Hassas cilt ve seyrek sakal için jiletli traş makinesı tavsiyesi
Geçmiş olsun ,
Sinekkaydı tıraş olmaya çalışmayın yani tersten almayın .
Ve tıraşınız 2 perdeyi geçmesin , ılık suyla tıraş olun .
Kıl dönmeleri için aynı zamanda bir iltihap kurutucu olan thiocilline kremi kullanabilirsiniz .
Bunun dışında şunu bunu alın diye tavsiye vermiyeceğim çünkü sıkıntının yanlış ekipman seçiminden kaynaklandığını düşünmüyorum .
6. Tek perde tıraş olacaksınız sakallarınızın çıkış yönüne göre .
Wtg ve ATG olmayacaksınız
Cild kendini toparladıktan sonra wtg olabilirsiniz
-----------------------------------------------------------------

@Nani Kuş üstadım selamlar. Anlam karmaşası yaşadım bir an. Kardeşimize xtg mi öneriyorsunuz yani  Confused   Rolleyes  Yok, eğer bilmediğimiz bir şey varsa  Rolleyes  sakalların çıkış yönü xtg mi diye ben de şüphelendim kendimden  Wink
(16/08/2017, Saat: 22:18)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 6. Tek perde tıraş olacaksınız sakallarınızın çıkış yönüne göre .
Wtg ve ATG olmayacaksınız
Cild kendini toparladıktan sonra wtg olabilirsiniz
-----------------------------------------------------------------

@Nani Kuş üstadım selamlar. Anlam karmaşası yaşadım bir an. Kardeşimize xtg mi öneriyorsunuz yani  Confused   Rolleyes  Yok, eğer bilmediğimiz bir şey varsa  Rolleyes  sakalların çıkış yönü xtg mi diye ben de şüphelendim kendimden  Wink

Hahhaa
Telefondan yazınca klavye doldurmuş
Hemen düzeltiyorum orasını
arkadasım tekniginde sorun var. Sakal cıkıs yonlerini kısa oldugu icin tam anlayamadım ama bana boyun bolgesi icin wtg, senin durumunda tam tersi, boyundan ceneye cekis gibi geliyor. Sanki ters yon var o bolgede senin. Kendini aynada incele. wtg dedigimiz yukarıdan asagı demek degil, sakalların hangi yone cıkıyorsa o yone cekis demek.

Ayrıca bastırma yapmıssın yada makinanın acısını tutturamıyorsun, jileti cildine bastırıp kazıyorsun. Cildini dinlendirmen lazım. Arkadaslarımızın bahsettigi birkac kremi kullanabilirsin. Doktora danısman tabiki daha iyi olur. Fakat yakın tıras istegini, teknigini oturtmadan uygulamaya calısırsan, bu is cozulmez. İlacla 3 gun tedavi edersin, 4. gun yine bu sekil tıras olursan aynı dongu hic bitmeden tekrarlar.
Benim tek onerim, forumda vakit gecirip ozellikle acemilere tıras teknikleri bolumundeki konuları okuman, yakın tırasa su donemde kesinlikle diretmemen. Gunluk tırasını yumusak sekilde oldugu kadar zorlamadan ve bastırmadan wtg olman.
(16/08/2017, Saat: 17:44)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar sudocrem belki iyi gelebilir...

Evet bunu duymuştum. ??
(16/08/2017, Saat: 18:08)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim de boyun bolgemde iki yanda killar yatay cikiyor. Bunlari ceneden boyuna dogru alinca sizinki gibi benim de boynun tahris oluyor. Killarin cikis yonune alsam arada bazi killarin da ters istikametine denk geliyorum yine tahris oluyor. O yuzden tek care boyundan ceneye dogru almam oluyor bu yuzden  cok temiz bir tiras olmuyor ancak en azindan tahrissiz bir tirasla o bolgeden kurtuluyorum. Biraz da sakal kalirsa kalsin sizin keyfinizden muhim degil. Ben de sizin gibi kusmustum ancak deneye yanila temiz tirastan odun vererek islak tirasa devam edebiliyorsunuz. Tahris yasamadiginiz bolumlerde islak tirastan keyif aliyorsaniz birakmayin. Yok illa birakacam derseniz islak tirasa ara verdigim donemde kullandigim braun marka aleti onerebilirim. İslak tiras kadar sifira yakin sifir tahriste suya sabuna dokunmadan tiras ediyordu. Ama tirasin zevki sabunda fircada bence o yuzden tekrar devam Smile

Sakalın çıkış yönüne traş ettiğim zaman sakal tam çıkmadığı için kıllar kalıyor. O yüzden birazda tersten alıyorum ve tahriş oluyor.
(16/08/2017, Saat: 21:42)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum geçmiş olsun
Sizin ana sıkıntınız
1.seyrek sakala sahipsiniz fotoları dikkatli inceleyince göreceksiniz ki hep kıl olmayan yerlerde tahrişi yaşamışsınız cildiniz resmen kazımışsınız

2. Ters almak işin tuzu biberi olmuş

3. Bastırmışsınız daha da kötüleşmesine sebep olmuş

4.yer yer yatık sakalınız var

Önerilerim

1. Kesinlikle gece tıraş olacaksınız
2. Tıraş yağı kullanacaksınız
3.slant özelikle ikon x3 tarzı makina kullanacaksınız
4.mutlaka ve mutlaka balsam nemlendirici krem kullanmalısınız özellikle zdrave kremi
5.jilet samplesi yapacaksınız impa ticaretten bütün jiletleri alıp 1 hafta değiştirmeden aynı marka jilet kullanın 1 jileti 1 hafta kullanın demiyorum dikkatinizi çekerim
6. Tek perde tıraş olacaksınız sakallarınızın çıkış yönüne göre .
XTG ve ATG olmayacaksınız
Cild kendini toparladıktan sonra wtg olabilirsiniz .

6. Fırça ile yüzünüzde bol masaj yapın

7. Tıraş bitimi sadece soguk su kullanarak durulayın

Tez zamanda cildinizi toparlamanız dileğiyle .

Zaten akşam traş olup öyle yatıyorum. Gündüz traş olunca kanlı suratla işe gitmek iyi olmuyor. Evet sakallarım sık değil maalesef. Boynumun sağ tarafı yukarı tarafa sola doğru çıkıyor. Orası beni deli ediyor. Düz bir şekilde aşağı doğru traş olunca elimi sürtünce kıl kaldığını hissedince tersten alıyorum ve bir bakıyorum ya kanıyor ya deri kavlıyor. Böyle olunca sinirim bozuluyor ve inadına jileti bastırarak tersten traş ediyorum. Sakalım biraz sık olsaydı daha iyi olurdu.
Sizin yer yer yatık sakalınız var cümlesinde kastınız nedir ve traş yağını ilk defa duyuyorum. Ve slant ikon x3 makine nedir bilmiyorum. Sad Sad
(16/08/2017, Saat: 22:17)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun ,
Sinekkaydı tıraş olmaya çalışmayın yani tersten almayın .
Ve tıraşınız 2 perdeyi geçmesin , ılık suyla tıraş olun .
Kıl dönmeleri için aynı zamanda bir iltihap kurutucu olan thiocilline kremi kullanabilirsiniz .
Bunun dışında şunu bunu alın diye tavsiye vermiyeceğim çünkü sıkıntının yanlış ekipman seçiminden kaynaklandığını düşünmüyorum .

ama o zaman kılar kalıyor hep. traş olmanın bir anlamı olmuyor ki. Sad
(17/08/2017, Saat: 01:30)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadasım tekniginde sorun var. Sakal cıkıs yonlerini kısa oldugu icin tam anlayamadım ama bana boyun bolgesi icin wtg, senin durumunda tam tersi, boyundan ceneye cekis gibi geliyor. Sanki ters yon var o bolgede senin. Kendini aynada incele. wtg dedigimiz yukarıdan asagı demek degil, sakalların hangi yone cıkıyorsa o yone cekis demek.

Ayrıca bastırma yapmıssın yada makinanın acısını tutturamıyorsun, jileti cildine bastırıp kazıyorsun. Cildini dinlendirmen lazım. Arkadaslarımızın bahsettigi birkac kremi kullanabilirsin. Doktora danısman tabiki daha iyi olur. Fakat yakın tıras istegini, teknigini oturtmadan uygulamaya calısırsan, bu is cozulmez. İlacla 3 gun tedavi edersin, 4. gun yine bu sekil tıras olursan aynı dongu hic bitmeden tekrarlar.
Benim tek onerim, forumda vakit gecirip ozellikle acemilere tıras teknikleri bolumundeki konuları okuman, yakın tırasa su donemde kesinlikle diretmemen. Gunluk tırasını yumusak sekilde oldugu kadar zorlamadan ve bastırmadan wtg olman.

şimdi boyun kısmında sakallar tam çıkmıyor ve çıkış yönüne doğru aldığım zaman kıllar hep kalıyor. bu yüzden tersten alıyorum ve evet biraz bastırıyorum. çünkü çarem bu. yoksa olmuyor. yani şu boyun ve çene bölgesi beni bitiriyor.
(17/08/2017, Saat: 09:48)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Önümüzde bayram var, bu esnada tıraşa ara verip yüzünüzü dinlendirebilirsiniz. Dinlenme aşamasında da bu kategori altındaki başlıkları okumanızı öneririm. Öncelikle şu konulardan başlamanız faydalı olacaktır :

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=2711
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8557
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=813
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=4799

Bazen 3-4 gün traş olmuyorum. sonra bir traş oluyorum. sakallar tam çıktığı için boyun kısmı tersten traş olduğumda ne tahriş ne kızarıklık. bebek suratı gibi pürüzsüz. akşama kadar suratıma dokunuyorum. Big Grin keşke diyorum hep böyle olsa. ama her gün traş olunca veya bir gün arayla traş olunca tahriş ve kızarıklık oluyor. çünkü kıllar tam çıkmıyor. derinin altında kalıyor ama hissediliyor yine.
(17/08/2017, Saat: 11:09)Selman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günlük tıraş olmanız gerekiyorsa ve cildinizi biraz dinlendirmeye ihtiyacınız varsa bir süre elektrikli ile idare edebilirsiniz. Ben altı ayda bir, bir haftalık tıraşı elektrikli ile oluyorum. Maksat cilde bir süre bıçak değmesin.

elektrikliler işe yaramıyor ya. bir milyar olanlar var. onları denemedim ama. 3-4 gün traş olmayıp birden traş olunca sakallar tam çıktığı için tahriş ve kızarıklık olmuyor. ama bir gün arayla veya her gün traş olunca sakallar tam çıkmıyor. onları keseyim derken surat mahvoluyor.
(17/08/2017, Saat: 13:13)hasimkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Ben ıslak tıraş ve kuru tıraş yapan iki tip elektrik makine de denedim boyun bölgesini tam alamadı ve aşırı tahriş yaptı. Sakalı sert kişilere göre değiller bence. Sorun sadece jilet-makine değil aynı zamanda cilt tipi ile de alakalı, size uygun sabun-jilet kombinasyonunu bulmanız gerekiyor. Cildinizi çok kurutmayacak ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

sabun olarak okaliptüs özlü proraso sabun kullanıyorum. jilet ise perma sharp. makine ise yuma ve edwin jagger de83
Merhabalar,

Önümüzde bayram var, bu esnada tıraşa ara verip yüzünüzü dinlendirebilirsiniz. Dinlenme aşamasında da bu kategori altındaki başlıkları okumanızı öneririm. Öncelikle şu konulardan başlamanız faydalı olacaktır :

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=2711
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8557
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=813
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=4799
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Günlük tıraş olmanız gerekiyorsa ve cildinizi biraz dinlendirmeye ihtiyacınız varsa bir süre elektrikli ile idare edebilirsiniz. Ben altı ayda bir, bir haftalık tıraşı elektrikli ile oluyorum. Maksat cilde bir süre bıçak değmesin.
Merhaba,
Ben ıslak tıraş ve kuru tıraş yapan iki tip elektrik makine de denedim boyun bölgesini tam alamadı ve aşırı tahriş yaptı. Sakalı sert kişilere göre değiller bence. Sorun sadece jilet-makine değil aynı zamanda cilt tipi ile de alakalı, size uygun sabun-jilet kombinasyonunu bulmanız gerekiyor. Cildinizi çok kurutmayacak ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederim.
HK
(17/08/2017, Saat: 09:11)yusufk122 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ama o zaman kılar kalıyor hep. traş olmanın bir anlamı olmuyor ki. Sad

Bir müddet yani bir iki hafta kadar tıraş olmayın , sakallarınız uzasın biraz . Ardından tıraş olmak için bir berbere gidin , usturayla sizi bir tıraş etsin . ( Bunu bir defa yapsanız yeter ) Ondan sonra evde tıraş olurken kılları tersten almazsanız ( Tıraş sonrası kalan kıllar bir iki tıraş kalır sonra kolayca gider ) kısa süre sonra bir probleminiz kalmaz .
@yusufk122

Şubat ayında açtığınız konuda da size benzer tavsiyeler ve gereken linkler verilmiş, bir önceki sayfada verilen linkleri okuyup sabırla uygulamanızı öneririm.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 864 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi Emre.bag 7 2,443 09/06/2022, Saat: 14:16
Son Yorum: Emre.bag
  Hassas Cilt İçin Ekipman Önerileriniz r_u_h_ 37 24,958 25/12/2020, Saat: 10:19
Son Yorum: sohayli
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,256 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,728 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma Rigbie 8 5,071 26/08/2018, Saat: 17:27
Son Yorum: ckeskin
Video Günlük traş/cilt problemi/pahalı makinalar gidavcak 14 9,922 03/02/2018, Saat: 21:11
Son Yorum: turkoglum13
  Tras Ekipmanı Sıralaması Hakkinda. ugurkatana 3 3,891 20/03/2017, Saat: 15:13
Son Yorum: ugurkatana
  Yeni Başlayan Birisi İçin Tavsiye. thedeparted 31 23,412 14/03/2017, Saat: 15:34
Son Yorum: KlasikTıras
  Traş konusunda yardıma ihtiyacım var furkan639 6 4,565 30/10/2016, Saat: 23:49
Son Yorum: furkan639

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: