Yeni Vergimiz Hayırlı olsun: Yurtdışı Alışveriş Stopaj Vergisi
Malesef önü sonu düşünülmeden alınmış bir eticaret kararı daha. Bu sefer işe bankalar da karışmış tam olmuş. Eczanelerin muayene ücreti toplaması gibi bankalar da vergi toplayacak Smile

Stopaj sadece temel ihtiyaçlarda veya önemli bir pazar olduğunuzda işe yarayabilen bir çözüm. Akıllıca olanı resmi ithalat kanallarının vergi yükünü düşürmek olurdu. Böylece daha önce hiç vergi alamadığınız bir alandan vergi almış olurdunuz. Yoksa satıcı muhtemelen uğraşmaz, alıcı da resmi kanalların dışına yönelir. Nasıl kozmetik yasağı, ekstra telefon vergileri, booking.com ve paypal kısıtlamalarının ilgili sektörlere yarardan çok zararı olduysa bu uygulamanın da sonucu pek farklı olmayacak.

Her gelişmiş ülkede olması gerektiği gibi gelir vergisi düzgün toplansa bu tür süper dolaylı vergiler ile uğraşmak zorunda kalmayız aslında ama o konu da derin Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Yurt disindan hic bisey almadim.Sublement alacaktim malum ulkede pahali.O da yurt disindan almak yasakmis gumruge takiliyormus
(12/06/2017, Saat: 21:17)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: - 1 Dolar = 3.5 TL
- Vergisiz fiyatı 47.000 lira olan binek araç vergiler ile 86.000 lira
- Almanyada askeri ücret  ~1400 euro, kıymanın kilosu ~8 euro
 Türkiyede askeri ücret ~ 1400 tl , kıymanın kilosu ~ 40 lira
- Fransa'da gelir vergisi yüksek, ekmekten sudan etten alınan vergi düşük ki " adaletli vergi alınsın"
  Türkiye'de gelir vergisi düşük, ülkenin ana girdisi ekmekten sudan etten çocuk bezinden alınan vergiler yüksek ki " yükü garip
  çeksin, ağababalar ... "
- Adamlarda vergi rekortmenleri sanayiciler, biz de konser veren şarkıcılar.
Bizim millet hala verdiği verginin diğer insanlar ( mesela Koç grubu) ile orantılı alınıp alınmadığını sorgulamazsa, hele hele o vergiyle ne yapılıyor sorusunu soranlara vatan haini derse,  şu koşullar altında bile ekonomik göstergeler iyi derse,  daha çoook eğlenceli vergiler gelir, biz de konuşuruz.
Not: Vergi bir vatan görevidir. Herkes vergisini düzenli ödemelidir.

Komşum size aklen ve gönülden katılıyorum.
@Oblomov
Komşum Devlette Millet içindir..
Kardeşi kardeşe düşman etmez, Milletine Şevkat gösterir ..
Ne diyeyim buraya Sevgi / Saygı ile tekrar hoşgeldiniz
Nefret sözü bizim Forumda hiç olmamış Oblomov komşum..

(19/11/2017, Saat: 22:31)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Oblomov
Komşum Devlette Millet içindir..
Kardeşi kardeşe düşman etmez, Milletine Şevkat gösterir ..
Ne diyeyim buraya Sevgi / Saygı ile tekrar hoşgeldiniz
Nefret sözü bizim Forumda hiç olmamış Oblomov komşum..

admin ne anladı da neden siildi merak ettim..

Tahir dostum "de" fazla. devlet millet icindir ,
benim yazdıgım ironiydi..
devlet icin calışan millete dönüştük. hep veren alamayan millet..
katılan katılır begenmeyen begenmez. ama silinecekse yazdıgımız yok burada yerimiz demektir.
hoşgeldim hoş da giderim.
eyvallah
Testi kırılmadan çocuğa tokat atan Nasreddin Hoca ya döndü bizim işimiz.Hadi hayırlısı bakalım. Undecided
de te fabula narratur.!
@marek komşum,
Bende yazıda bir ironi algıyamamıştım doğrusu!
Forumun çizgisi ve seviyesinin belli olduğunu düşünüyorum..
Ayrıca Admin/Moderatör bizlerin seçimi ile geldiğini testi ile tokatı ayırmayı çok iyi bildiğini düşünüyorum“Quid rides te fabula narratur”
Keşke benim yorumuma cevap yazı silinmeden verilmiş olsaydı Sad

Mükerer
@Tahir üstadım forumda 7.mesajını yazan bir arkadaş başlığı görünce konuyla ilgili düşüncesini yazmış.Moderatör bu yazıyla ilgili bir sıkıntı görmüşse özelden uyarıp tabiki yazıyı silebilir.Ama yazan kendince ince bir latife yapmışsa ,salt niyet okumasıyla yazısını silmek olmaz diye düşünerek cevap yazdım.Size veya moderatöre tepki için yazmadım.İstisnasız bütün konuları yorum yazmasam bile takip etmeye çalışıyorum.Yapılan yorumda bir alayın olduğunu yorumlayarak beni bu denli rahatsız edecek birşey göremedim.
Ve emin olun gülmüyorum,anlatılanı dikkatlice dinliyorum.
saygımla,
de te fabula narratur.!
Sevgili @marek üstadım,
Çok çok Teşekkürler, bende yazıyı gözden kaçırmış olabileceğinizi düşündüm..
sevgiler saygılar benden.
Size keyifli ve güzel bir hafta dilerim..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Güzel bayramlarımız olsun. Cem Hazir 7 1,048 02/07/2023, Saat: 00:52
Son Yorum: batucan72
  Yeni Yıl taskind 30 16,880 01/01/2023, Saat: 00:01
Son Yorum: Mecanica
  Yeni başlayanlar için bisiklet ENDER3470 36 15,572 06/07/2022, Saat: 16:37
Son Yorum: mixfruit
  Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun! DelikanliTiras 91 21,171 04/05/2022, Saat: 01:15
Son Yorum: cemcagdas
  Babalar Gününüz Kutlu Olsun oguzhan5069 2 1,494 20/06/2021, Saat: 23:01
Son Yorum: ati19
  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun DelikanliTiras 36 9,753 19/05/2021, Saat: 13:49
Son Yorum: ahbap
  Regaib Kandiliniz mübarek olsun fatih4342 25 13,613 18/02/2021, Saat: 19:44
Son Yorum: Asktm
  Yeni başlayanlar için oto çocuk koltuğu ENDER3470 10 3,131 28/08/2020, Saat: 18:04
Son Yorum: rating
  800'den Fazla İthalat Ürününe Ek Gümrük Vergisi ahbap 8 3,643 21/05/2020, Saat: 00:48
Son Yorum: Erdi
  Yeni Bir Arama Motoru: DuckDuck dikdik_s 12 5,539 31/01/2020, Saat: 01:01
Son Yorum: edward

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: