Hassas cilt ve seyrek sakal için jiletli traş makinesı tavsiyesi
Seyrek sakalım ve hassas bir cildim var. Birisi merkür 34c önerdi. Tek seferde aşağı doğru sinekkaydı yapar mı? Tahriş yapar mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.  Ayrıca traş öncesi ve sonrası püf noktalarıda yazabilirsiniz.
(20/02/2017, Saat: 15:20)yusufk122 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Seyrek sakalım ve hassas bir cildim var. Birisi merkür 34c önerdi. Tek seferde aşağı doğru sinekkaydı yapar mı? Tahriş yapar mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.  Ayrıca traş öncesi ve sonrası püf noktalarıda yazabilirsiniz.

Değerli arkadasim öncelikle foruma hoşgeldin.Bu sorularının cevabı forumda defalarca konusuldu,aklına takılan soruları forum icinde arayarak bulabilirsin,beni yanlis anlama foruma harcanan bir emek var ve bu emek sonucunda olusan bir bilgi birikimi var, buna saygı maiyetinde önce kendin araştır bulamadığın daha spesifik sorular için yaz üstadlarımız ve biz acemilerde seve seve yardımcı oluruz. Geleneksel tıraş engin bir denizdir bir iki soruyla çözemezsin..saygılar
(20/02/2017, Saat: 16:41)Gkn17 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli arkadasim öncelikle foruma hoşgeldin.Bu sorularının cevabı forumda defalarca konusuldu,aklına takılan soruları forum icinde arayarak bulabilirsin,beni yanlis anlama foruma harcanan bir emek var ve bu emek sonucunda olusan bir bilgi birikimi var, buna saygı maiyetinde önce kendin araştır bulamadığın daha spesifik sorular için yaz üstadlarımız ve biz acemilerde seve seve yardımcı oluruz. Geleneksel tıraş engin bir denizdir bir iki soruyla çözemezsin..saygılar

Bunun için sabit bir konu yok ve forum çok karışık. Sorulacak bütün sorular forumda sorulmuş durumda. O halde soru sorma durumu olmamalı forumda. Çünkü bütün soruların cevabı var sitede.
Foruma hoşgeldiniz
sorularınızın basit ve kesin cevapları yok ama sorduğunuz bir konuyu netleştirelim
bir seferde sinekkaydı yapan aletler agresif aletler olarak tanımlanır daha çok tahriş yapma ve kızartma eğilimindedir.
hassas cilt için genellikle tek seferde çok iyi kesen aletler değilde agresifliği az olan mild denilen aletlerle 2-3 perdede cildi tahriş etmeden ideal bir tıraş yakalamaya çalışılır.
ama mild bir aletle bastırarak tek seferde iyi tıraş yakalamaya çalışırsanız cildinizi agresif aletlerden daha fazla kızartmayı başarabilirsiniz.
size önerilen merkür 34c , EJ de89, muhle r89 gibi aletler mild denilen aletlerdir, bu aletlerle birçok kişi sağlklı tıraş olabiliyor.
Benim de tavsiyem mild bir alet edinip tıraşa biraz fazla zaman ayırarak özenli cilt hazırlığı ve 2-3 perde tıraş ile gayet tatmin edici tıraş olabilirsiniz
tabi ilk kural olan aleti bastırmayıp kendi ağırlığı ile akıp gitmesini sağlayarak ve ilk zamanlar sinekkaydı beklentisine girmeyip "idare eder" bir tıraşa razı olarak.
ama başta dediğim gibi kesin doğrular yok, sonuçta her cilt tipi birbirinden farklı ve farklı ürünlerle ideal bakımı bulabilirsiniz.
o nedenle forumu detaylıca okuyup kendi fikirlerinizi edinirseniz daha doğru tercihler yapabilirsiniz.
(20/02/2017, Saat: 20:59)yusufk122 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunun için sabit bir konu yok ve forum çok karışık. Sorulacak bütün sorular forumda sorulmuş durumda. O halde soru sorma durumu olmamalı forumda. Çünkü bütün soruların cevabı var sitede.

Komsum sen beni yanlis anladin ki biz sana makine tavsiyesi yazariz fakat nasıl kullanacağını bilmeden tıraş tekniklerine bakmadan o alet seni mutlu etmez ki ben oyuzden sana biraz zaman ayir arastir dedim...neyse benimde sakal yapım seninkine benziyor benimde sana tavsiyem
1) proraso pre-shave krem ( traş öncesi)
2)tabac sabun veya proraso tıraş kremi
3)makine olarak edwin jagger de 89
4)jilet olarak gilette seven o'cclock ( sarı)
5)speick balsam ( aftershave olarak bu kremin yatıştırıcı özelligi gayet güzeldir) he bide yuzde köpürtme yapacaksan ilk etapta yapma porsuk fırça al ve tasta köpürt sonra yüzüne sür,cildin hassas olduğu icin brush burn olursun ..saygılar
@yusufk122

Öncelikle tek seferde yukarıdan aşağı doğru sinek kaydı tıraş, geleneksel tıraşta pek olmaz. Forum karışık demişsiniz ama bir olmasa da sorunuzla alakalı iki başlık okudunuz mu şüpheliyim, zira en az iki perde tıraş olduğumuzu yazılanlardan görebilirsiniz. Yani forum değil de sizin kafanız biraz karışık sanırım.

Tıraş Teknikleri için şu forum: http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19

Tıraşın öncesi ortası sonrası ertesi günü vs için şu forum: http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(20/02/2017, Saat: 21:38)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz
sorularınızın basit ve kesin cevapları yok ama sorduğunuz bir konuyu netleştirelim
bir seferde sinekkaydı yapan aletler agresif aletler olarak tanımlanır daha çok tahriş yapma ve kızartma eğilimindedir.
hassas cilt için genellikle tek seferde çok iyi kesen aletler değilde agresifliği az olan mild denilen aletlerle 2-3 perdede cildi tahriş etmeden ideal bir tıraş yakalamaya çalışılır.
ama mild bir aletle bastırarak  tek seferde iyi tıraş yakalamaya çalışırsanız cildinizi agresif aletlerden daha fazla kızartmayı başarabilirsiniz.
size önerilen merkür 34c , EJ de89, muhle r89 gibi aletler mild denilen aletlerdir, bu aletlerle birçok kişi sağlklı tıraş olabiliyor.
Benim de tavsiyem mild bir alet edinip tıraşa biraz fazla zaman ayırarak özenli cilt hazırlığı ve 2-3 perde tıraş ile gayet tatmin edici tıraş olabilirsiniz
tabi ilk kural olan aleti bastırmayıp kendi ağırlığı ile akıp gitmesini sağlayarak ve ilk zamanlar sinekkaydı beklentisine girmeyip "idare eder" bir tıraşa razı olarak.
ama başta dediğim gibi kesin doğrular yok, sonuçta her cilt tipi birbirinden farklı ve farklı ürünlerle ideal bakımı bulabilirsiniz.
o nedenle forumu detaylıca okuyup kendi fikirlerinizi edinirseniz daha doğru tercihler yapabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Galiba bir müddet sonra cilt oturuyor ve alışıyor.
(20/02/2017, Saat: 22:06)Gkn17 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum sen beni yanlis anladin ki biz sana makine tavsiyesi yazariz fakat nasıl kullanacağını bilmeden tıraş tekniklerine bakmadan o alet seni mutlu etmez ki ben oyuzden sana biraz zaman ayir arastir dedim...neyse benimde sakal yapım seninkine benziyor benimde sana tavsiyem
1) proraso pre-shave krem ( traş öncesi)
2)tabac sabun veya proraso tıraş kremi
3)makine olarak edwin jagger de 89
4)jilet olarak gilette seven o'cclock ( sarı)
5)speick balsam ( aftershave olarak bu kremin yatıştırıcı özelligi gayet güzeldir) he bide yuzde köpürtme yapacaksan ilk etapta yapma porsuk fırça al ve tasta köpürt sonra yüzüne sür,cildin hassas olduğu icin brush burn olursun ..saygılar

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ama başlangıç olarak Merkür 34c makine ve jilet olarak perma sharp düşünüyorum. Yanınada vulfix old originals traş kasesi ve vulfix 2236s  porsuk kıllı traş fırçası düşünüyorum. Ama traş öncesi ve traş sonrası için kararsızım. Cildim hassas ve sakallarım seyrek. Her gün traş olmam lazım. Yada bir gün arayla. Memur olacağım ve sakal sıkıntı. Cildim hasar görsün istemiyorum. Sinekkaydı olmasa pürüszüz ve dokununca elin kayıp gitmesini istiyorum.

9QXB9O.jpg
qbqXmV.png
M0YMP7.jpg
Konuya uzagım detaylı okumadım, yalnız su ustte paylasmıs oldugunuz fotoları gordum.
O fiyata degecek bir fırca degil. Ona o parayı vereceginize impadan 400 liraya Thater alabilirsiniz.
Tek seferde bir yerden vereyim bitsin diyor iseniz, razorus frank shaving fırcaları getirdi onlardan bakabilirsiniz.

Tavsiyedir tercih sizin yine de.

Not: Purussuz elim kayıp gitsin dediginiz tıras zaman icinde tecrube ile oluyor. Islak tırasta eger o amacla baslangıc yaparsanız yuzunuzu ilk zamanlar zorlamanız buyuk ihtimaldir.
Oncelikli tekniginizi yuzunuzu, sakal cıkıs yonlerinizi tanıyın. Makineye eliniz alıssın. Daha purussuz olsun diye fazla zorlamamanızı tavsiye ederim.
Cok karısık dediniz ama okudukca hosunuza gidecek, yeni baslayanlara forum icinde cok guzel oneriler, eski yazılar var. Sırf bunun hakkında yazılmıs konular var. Bir goz atmanızı tavsiye ederim.
@yusufk122 Öncelikli hoşgeldiniz.Bu foruma üye olup hemen alet,sabun ya da tıraşa dair ürün tavsiyesi istemeyen çok az üye gördüm.Hazıra konma düşüncesinde olduklarını düşünmek istemiyorum ama maalesef şu olguyu bir türlü oturtamadık:Tıraş,kişisel bir olgu.Parmak izi gibi mi kısmen,elbette herkesçe beğenilen bir alet size de gidecektir.Hatta cilt yapınız,tıraş ritüeliniz,hazırlık niyetiniz,tekniğiniz(bence en önemli kısım) ,jilet,yüzününüz jilete tepkisi vb. bir sürü değişken var. Şimdi sizin araba kullanmayı bile bildiğinizden emin değilken hangi marka,hangi modeli tavsiye edelim?Düz yolda 20 ile gitse Porsche yazık,günah değil mi? Cildiniz alışma süresi bile en az 3 hafta ve doğru kombinasyonla bir de. Tek bir jilet değişkeni bile tıraş kalitenize etki eder.Okuyun derken üst başlıkları,rehber niteliğinde yazılar var.Vulfix için spesifik değil belki ama Porsuk nedir,ne değildir okursanız anlarsanız.Yazık değil mi paranıza? Ana başlıkları inceleyin,kafanızda ne istediğiniz oluşsun ona göre konuşalım.Yoksa tavsiye en basiti

A. Merkur Vision B.Paladin fırça C.SV 70th sabun D.Chanel AS E.Personna Lab blue Alın,konuşalım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 871 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi Emre.bag 7 2,443 09/06/2022, Saat: 14:16
Son Yorum: Emre.bag
  Hassas Cilt İçin Ekipman Önerileriniz r_u_h_ 37 24,959 25/12/2020, Saat: 10:19
Son Yorum: sohayli
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,256 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,730 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma Rigbie 8 5,073 26/08/2018, Saat: 17:27
Son Yorum: ckeskin
Video Günlük traş/cilt problemi/pahalı makinalar gidavcak 14 9,924 03/02/2018, Saat: 21:11
Son Yorum: turkoglum13
  Tras Ekipmanı Sıralaması Hakkinda. ugurkatana 3 3,893 20/03/2017, Saat: 15:13
Son Yorum: ugurkatana
  Yeni Başlayan Birisi İçin Tavsiye. thedeparted 31 23,420 14/03/2017, Saat: 15:34
Son Yorum: KlasikTıras
  Traş konusunda yardıma ihtiyacım var furkan639 6 4,565 30/10/2016, Saat: 23:49
Son Yorum: furkan639

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: