Mama Bear
(12/04/2013, Saat: 21:56)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/04/2013, Saat: 21:41)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/04/2013, Saat: 21:36)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/04/2013, Saat: 21:27)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba,
Bugun ilk defa yuzumu yakti bu sabun. Tiras olmadim bugun, deneme amacli kopuk yaptim. Fakat sonuc kotu oldu. Acikcasi verimli de bir kopuk elde edemedim. yarim dakika civari yukleme yaptim fs finest 24 mm'ye, sonra tasta kopurtmeye devam ama olmadi. Yuzde kopurttum gene yok, elde kopurttum, sentetik firca denedim ama yuzum hala yaniyor ve bereketli kopuk yok. Bu yanmanin ve verimsiz kopugun sebebi hakkinda bana fikir verebilecek olan var mi?
Saygilar, sevgiler.

hangi mama bear sabununu kullandınız. bence sabunun içindeki olan bir madde size yaramıyor. bir örek verim: bir arkadaşıma nane yağını içeren sabunlar yanma ve kaşıntı yapıyor...

Brut'lusunun methedilmesi uzerine almistim. Acaba gliserin temelli olmasi etken olabilir mi?

bazi insanların gliserine karşı alerjisi ola biliyor. elinizde başka gliserin içeren sabun var ise bir deneyin bence.

Malesef tek gliserinlim mama bear Smile koku guzel ama arkodaki gibi kocaman kopukler yok Smile
Sabunun pH ında sorun vardır, yanma varsa tahmimin fazla sodyum hidroksit kullanılmıştır. Sabunu heba etmek istemiyorsanız benmari usulü eritip içine kaliteli bir nemlendirici kremden 15-20ml ekleyin (100 gram sabuna maksimum 20 gr) yanmanın gectiğini ve sabunun nemlendiriciliğinin çok üst düzeye çıktığını göreceksiniz

sevgiler

Martin

Bugun ilk defa yuzumu yakti bu sabun. Tiras olmadim bugun, deneme amacli kopuk yaptim. Fakat sonuc kotu oldu. Acikcasi verimli de bir kopuk elde edemedim. yarim dakika civari yukleme yaptim fs finest 24 mm'ye, sonra tasta kopurtmeye devam ama olmadi. Yuzde kopurttum gene yok, elde kopurttum, sentetik firca denedim ama yuzum hala yaniyor ve bereketli kopuk yok. Bu yanmanin ve verimsiz kopugun sebebi hakkinda bana fikir verebilecek olan var mi?
Saygilar, sevgiler.
Bazı insanların cildi sabunlarda kullanılan parfüm esanslarına ve esansilyel yağlara daha kolay reaksiyon verebiliyor. mama bears, qed, qcs gibi çok yüksek oranda esans içeren kuvvetli kokulu sabun üreticilerinin bazı modellerinde bu tip reaksiyonlar görülebiliyor.

Denediğim 50den fazla mamaberas modelinden sadece biri bende hafif yanma yapmıştı. O yüzden en güzeli varsa önce sample denemek ki her sabunun sample'ı var mamabears'te.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(13/04/2013, Saat: 00:03)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabunun pH ında sorun vardır, yanma varsa tahmimin fazla sodyum hidroksit kullanılmıştır. Sabunu heba etmek istemiyorsanız benmari usulü eritip içine kaliteli bir nemlendirici kremden 15-20ml ekleyin (100 gram sabuna maksimum 20 gr) yanmanın gectiğini ve sabunun nemlendiriciliğinin çok üst düzeye çıktığını göreceksiniz

sevgiler

Martin

Saygilar, sevgiler.

İlginize tesekkur ediyorum, deneyecegim Smile bildigigimiz el kremleri oluyor anladigim kadariyla.
(13/04/2013, Saat: 01:25)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazı insanların cildi sabunlarda kullanılan parfüm esanslarına ve esansilyel yağlara daha kolay reaksiyon verebiliyor. mama bears, qed, qcs gibi çok yüksek oranda esans içeren kuvvetli kokulu sabun üreticilerinin bazı modellerinde bu tip reaksiyonlar görülebiliyor.

Denediğim 50den fazla mamaberas modelinden sadece biri bende hafif yanma yapmıştı. O yüzden en güzeli varsa önce sample denemek ki her sabunun sample'ı var mamabears'te.

Eh, tecrubesizlik etmisim. Gliserin, yag, esans bilmedigim konular; brut'u gorunce hop sepete eklemistim.
(13/04/2013, Saat: 02:28)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/04/2013, Saat: 01:25)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazı insanların cildi sabunlarda kullanılan parfüm esanslarına ve esansilyel yağlara daha kolay reaksiyon verebiliyor. mama bears, qed, qcs gibi çok yüksek oranda esans içeren kuvvetli kokulu sabun üreticilerinin bazı modellerinde bu tip reaksiyonlar görülebiliyor.

Eh, tecrubesizlik etmisim. Gliserin, yag, esans bilmedigim konular; brut'u gorunce hop sepete eklemistim.

ah şu hoplar var ya. birde bana sorun. Wink
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
(13/04/2013, Saat: 02:34)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/04/2013, Saat: 02:28)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

ah şu hoplar var ya. birde bana sorun. Wink

O kadar cok hopladim ki artik tobs'lara uzaktan bakabiliyorum sadece Smile
Çok enteresan bir şey yaşadım dün, mama bear's Frankinsence sabunu ile köpük yaptım, köpük tasında fırça da tasın içinde olduğu halde bıraktım banyoda. Hanım çağırdı tıraş olmadan dışarı çıktım, köpüğü unuttum..

2 saat sonra alışverişten döndüğümde ne köpüğünden ne de kıvamından hiç bir şey kaybetmemiş olduğunu gördüm.. Geldiğimde kaldığım yerden köpüğü sürüp rahatlıkla tıraş olabilirdim, yıkayıp kaldırdım..

Normalde köpüğün kaybolması gerekirdi, bu sabunun içinde ne var diye düşünüyorum hala? hangi yağ yapıyor acaba bu kaybolmayan kıvamı, 2 saat bu kıvamı nasıl muhafaza etti? Aklım almıyor hala...HuhHuh
Onur98 üstadın hediye ettiği tester Mama bears sabunu en son seyahatimde yanıma aldım, ufak bir parça olduğundan fotoğraf negatifi kutusuna sığdı, taşıması muhafazası kolaydı iyi oldu.

Sabun ufak olduğundan yüzümü iyice ıslatıp direk stick kullanır gibi yüze uyguladım, sonrasında da az nemli fırça ile köpürttüm. Ben gliserinli sabunların az köpük üreteceğini düşünüyordum ama her seferinde 2-3 perdeye yeterli kıvamlı köpükler elde ettim. Tester 7-8 günde bitti, her tıraş oluşumda gayet yeterli koruyuculuk kayganlık ve nemlendirme hissettim, hangi koku olduğunu hatırlamıyorum ama koku da gayet güzeldi.

Genel performans olarak beni gayet tatmin ettiğinden dolayı kendi sitesi üzerinden, 1.5 oz'luk fincan boyundan (mug)-(bir fincan genişliğinden daha ufak, çapı 6-7 cm kadar) 5 tane sipariş geçtim. Kargo parası 16.75 dolar tuttu biraz fazla geldi çünkü sabunlar 22 dolar tutmuştu, gümrüğe takılır endişesiyle fazla miktarda da sipariş geçemedim. Ama paket geldi, zarf içinde göndermiş, gümrükten sıkıntısız geçti, paketin üzerinde kargo fiyatı olarak 16.75 yazıyordu yani ebay'deki satıcıların yaptığı gibi kargo parasını şişirip kazanç sağlamamış.

Sabunlar şu an sıralarını bekliyor, ama ilk izlenim olarak şunu belirteyim boyutları küçük olduğundan dolayı ideal seyahat sabunum olacaklar gibi görünüyor ayrıca hepsi çok güzel kokuyor Smile.
@btoprak ustadim; daha once de yazmistim. Avrupa sitelerinden tvbshaving de de birkac cesidi mevcut. Hinoki wood, whiskey cream, orange cesitlerinden kokladiginiz oldu mu?
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mama Bears Sabun Rehberi Janberd 1 2,058 12/05/2019, Saat: 20:45
Son Yorum: dikdik_s
  Mama Bear Awakenings FloydianDM 6 8,900 11/10/2013, Saat: 00:40
Son Yorum: FloydianDM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: