Günün Trasi L Elegant 6/8
Kubilay Bey, cok uzun yıllardır forumda olan biriydi. Bu vesileyle kendisini tanımış oldum. "Ben söyle söyle tıraş oldum, şunu şunu kullandım" güzel. Ama böyle videoyu koyunca, "işte bu, ne görüyorsan o" deyince başlık şaha kalkıyor.

Kendisini çok tebrik ediyorum.
Video için çok ama çok teşekkür ediyorum
Saygılar sunuyorum
Ertan Bey sıhhatler olsun.

Eğitici video için çok teşekkür ederim. Bizlere güzel bir tıraş resitali sundunuz. Usturayı iki elinizle kullanabilmenizi büyük marifet olarak görüyorum. Tebrikler. Ayrıca kendi üretiminiz olan -doğru anladıysam- usturanız hayırlı olsun.
Mesajlariniz için tesekkür ediyorum tekrar.
Evet bir yili geçkin süre oldu geleli, Adapazari'da dükkan açtim ve çalisiyorum, ustura imalatini yapiyorum, yaninda biçak, makas bileylemesini de.

Evet ustura ile hikayemiz 17 yildan beri devam ediyor, ömrümün bir parçasidir.
Da çocukken biçak hastaligi vardi bizde, arkadaslarla okullun cikisinda bekliyorduk birbirimizi, tabii yaratici ve akilli degildi o zamanlardaki bu mesele . Reims'teyiz, banlyö gibi kirli mahallemizde, kelebek bir elde kolleksiyoner olacagimi düsünemezdim.

Zaman geçti, ufukumuz genisledi, biçagin en ince tarzi ustura, 18 yasindayken yolluma düstü.

17 yildan beri ne emekler..., ne insanlara rastladik... bir flört sanmistik, koca bir ask oldu.

Her gün tecrübe kazanarak daha iyi yapmaga çalisiyoruz. Tanri ömür nasip edikçe ilerliyoruz sanatimizi.

Sanat hayattir arkadaslar. Bu ülkeye gelince,  buna üzüldüm, burda sadece para para soruluyor.
Adamin altinda 100 bin avroluk araba varsa meger, el sanatlara bütçe ayiramaz, el isinin degeri yok burda maalesef.

Tabii sizin için bunu demiyorum, genelleme yapiyorum kusura kalmayin.

Bizim Sizin gibi insanlar var Allah'a sükür, dairemizi büyütelim isterim.

Hepinize en güzel traslar diliyorum.

Ertan
@Kubilay ustad, yanlis anlamayin sizden 4 ayri video bekliyoruz sözlü anlatimli olarak

1- Atölyede usturanin basindan sonuna kadar yapilisi
2- Usturanin bilenmesi
3- Dükkanin reklami, yaptiginiz usturalarin ve diger malzemelerin vitrinde sergilenisi
4- Basindan sonuna kadar anlatimli bir tiras

isteklerimiz cokmu oldu?
@ayha-al komşum istekler çok olmuş 😀 ama üstadın ustura yapım aşamalarının vodeosuna ben de Hayır demem doğrusu 😀

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Ellerine, emeğine ve yüreğine sağlık üstat.

Merakla yeni videolar bekliyoruz tabi mümkünse biraz daha konu anlatımlı olarak Smile)
Üstad, videonuzu beğenerek izledim. Gerçekten çok kısa sürede bu kadar temiz traş!?

Öndeki ünlem ilk izlenimi, sonraki ise DE kullanmama rağmen evdekiler banyo kapısında ağaç oluyor, bu yüzden ben nerde yanlış yaptımın soru işareti Smile
Video tam ibretlik olmuş bence --Usturadan tırsan komşulara nispet yaparcasına şıkır şıkır bir tıraş ..kaymak gibi bir netice tabiiki Smile
Ertan Usta bu arada Balık mevsimi yine ordayım görüşelim..bu sefer kuru kuru olmayacak ama Smile ..bu taraflardan bir istek arzu varsada haberim olsun ,atarıs aracın bir köşesine ..Selamlar saygılar
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Sag olun hepiniz.

Senin akyazi tarafinda da çok balik yerleri var, ama Karasu ya Kaynarca desen de olur.

Beklerim, izin zamani yaklasti zaten Blush

Kendine iyi bak dostum
Üstat, ustura "şakıyor" resmen. İlk fırsatta bizim resimleri de ekleyeceğim. Bokote sap, baktıkça daha da hoşuma gitmeye başladı bu arada Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Satırla sakal traşı tatharas 11 5,085 07/09/2019, Saat: 13:03
Son Yorum: ahbap
  Futur Tıraş Videom (Günün Tıraşı) linguist 43 62,501 01/02/2015, Saat: 14:24
Son Yorum: eskiuyemnt
  KAI Captain Excelia (Folding) trası tugruldogan 7 9,848 12/07/2014, Saat: 12:38
Son Yorum: tugruldogan
  çelik ustura traşı error... 9 12,736 30/05/2014, Saat: 20:39
Son Yorum: Özgür Burak
  Çorba kaşığı ile sakal traşı! artofdragon 5 7,245 22/05/2014, Saat: 22:55
Son Yorum: siralexf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: