Kararmış veya eskimiş aletleri parlatma
Bu konuda bilgisi olan varsa söylerse çok memnun olurum. Tıraş aletim gilette adjustable black beauty sirkeye koydum ve daha kötü oldu karardı lekeler kaldı Huh
(01/07/2017, Saat: 05:06)Capellas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuda bilgisi olan varsa söylerse çok memnun olurum. Tıraş aletim gilette adjustable black beauty sirkeye koydum ve daha kötü oldu karardı lekeler kaldı   Huh

Komşum selamlar,
Vikaul cilayı öneririm size metal kısımlar için.Forumda bu konular var bir tarayın faydalı bilgiler bulursunuz.
(01/07/2017, Saat: 12:22)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum selamlar,
Vikaul cilayı öneririm size metal kısımlar için.Forumda bu konular var bir tarayın faydalı bilgiler bulursunuz.

Komşum forumda @dikdik_s üstadın bu konuda güzel bir çalışması var, okumanız çok yararlı olur

(01/07/2017, Saat: 16:50)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum forumda @dikdik_s üstadın bu konuda güzel bir çalışması var, okumanız çok yararlı olur

Selamlar komşum,
Ben arkadaş sorunca cilayı önerdim .Ama yinede teşekkür ederim bilgilendirmeniz için .
Keyifli tıraşlar...
Hocam vaziyet bu acaba kaplamayı mı kaldirdim sirkeli suda 2-3 saat bırakarak 2v3hlsg.jpg
ankaradaysaniz ulusta falan bunu yapacak yerler var mı
(02/07/2017, Saat: 14:43)Capellas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam vaziyet bu acaba kaplamayı mı kaldirdim sirkeli suda 2-3 saat bırakarak 2v3hlsg.jpg
ankaradaysaniz ulusta falan bunu yapacak yerler var mı

Doğrudur, kaplaması bozulmuş. Ankara'da bulamazsanız @kayhan (istanbul) veya @recklesstr (izmir) ile irtibata geçmenizi tavsiye ederim. İkisinin de kaplama ustaları başarılı.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Ozelden de yazmıssınız, ben cevap yazdım ama simdi fotografı burada gordum. Ne yazıkki kaplama kalkmıs. Tekrar nikel kaplanması gerekir. Gecmis olsun.

Su sirkeyi metal yuzeylerde kullanmayın dostlar. Bu sirke isi nerden cıktı gecmistemi yazıldı cizildi bilmiyorum ama, yanlıs is.
Bir orta boy tencereyi ocakta icinde su ile kaynatın. İcine 2 kasık karbonat, yarım kasık tuz. altını kapayın. Bi 5 dakika icinde erisin, arada karıstırın. Sonra makinanızı o suyun icine kapakları vs. acık, cıkabiliyorsa sapı vs. sokuk vaziyette bekletin arada maşa ile cevirin. 10 dakika dursun yeter.
Cıkarın o sıcak sudan. Alın lavobaya. Dis macunu ve dis fırcası ile guzelce fırcalayarak guzelcene durulayın fırcanızla.
En son komple kurutup bir sulu metal cilası(vikaul tarzı) ve mikrofiber bez ile, cok bastırmadan cilalatıp parlatın. Bu islem genel olarak buyuk cogunluk kiri vs. goturecektir.
Üstadlar bana daha çok kaplamanın oksitlenmesi gibi geldi bu görünüm. Dremel veya matkap ucuna takılacak keçe bir tekerleğe kalın pasta sürülüp yüzeye uygulanırsa kurtulur gibi geliyor bana. İşlem sonucunda elbette eski pürüzsüz görünümü almaz ama yine de parlak güzel bir görünüm elde edilebilir. Benzer bir aleti bu şekilde parlatmıştım ben.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Onur hocam olabilir, ustteki kapagın sol tarafında kosede nikel kaplama sanki parca olarak kalmıs gibi duruyor fotodan, bizi yanıltıyor olabilir. Arkadasa ben ozelden yazdım. Krom parlatıcı ile bir dene sirke kararması ise cıkar diye, bakalım ne olucak bende merak ettim.
Ben bendeki Gilette Tech makinayı diş macunu ve pamuk ile oldukça güzel parlatmıştım. Sonra da genelini bulaşık deterjanı artı yumuşak bir diş fırçasıyla geçtim. Aralarda kalanlar için karbonat çözeltisi de yararlı görünüyor aslında.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pürüzsüz Saplı Kelebek Tıraş Aletleri artan09 11 6,079 20/05/2021, Saat: 10:19
Son Yorum: Oldman
  T.P.S (Temizleme-Parlatma-Sterilize) Ümit Bilgi 30 17,375 19/10/2018, Saat: 22:08
Son Yorum: Rigbie

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: