Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi
Ben de aynı durumdan muzdaribim, benim gibi ucuz yollu halletmek istiyorsanız;

Tıraş sonrası şap kullanmak güzel seçenek ama ben zararlarından çekindiğim için bıraktım.

Bunun dışında Nivea'nın alkolsüz (etil alkol var galiba) aftershave losyonu cildi tam nötr olması gerektiği gibi bırakıyor o yüzden tavsiye ederim. Tek sıkıntısı kokusu hemen uçuyor.

Nivea'nın alkolsüzünü tıraşa ilk başladığımda almıştım çünkü alkollü ürünler tahriş durumunda cildi cehenneme çevirir diye düşünûyordum. Ama tahriş azalınca Arko'nun tıraş kolonyasını denedim, beklediğim kadar yakmadı, özellikle Gold Power güzel.

Bu tıraş sonrası değil ama Arko sabun yüzü kurutmaya meyilli olduğu için benim işime geliyor, çok seviyorum.

Bir de kullandığınız sabunla aftershave de dengede olmak zorunda bence. Nispeten cildi yağlı bırakan bir sabundan sonra yüzü dengeye getirecek alkollü ürünler kullanmak gerekli.
Cildim balsam için yağlı benim de, kusuyor genelde. Cildiye uzmanı bir arkadaşa danıştım, Excipial Hydro tavsiye etti, tıraştan sonra sürüyorum, hemen nüfuz ediyor cilde, 10-15 dk sonra da as kullanıyorum, gayet memnun kaldım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(16/08/2019, Saat: 18:21)Ratiere Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cildim balsam için yağlı benim de, kusuyor genelde. Cildiye uzmanı bir arkadaşa danıştım, Excipial Hydro tavsiye etti, tıraştan sonra sürüyorum, hemen nüfuz ediyor cilde, 10-15 dk sonra da as kullanıyorum, gayet memnun kaldım.

Excipial lipo çok yağlı geldi hydro ya geçince benim cildimde rahat etti komşum. Bu nemin ve sıcaklığın yüksek olduğu yaz günlerinde sadecelosyon kullanıp çıkıyorum evden excpial hydro arada nemlendirmek için kullanırım son bahar gelsin aftershave olarak kullanmaya başlarım.
(16/08/2019, Saat: 19:05)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Excipial lipo çok yağlı geldi hydro ya geçince benim cildimde rahat etti komşum. Bu nemin ve sıcaklığın yüksek olduğu yaz günlerinde sadecelosyon kullanıp çıkıyorum evden excpial hydro arada nemlendirmek için kullanırım son bahar gelsin aftershave olarak kullanmaya başlarım.

Evet komşum,
Lipo daha çok yüz dışında vücut için kullanılıyor bildiğim kadarıyla.

Komşum,
- alkol içeren ürünler cildini yağlandırır.
- cildine kurutucu etki yapan kozmetikler de kurutur. Örneğin derin temizlik yapar diye satılan yüz yıkama jelleri, içinde doğal olsun olmasın kostik içeren sabunlar. Doğal kostik dedikleri kül suyu içerenler yani. Piyasa da özellikle aktarlarda satılan doğal sabunların hepsinde kostik var. Yani deterjan. Zaten üzerlerinde pudramsı beyazlıklar vardır. Bu kostiktir. Karbon içerikli after shave, yüz yıkama sabunu-jeli hepsi hem derin temizler hem de sivilce akne yapar. Yukarı da komşumuz yazmış kükürtlü sabun. Çok kurutur yüzünü. Sonrası yağlanmadır.

Aslında cilt kuruttukça daha da yağlanan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden nem dengesini normalde tutmak lazım. Size tavsiyem daha önce de yazmıştım bir başlıkta. Yüzüne sakal bölgesi hariç hiçbirşey sürme. Sadece suyla yıka. Hatta tavsiyem içme suyuyla yıka. Çünkü içinde klor ve kireç yok. Uzun yıllar sivilce ile uğraştım. Yıkamadığım ürün kalmadı. Yukarda saydığım nedenlerden dolayı yüzün hep sivilce yapar ve yağlanır. 1 ay önce akrabam 20 li yaşlarda sivilce çıkıyor ne kullansam diye sohbet ederken sadece suyla yıka hiçbirşey sürme yüzüne dedim. Geçen gördüm yüzü düzelmişti. Keyfi de yerindeydi.

- bu arada roaccutane kullanmak benden sana tavsiye çok tehlikeli. Bizzat yakınlarımdan biliyorum. Eninde sonunda sağlık problemi yapıyor. Affına sığınarak tavsiye veriyorum. Haddimi aşmak amacıyla değil. Ciddinde iz bırakan aknelerden varsa derma roller kullan. Araştırabilirsen bir bak. Burdan anlatması uzun olacak çünkü. Tüm sivilce izlerin geçer. Aknelerde kaybolur. Tecrübe edilmiştir.

- tıraş sabunlarını test etmeni tavsiye ederim. Mesala bazıları ben de yağlanma yapıyor.
- tıraş sonrası için tonikler var araştırma imkanı bulursan bakabilirsin.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Serkan 1221 komşumun söyledikleri tecrübe niteliginde ve çok dogru . Hedefi tam 12 den vurmuş . Çünkü söylediklerini bende tecrübe ettim .Dermaroller kullanmadım artık sadece şap kullanıyorum .
Hidrosol kullanın arkadaşlar
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(20/08/2019, Saat: 21:09)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hidrosol kullanın arkadaşlar
Komşum kullandığın ürün nedir? Nasıl kullanıyorsun.

(20/08/2019, Saat: 21:47)Serkan1221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum kullandığın ürün nedir? Nasıl kullanıyorsun.

http://tiraskeyfim.blogspot.com/2011/10/...ecimi.html

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Excipial Hydro benim de kullandığım ürün. Şu sıcaklarda losyon + hematol onarıcı krem deniyorum, bilmiyorum hematol'un etkisi mi ama kuru da kalmıyor cildim. Normal şartlarda sadece losyon veya kolonya cildim yağlı olmasına rağmen müthiş geriyor ve kurutuyor.

Bu aralar tonikleri taktım kafaya. Tonik kullanan oldu mu acaba hiç? Nedir ne değildir, faydası var mıdır yok mudur bilmiyorum ama her an kör alış yapabilme ihtimalim var.
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  traş sonrası BEPANTHOL hbbsabuncu 53 79,016 14/12/2022, Saat: 11:22
Son Yorum: Shavettin
  Kesik izlerini yok etmek için tedavi ihtilaf 59 82,358 20/08/2022, Saat: 14:07
Son Yorum: abdussamedy
  Efrasyab Bal Balsam Ürün İncelemesi marv 5 2,441 25/04/2021, Saat: 22:52
Son Yorum: marv
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,698 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,943 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,216 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,726 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Nivea Tıraş Sonrası Balsam DelikanliTiras 38 36,084 04/06/2020, Saat: 12:14
Son Yorum: aliyuksel
  PRORASO TIRAŞ SONRASI LOSYON MENTHOL&OKALİPTUS parathormon 8 5,604 07/05/2020, Saat: 15:24
Son Yorum: Oldstyle
  Tiras sonrasi krem kullanimi Rigbie 7 4,166 19/03/2020, Saat: 12:49
Son Yorum: F_16

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: