Kalaylı Bakır Tıraş Tası
(26/02/2019, Saat: 12:17)mrcktl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yaptırabilir zor değil, dileyen olursa sorarım yalnız içi düz mü olacak oluklu mu?

Bunun kulplu modelleri var tahtakalede 15 lira ya satılıyor Lakin bu model daha güzel ama bunu göremedim yok. Tedarik eden veya yerini bilen yazarsa alınabilir.
(26/02/2019, Saat: 16:15)Enigma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunun kulplu modelleri var tahtakalede 15 lira ya satılıyor Lakin bu model daha güzel ama bunu göremedim yok. Tedarik eden veya yerini bilen yazarsa alınabilir.

yarın sorup dönüş yaparım
kusura bakmayın dün kızılay'a kan bağışı yaptım dükkana gidemedim. yeni yaptığımız traş tasları yani komşuların deyimiyle turkish shaving bowls,

normal traş kasesi ;
çapı 10 cm (1 cm yada dilerseniz 1,5cm kenar yapılacak yani dıştan 11 yada 11,5 cm olabilir)
derinlik 6 cm
taban çapı 8cm

küçük traş kasesi;
iç çapı 7,5 cm, dış çap 9 cm (1 cm yada dilerseniz 1,5cm kenar yapılacak yani dıştan 10 yada 10,5 cm olabilir)
derinlik 5 cm
taban çapı 5cm

porselenli olan traş kasesi bonustur, kapaksız yaptık ama üstüne kapak yapılabilir.

dilerseniz de kapaklı ( kapak laleli yada lalesiz olabilir zevke göre)

içi kalaylı olacak dışı parlak bakır rengi, buyrun görseller, beğenilerinizi bekliyoruz,

2eatmhu.jpg

2cdke1j.jpg

aeuvz6.jpg

59y0ht.jpg

33pgbc6.jpg

2afivs0.jpg

2yzlz5d.jpg
@mrcktl

Burada örneklerini verdiğiniz kaselerin kapak örnekleri hoşuma gitmedi(Bu kişisel bir görüş)
O yüzden de buranın bir önceki sayfasının sonunda olan bakır kasenin kapağına bakarsanız ne dediğim anlaşılmış olur.
Fotoğrafta görülen kapağın yüksekliği de fazla olmuş, biraz daha basık olmalı ve laleye de gerek yoktur.

Diğer yandan acaba kasenin kenarlarında oluşturduğunuz kabartmaların kase zemininde de olsa daha iyi olmaz mı?

Böylece köpürtme daha etkili ve çok yönlü olur.

NOT:Elbette çoğunlğun düşüncesi önemli.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(28/02/2019, Saat: 16:29)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mrcktl

Burada örneklerini verdiğiniz kaselerin kapak örnekleri hoşuma gitmedi(Bu kişisel bir görüş)
O yüzden de buranın bir önceki sayfasının sonunda olan bakır kasenin kapağına bakarsanız ne dediğim anlaşılmış olur.
Fotoğrafta görülen kapağın yüksekliği de fazla olmuş, biraz daha basık olmalı ve laleye de gerek yoktur.

Diğer yandan acaba kasenin kenarlarında oluşturduğunuz kabartmaların kase zemininde de olsa daha iyi olmaz mı?

basık kapak gayet tabi yapılır zor değil, dediğiniz kabartmalarda tasın zeminine de yapılır, farklı modeller üzerinde çalışıyoruz, değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim
@mrcktl komşum tabii çoğunluk ne düşünür bilemem ama sanki porselenli olan model basık bir kapak ve porselensiz kullanımı da destekleyecek kabartmalarla birlikte daha hoş olabilir.
(28/02/2019, Saat: 18:29)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mrcktl komşum tabii çoğunluk ne düşünür bilemem ama sanki porselenli olan model basık bir kapak ve porselensiz kullanımı da destekleyecek kabartmalarla birlikte daha hoş olabilir.

öyle bi deneyelim o zaman o modeli yapınca paylaşırız komşum
(28/02/2019, Saat: 16:29)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mrcktl

forumdaki komşularımın öneri ve tavsiyeleri doğrultusunda hazırladığımız ve yeniden dizayn ettiğimiz bakır taslar prototipi hazır, kusura bakmayın toplu yaptığımız işler olunca bekletmek zorunda kaldık affola, resimler geliyor
Smile 
merhalar komşularım, bi süredir böyle bi model üretmeye çalışıyoruz deneme yanılma yöntemi ile, henüz standart ölçülere ve komşularımız desteği ile arzu edilen ölçü ve işlevselliğe kavuştu diye umuyorum.

dış çapı 11,5 cm
iç çapı 10 cm
derinlik 6 cm
taban çapı 8 cm
et kalınlığı 0,7 mm

piyasadaki bakır ayran taslarını yurt dışında turkish copper shaving bowl diye kullananlar var, bir iki tane bakır traş tası adı altında çok yüksek fiyatlar isteniyor.
bu ürün hem ayran taslarından tasarım olarak sıyrılmakta, hem kapaklı oluşu (komşularımın tavsiyesi ile yassı kapak yapıldı), hemde taban yüzeyindeki kabartma deseni ile
çelik malzemeden üretilen marka ve yüksek fiyatlı ürünlerden öne geçmekte.

içine istediğiniz malzemeyi bırakıp kapağını kapatabilirsiniz, kapağı düz olduğu için üstüne bırakılan malzeme düşmeden duracaktır,
iki tane prototip yaptık, birinin kenarına tutma amaçlı hilal monte ettim, ancak hilalsiz düz olan model gayet sade, şık ve amacına hizmet edecek,
vintage esintisi verecek bi model oldu,
ürün sadece geltir komşularıma özel olacak ve piyasada satılmayacağı için belirli talep sayısına ulaşınca üretime başlamayı planlıyorum,
fiyat ve diğer sorularınızı özel mesajdan atabilirsiniz, şimdiden güle güle kullanın komşularım  Smile  

24vr8ew.jpg

rbfjhl.jpg

k2d07c.jpg

260pz4o.jpg

c6a9t.jpg

vy9ikj.jpg

ih01ev.jpg
(14/03/2019, Saat: 15:35)mrcktl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhalar komşularım, bi süredir böyle bi model üretmeye çalışıyoruz deneme yanılma yöntemi ile, henüz standart ölçülere ve komşularımız desteği ile arzu edilen ölçü ve işlevselliğe kavuştu diye umuyorum.

dış çapı 11,5 cm
iç çapı 10 cm
derinlik 6 cm
taban çapı 8 cm
et kalınlığı 0,7 mm

piyasadaki bakır ayran taslarını yurt dışında turkish copper shaving bowl diye kullananlar var, bir iki tane bakır traş tası adı altında çok yüksek fiyatlar isteniyor.
bu ürün hem ayran taslarından tasarım olarak sıyrılmakta, hem kapaklı oluşu (komşularımın tavsiyesi ile yassı kapak yapıldı), hemde taban yüzeyindeki kabartma deseni ile
çelik malzemeden üretilen marka ve yüksek fiyatlı ürünlerden öne geçmekte.

içine istediğiniz malzemeyi bırakıp kapağını kapatabilirsiniz, kapağı düz olduğu için üstüne bırakılan malzeme düşmeden duracaktır,
iki tane prototip yaptık, birinin kenarına tutma amaçlı hilal monte ettim, ancak hilalsiz düz olan model gayet sade, şık ve amacına hizmet edecek,
vintage esintisi verecek bi model oldu,
ürün sadece geltir komşularıma özel olacak ve piyasada satılmayacağı için belirli talep sayısına ulaşınca üretime başlamayı planlıyorum,
fiyat ve diğer sorularınızı özel mesajdan atabilirsiniz, şimdiden güle güle kullanın komşularım  Smile  

Elinize sağlık çok güzel olmuş. Ben şahsen almak isterim.

Ama çapı içinde köpük yapmak için biraz dar gibi geldi. İç çap 12 cm civarı olabilir mi ?
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türk Tıraş Ürünleri Satıcıları ve Siteleri chevalier 46 53,792 02/12/2022, Saat: 19:23
Son Yorum: thatwickerhat
  Eminönü'de Klasik Tıraş Malzemeleri Satan Dükkanlar Nelerdir? Fatihkorkmaz 1 1,958 25/07/2022, Saat: 00:30
Son Yorum: ArdaSeremet
  Köpürtme Tası Önerileri dikdik_s 243 131,032 10/04/2022, Saat: 22:24
Son Yorum: yucelyilmaz
  Ankara'da Geleneksel Tıraş Ekipmanı Nereden Temin Edilebilir? Haldun 187 185,088 02/04/2021, Saat: 15:29
Son Yorum: mtcn77
  Online Satış Yapan İtalyan Tıraş Malzemesi Siteleri ckeskin 21 38,452 17/07/2020, Saat: 18:06
Son Yorum: İsmetaltan
  İspanya Online Tıraş Malzemeleri Satan Firmalar Soner 1 4,525 30/05/2020, Saat: 19:42
Son Yorum: Muhibbi
  Almanya tıraş ürünleri satan internet siteleri Soner 7 4,890 11/05/2020, Saat: 18:58
Son Yorum: Soner
  MALATYA'da geleneksel tıraş ürünleri eyvallah 5 3,893 26/04/2020, Saat: 19:11
Son Yorum: sasevi.2015
  Bursa'da tıraş ürünleri lim10 19 11,095 27/02/2020, Saat: 17:31
Son Yorum: ArdıçKatranı
  İzmirde tıraş malzemeleri muzoman 20 21,761 22/11/2019, Saat: 09:16
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: