 11,987 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,925 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rex Envoy Çelik Tıraş Aleti MetsGo 60 23,131 01/05/2021, Saat: 22:29
Son Yorum: Dorukbey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: