Köpüksüz yerden geçmemek mi
Merhaba arkadaslar
2 teknik arasinda dusunuyorum

Birincisi jileti kopuksuz yerden gecirmeden kisa cekislerle tiras

Ikincisi kopuklu kopuksuz fark etmeden kisa kisa cildi kazir gibi tiras

İlkince tiras en az 2 perde surer

İkincisinde tek perdede biter ancak buna tek perde denirse.cunku ayni yerden belkide en az 3 kez geciyoruz

Ne dersiniz?
selamlar komşu,
Ben uzun geçişle önce bir perde ardından daha kısa geçişli(kalan sakallara nokta atışı müdahale etmenizi sağlar)ikinci perde yapmanızı öneririm.Bence köpüksüz bölgeye jilet vurmayın tahriş sıkıntısı yaşarsınız.
Keyifli tıraşlar...
Bir soru sormussunuz, 2 secenekte de "köpüksüz tıraş" lafı geciyor.
O terimi bilmedigimden yanıt veremiyorum kusura bakmayın komsum.
2.secenekte fark etmiyor hocam.kopuklu kopuksux
(16/06/2017, Saat: 17:42)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2.secenekte fark etmiyor hocam.kopuklu kopuksux

@interrr bu cevabınızı görünce nacizane yazmak istedim.

@dikdik_s bu hobide yeni birisi olarak benim makinelerden, tıraş tekniklerine kadar bir çok şey öğrendiğim / öğrenmeye devam ettiğim bir üstad. Herkese de yardımcı olur, bilgisini paylaşır.

Nacizane söylemek istedim, eğer gerçekten merak ettiğiniz bir şey varsa bunu açıkca yazın. 'Köpüklü köpüksüz farketmiyor' sözünüz aştığınız bir tıraş zorluğunu mu ifade ediyor bilmiyorum ama 'köpük' olmaması konusunda @dikdik_ üstadın mesajı sanırım 'köpük olmadan nasıl tıraş olacak ki' gibi bir anlam ifade ediyor. Bunu da meramınızı belki daha açık ifade ederek sorabilirsiniz, emin olun yol gösterir.

Sent from my iPad using Tapatalk
Hocam jileti 1 kez gectikten sonra o bolge kopuksuz kaliyor.Iste oradan 2 3 kez daha gecmekten bahsediyorum yeni kopuk surmeden.kisa kisa ayni yerden cekislerle
Sanırım buffing'den bahsediyorsunuz:

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=197
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Bence perde perde her aşamada köpüklü tıraş olunmalı.Tahrişi engeller bu uygulama.
Kaliteli sabunlarda köpük özenli hazırlanmışsa tek çekişte bölgeyi kupkuru yapmaz. 1 veya 2 çekişe izin verecek kadar kaygan materyal bırakır. Şahsen cildimi gerdirmediğim zamanlarda ekstra çekişler yapıyorum (blade buffing değil.)
Sahsen buffing yapıyorum. Ama yaparken elinizin bastırmamaya alısmıs olması onemli, ayrıca open comb aletlerde, acık tırnaklar arkalarında cizgi halinde kopuk bırakır. Hassas ciltli olanlara ekstra fayda saglayabilir. Mild bir makine olarak 42c, daha agresif olarak fatip , open comb aletlere uygun iki ornek olabilir.

Youtube da, biraz nick shaves, geo fatboy gibi kisilerin tıras videolarını seyrederseniz, yeri geldiginde buffing, yeri geldiginde normal gecis, cildinizin sakalınızın turune yapısına gore karısık uygulanabildigini gorebilirsiniz. Yani tercih sizin sonucta, buffing sizi rahatsiz etmiyorsa, tabiki kullanabilirsiniz. Ozellikle cene gibi sert sakallı bolgelerde tırasınıza faydası bulunur.

Konu ile alakalı mı bilemedim ama genel birsey paylasmak istedim. Tırasınızı cok dusunmeyin. Ornekte oldugu gibi, buffing yapsammı yapmasammı, burasını aldımı almadımı vs. gibi tıras veya sakal konularını dusunmeyin. Ac abi arka planda sevdigin yumusak bir muzik. Muzige mi eslik edersin, gun ici yapacagın diger seylerimi dusunursun. Baska seyler dusun tıras olurken. Bak o zaman kas hafızası devreye giriyor. Farkında olmadan sakalından duydugun sese, cildinde hissettigin baskıya gore elin otomatik olarak bazen buffing yapıyor bazen yapmıyor.
Tırasınızdan zevk alın, baslamadan once sadece 3 perde veya 2 perde olucam, birinci perde sakala gore wtg, 2ci perde sakalıma gore xtg gecicem diye koy hedefini. Ama takılma, takma detay dusunme. Ac muzigi bak keyfine. İnan elin otomatik yapacak.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: