Dove Sabunu Tıraşda kullanma
Merhaba,

Ben de yeni aldığım fırçalarla test yaparken normal sabunlarla gayet iyi köpük elde edildiğini gördüm. Hacı Şakir gibi farklı sabunlarla da tıraş olunabilecek seviyede köpük elde ediliyor. Onlarca farklı koku ve özellikte sabun sırada bekliyorken mecbur kalmadıkça onları sadece banyoda ve testte kullanmayı düşünüyorum.
dove sabunun bu kadar iyi olucağını düşünememiştim gerçekden harika bir sabun köpük yapmada her hangi problem yaşamadım güzel tıraş verdi bence bir denenmeli
Evde salatalıklısı vardı, bir deneyeyim bakayım. Hep derdim ne güzel, ferah kokusu var bu Dove'un diye. Keşke tıraş sabunu da olsaydı derdim, meğersem böyle bir konu varmış bile Smile
"A Samurai always wears two swords."
Merhaba,çalıştığım işyerinde çalışma arkadaşım Ahmet Bey yıllardır Döve Sabun ile tıraş oluyorum demişti ve çok memnun olduğunu söylemişti.Bende bir ara denemeyi ve kullanım sonuçlarımı sizlerle paylaşacağım.
-Bakımlı erkek için:Bakımlı olmak önemli ise ,ıslak tıraş olmak bir tutkudur.

- Erkek olmak doğuştan gelen bir alın yazısı olsa da, bakımlı olmak isteyen erkeğe nasip olur.
Dove el ve yüz sabunu salatalık özlü olan sabunu Geçen sene yaz ayında almıştım. Forumdaki mesajları görünce ben de bir deneyeyim dedim. Ama rezalet bir tıraştı ve yüzümü yıkayıp gerçek bir tıraş sabunu ile devam ettim. Zira tıraş sabunlarının en büyük özelliği sakalları yumuşatması, kayganlık sağlaması ve koruyucu olmasıdır. Dove sabun koruyucu mu bilemem ama sakalları yumuşatmadı. Haliyle keskin bir jiletle bile (Perma-sharp) sakallarımı gerçek anlamda yoldu. O kadar ki bir noktadan sonra artık acı artmaya başladı ve işkenceye döndü. Zira sabunun yapılma amacı farklı, normal yani. Sakalları yumuşatmayınca ortaya tabir-i caizse Çin işkencesi çıktı. 6 aydır bir köşede duruyor. El ve yüz için bile kullanmıyorum, zira cilt sorunum olduğu için farklı sabun kullanmak zorundayım.
Velhasılkelam kullanmak isteyen komşular deneyebilir. Ama benim deneyimim bu yöndedir.
Dove sabunu yaklaşık 15 yıldır sadece el ve yüz için kullanıyorum. Bir şeyi fark ettim: düzenli kullandığım için yüzümde pürüzsüz bir yüzey var ve hiç kırışıklık yok. Yaşım da hiç belli olmuyor kendisi sayesindeSmile Bilinçli bir tercih değildi, öğrencilikten kalma alışkanlık olsa gerek...
Dove sabunlar kortizonlu olduğu için artık kullanmıyorum. Kullandığım dönemde bir kez tıraş için denemiştim ancak köpüğü arko gibi çabuk kuruduğundan tıraş için bir daha kullanmadım.
köpüğün çabuk sönmesi dışında bi falsosu yok, ama tıraş olayına dove un o masum kokusu tezat geliyor
Geçen gün forumda bu başlığı görünce, bu gün alıp domuz kılı fırçamla deneme yaptım bu sabunla. Tıraş olmadan sadece köpük testi yaptım. Çok bol köpük yapıyor ama bu köpük su yönünden zayıf, hava yönünden zengin bol kabarcıklı bir köpük oldu. Suyla besleyince de iyice inceldi köpük. Yüzüme sürmedim ama çabucak sönüp kuruyacağı her halinden belli oluyor. Tıraş öncesi yüz hazırlığı için güzel bir sabun olabilir kremli içeriği dolayısıyla. Ancak tıraş için kullanıldığında pek randıman alınabileceğini zannetmiyorum.
@"Hadriel" Tıraş öncesi yüz hazırlığında ben dahil forumda birçok eski üye arkadaş yıllarca kullandı ve kullanmaya devam ediyor. Bu noktada tespitiniz yerinde. Konu tıraş olmaya gelince yine ben dahil birçok arkadaş bunu vakti zamanında denedik. Sabun maalesef ideal bir tıraş sabunu için gerekli olan kriterleri karşılamaktan uzak. Köpük hacimsiz , çabuk sönüyor , kayganlık krem-gliserin faktöründen ötürü idare eder ve koruyuculuk zayıf. Hani dağ da belde kalmışsınızdır elinizde de bu vardır alternatif yoktur yoklukta kullanılır ona birşey diyemem ancak zaten mevcut haliyle Arko' dan vs pahalı olduğundan gereksiz olacaktır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,272 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 635 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,394 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,232 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,836 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,331 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,972 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,717 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: