Artan köpükle ne yapıyorsunuz?
Bu arkadaş tüp köpük kullanmış gerçi ama sabun da denenebilir.

Yarın maggard sabun ile deneyip sonucu bildiririm, maggard sabun da bir işe yaramış olur Smile

MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(14/07/2017, Saat: 18:00)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arkadaş tüp köpük kullanmış gerçi ama sabun da denenebilir.

Yarın maggard sabun ile deneyip sonucu bildiririm, maggard sabun da bir işe yaramış olur Smile

Sonuçları heyecan ile bekliyoruz komşum.
Ben alnımı ve göz çevremi - burnumu fırçalıyorum 1-2 dakika. Güzel peeling oluyor. Sabunların içerisindeki cilt dostu yağlar sayesinde güzel bir cilt bakımı oluyor.

Tıraş sabunları yağlı olduğu için gözlük yıkanmaz bence. Ben de gözlük kullanan birisi olarak genelde gözlüğümü sıvı sabunlarla yıkarım, kalıp sabunlar iz bırakıyor.

Buğu önleyici olan tıraş köpükleri tüptekiler, içerisindeki kimyasallardan dolayı. Ben de yukarıdaki gibi bir videoda izlemiştim, o videoda açıklıyordu, tüpteki aerosoldan dolayı idi sanırım bu buğu önleyici etkisi. Bizim tıraş sabunları aynada iz bırakır, daha sonra camsil gibi bir kimyasalla temizlemek gerekir.

Tıraş sabunları yapımında genelde %3-%5 superfat oranı olur, bu da sabunlaşmamış yağ demek. Sabunlara eklenen yağlar cilde daha iyi etki bıraksın diye böyle yaparlar.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Testi 3 farklı ürün ile yaptım. 3'ü de işe yaradı. Sol üst proraso kırmızı krem, sol alt MWF sağ ise BIC sprey köpük.Enteresan biçimde hiçbiri leke bırakmadı.

Yöntem: köpüğü yayın, kağıt havlu ile kabasını alın, kalanı kağıt havlu ile sıvayıp yine kuru kağıt havlu ile güzelce geçin. Aynen cam temizler gibi.

2uzozug.jpg
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Selamlar,
Komşularım bilgilendirici paylaşımlar için teşekkürler.Hemen hanıma bu yöntemi aktarıyorum.Cam temizlemede yeni formül. Big Grin  Big Grin  Big Grin
Ayna temizleme fikri güzel, bugün ben de denedim, kağıt havlu zor aldı mwf'nin köpüğünü  Big Grin Ben plasitk saplı gözlük kullanıyorum, köpüğün bi zararını görmedim şimdiye kadar. Suya tutunca yağlı bırakmıyor camları, sonrasında havlu ile kuruluyorum, dünya daha net oluyor.  Wink yağlı cildi olup gözlük kullananlara tavsiye ederim.  Idea
(14/07/2017, Saat: 13:47)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynanıza surup silerseniz, buhar tutmaz bugu olmaz denmisti bir yerde sanırım, denemedim ama duydum.

Bu fikir belki de sürekli buharlanan deniz gözlüğüm için de çözüm olabilir, videoda 3 haftaya kadar buhar yapmaz denmiş. Confused
(15/07/2017, Saat: 21:12)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu fikir belki de sürekli buharlanan deniz gözlüğüm için de çözüm olabilir, videoda 3 haftaya kadar buhar yapmaz denmiş.  Confused

Yeni dalış maskeleri / yüzücü gözlükleri daha kolay buğu yaparlar. Kullandıkça buğu yapması azalır. Yeni maske ve gözlülerde buğu azaltmak için tıraş köpüğünün dışında diş macunu da iyi sonuç verir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@cihankeskin
Biz eskiden , yokluk zamanları direk tukururduk. Colgate vardı da bizmi kullanmadık gardass Smile
@posicor üstad deney için çok teşekkürler.

Aynada iz bırakmadı mı? Ben sildiğim zaman böyle hareli - yağlı görüntü oluştu. Yani camsille temizlenmiş gibi berrak olmadı.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş olurken başka neler yapıyorsunuz? DelikanliTiras 65 33,889 10/05/2020, Saat: 21:49
Son Yorum: kadir.tbk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: