İlk Çelik Ustura Tıraşım
Hahaha aynen hocam.Smile Smile
İlk ustura tıraşınız hayırlı olsun.

Dokunduğu anda kesiyor deyince heveslendirdi beni de, haftasonu iki kez ZY 430+ usturam ile tıraş oldum. Benimki öyle dokundurunca kesmedi gerçi, çekerek de olsa temiz iş çıkardı. En kısa zamanda düzgün bir finisaj edineyim diyorum. Bu haliyle dahi bu hafta ilk kez boyunda ters almayı denedim, sol tarafta sağ el ile sonuç güzeldi ama sol elle sağ tarafta yarı yolda hafif bir çizikle bıraktım. Sağ tarafı da yakında kurtaracağım umarım. El çalıştıkça yeni şeyler öğreniyor. Artık evi süpürürken bile daha hassas alıyorum, koltuklara ve sandalyelere çarpmadan Smile

King Cutter güzel diyorsunuz yani. İkisini de bilenler, kalite ve çelik açısından, Böker King Cutter mı, Dovo Best Quality/Bismark tavsiye ederler acaba?
kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı:İlk ustura tıraşınız hayırlı olsun.

Teşekkür ederim.

kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı:El çalıştıkça yeni şeyler öğreniyor. Artık evi süpürürken bile daha hassas alıyorum, koltuklara ve sandalyelere çarpmadan Smile

Kesinlikle. Ustura ile tıraş olmadan önce DE’lerde sadece sağ elimi kullanıyordum. Usturada sağ taraf sağ el sol taraf sol el çalıştıktan sonra DE’lerde de farkında olmadan aynı şekilde tıraş olmaya başlamışım. DE tıraşında da süre kısalıp verim arttı.

kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı:King Cutter güzel diyorsunuz yani. İkisini de bilenler, kalite ve çelik açısından, Böker King Cutter mı, Dovo Best Quality/Bismark tavsiye ederler acaba?

Güzel diyorum ama başka çelik ustura kullanmadığımdan karşılaştırma yapamıyorum. Şimdi alacak olsam Geltir üyeleri için ustura projesini beklerim.
Güzel diyorum ama başka çelik ustura kullanmadığımdan karşılaştırma yapamıyorum. Şimdi alacak olsam Geltir üyeleri için ustura projesini beklerim.
[/quote]

Sağolun, katılıyorum ben de.
Komsum ne guzel anlatmissiniz, sihhatler olsun. Darisi benim gibi celik usturaya heves edip henuz baslamayanlara artik.
Dr.Fahrenheit Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Komsum ne guzel anlatmissiniz, sihhatler olsun. Darisi benim gibi celik usturaya heves edip henuz baslamayanlara artik.

Sağol Doktor Smile Ali Bıyıklı kazası için de bu vesileyle geçmiş olsun diyorum. Yaşadığınız macera sonrası çelik ustura kullanımı son derece rahat ve kolay gelecektir. Sizin de ilk çelik ustura tıraş yazınızı bekliyoruz...
@ArdıçKatranı Bu yazınızı okuduktan sonra kesin kararımı verdim. Bakalım neler olacak.
Elimde 4116 paslanmaz celik ustura var. Bu nasil bir çeliktir? Bilemesi nasıldır? Cevaplayabilir misiniz? Saygılarımla
Mutfak bıçaklarında kullanılan nispeten yumuşak, paslanmaz bir çelik 4116. Sertliği olsa olsa 58 HRC olmalı. O yüzden çabuk körelen kolay bilenen bir ustura olmalı. Ben pek görmedim 4116 çelikten ustura.

~SB

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 637 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,087 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,160 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,648 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,330 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,089 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,236 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,000 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,542 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,243 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: