Chiseled Face
Thumbs Up 
Santa Paula :

CF markasının denediğim 3. sabunu Santa Paula. 5 kez 39C, bir kez de SS ile tıraş oldum, hepsi çok zevkli geçti. Bazı Summer Storm ile birebir aynı. Ama kokusu muhteşem. Kokusunun bileşenleri şu şekilde :

Turunç,
Sibirya Köknarı,
Acı Portakal,
Adaçayı,
Litsea Cubeba,
Siam Ağacı,
Sedir

Özetleyecek olursak oldukça maskülen bir turunç kokusu. Terre d'Hermes'i seviyorsanız bu kokuya bayılacaksınız. Bana TH'den daha maskülen geldi hatta kokusu.

Performans açısından da her kırınımda başarılı bir sabun. Gerçi summer storm da başarılıydı (zaten koku hariç birebir aynı sabun) ama bunun kokusunu da sevdiğim için daha iyi hissettirdi.

Bu sabun sayesinde nihayet gönül rahatlığıyla genele tavsiye edebileceğim bir amerikan artizan bulabildim. Şahsen stirling'i daha çok sevdim ama onu köpürtmesi görece zor. Dolayısıyla herkese göre değil. Ama bu CF (bence) her yönüyle yeterli bir sabun. Maggard'dan sipariş veriyorsanız veya Amerika'ya giden tanıdığınız filan varsa numunesini almanızı tavsiye ederim.

Elimde daha fazla CF numunesi kalmadı bu nedenle şimdilik benden bu kadar ama ilk siparişime mutlaka çeşitli CF numuneleri ekleyeceğim. Formülasyonda oynamazsa sadece koku yorum notumu buraya düşerim.

Gelelim resimlere. Bu orjinal kapağı :

Q79Q7A.jpg

Bu numune miktarı :

y3XVz0.jpg

Bu benim tıraş başına kullandığım miktar :

9dOGNQ.jpg

Bu da köpük fotosu Smile

WQdbX2.jpg
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
0dd213abd29b4c924343bd364fb17a95.jpg
Baharat kokuları varmış ama bence yanlışlık olmuş katıksız yağmurdan sonraki toprak kokusu hiç bir vetiver sabunda bu kokuyu alamadım müthiş bir tazelenme negatif iyon rahatlık ve terapi etkisi var.
Evde herkesin hoşuna gittiği için tıraştan sonra banyoda bir müddet kapağını açık bırakıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(08/05/2020, Saat: 02:37)-mali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Baharat kokuları varmış ama bence yanlışlık olmuş katıksız yağmurdan sonraki toprak kokusu hiç bir vetiver sabunda bu kokuyu alamadım müthiş bir tazelenme negatif iyon rahatlık ve terapi etkisi var.
Evde herkesin hoşuna gittiği için tıraştan sonra banyoda bir müddet kapağını açık bırakıyorum.

Ozon kokusudur yağmurdan sonraki o koku. Doğru kullanıldığında iyi bir dezenfektan, direkt solunursa kanserojen olabilir. Klima santrallerinde belli miktarda kullanılıyor, hem taze hava ihtiyacını azaltıyor, hem de dezenfeksiyon yapıyor. Sabunda esans ile mi vermişler acaba, sabuna ozon basmamışlardır herhalde?

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sanırsam kattıkları bahratların bileşimi ile bu kokuyu sağladılar. Çünkü bu firma koku üretmede gerçekten iyi. İçeriği üzerinde yazıyor ama ben çok anlamam.

(08/05/2020, Saat: 02:42)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ozon kokusudur yağmurdan sonraki o koku. Doğru kullanıldığında iyi bir dezenfektan, direkt solunursa kanserojen olabilir. Klima santrallerinde belli miktarda kullanılıyor, hem taze hava ihtiyacını azaltıyor, hem de dezenfeksiyon yapıyor. Sabunda esans ile mi vermişler acaba, sabuna ozon basmamışlardır herhalde?

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Esans ile... Genelde hazir aliyorlar...
Aynı sabun bende de var, biraz baharat ve bolca talaş kokusu alıyorum ben Smile
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
Talaş kokusunun nedeni sabundaki guaiac wood notasını veren yağdanmış sanırım. İnternette talaş gibi koktuğu yazıyor.

Chiseled Face'in summer storm sabunu da benim kokusunu en çok merak ettiğim sabun açıkçası.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Markayla @DenizKSK komsumun sample'i ile tanistim. O gunden beri bitecek diye elim sample'a gitmiyor Big Grin Ghost Town Barber. Bayildim.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: