Polo mu Corsa mı?
Opelin tum model gammını kullanmıs biri olarak, ve opel servisinde eski ortaklıgı olan biri olarak, ozellikle belirttiginiz yıllar arasındaki modeller, servis seven araclardır. Gunumuzde artık pek cekilecek turden degildir. Ulkemizde de zaten corsa/astra ve combo ile idare ediyor. Pazar payı dusme egiliminde. Gunumuzde cok daha sorunsuz bakımsız araclar var diye dusunuyorum.
Citroen, renault veya japonlara bakmanızı oneririm sahsen.
Saygılar
2001 model Polo Classic kullandım yıllarca ve çok memnundum. Dediğiniz gibi dürbün göğüslüydü.

Volkswagen 2001 yılında polo, golf ve borada 1.6 benzinlide aynı motoru kullandı. Bu üçünün arasında en hafif kasa Polo olduğu için en performanslısı da Polo idi. Hem daha az yakıyor hem daha iyi kaçıyordu diğerlerine göre. Arkadaşımda Bora vardı, daha konforluydu ama daha hantaldı.

Tabi burada diğer komşularında dediği gibi bakımlısını bulmak lazım. Ekmeğini yemiş arabalar üzer biraz.

2007 model corsa kullandım iki yıl ondan da memnundum. Sizin istediğiniz kasa değil ama temiz bulursanız corsa da üzmez, kullanıp memnun olanları tanıyorum.

Corsa biraz daha dar iç hacim olarak.

İki arabayı da aynı şartlar altında düşünürsek (model yılı, bakımlı olması gibi) poloyu tavsiye ederim komşum.
(11/06/2017, Saat: 22:48)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mkeskus Bizimde benzer sebepler.Otomatik,kullanışlı bir araba.Küçük olması park için büyük avantaj,100km 6 litre.Bence eşiniz rahatlıkla kullanabilir.Geri görüş kamerası ve navigasyon taktırmanızı tavsiye ederim.Bagaj küçük,2 çocuktan Sonra bize yetmiyor.Sanırım biz de Yeni Hr-v ye geçeceğiz.Bagaj dışında bizim için herhangi bir eksi özellik yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkürler bizde alacağız galiba.
@ahraz @mkeskus neden HR-v ?
Mesala Peugeot Yeni 3008
Kia sportge
Huyudai suv
Nissan Quasgai vs bunlar varken
Bende bilmediğime soruyorum
2005 1.3 dizel opel korsa kullandırm 7 yıl. Aynı dönem ev arkadaşımda aynı aracın 1.2 benzinlisi vardı. Çekiş ve kalkışta hızlanma açısından bariz fark vardı aralarında..
(12/06/2017, Saat: 02:31)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahraz @mkeskus neden HR-v ?
Mesala Peugeot Yeni 3008
Kia sportge
Huyudai suv
Nissan Quasgai vs bunlar varken
Bende bilmediğime soruyorum

Abi bizde hanım ne derse o.Ben sevmiyorum araba kullanmayı zaten.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Abiler digerlerini bilememde, 3008 cidden harika bir araba. Kardesi Grand picassoyu 2 sene kullanmıstım. Pejo 206 ile sogudugum fransızlara, tekrar asık olmama sebep olmustu. 3008 ve grand picassolar yol tutusu, genis ic hacmi ve ailenizle size gecirticegi guzel gunler ile begeniceginize eminim.
Neyse arkadasın konusunu dagıttık iyice, ozur dilerim.

informatiker, opelin bahsettigin yıllar icin girmeni tavsiye etmem. Bir komsumun dedigi gibi renault lara da bakmanı oneririm. Fiyat bilgisinden haberim yok. Skoda yeti tarzı seyleri de ben sekil olarak begeniyorum, dayanıklılıgını biliyorum ama, uzun donem kullanmadım, butcen sınırları icindemi bilmiyorum.
O dönemdeki Corsalar sorunluysa geriye 2001 Polo ve Renault dediğiniz için 2001 Clio HB'ler kalıyor.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: