Kırık jilet VS tam jilet
Star 
Arkadaşlar merhaba.Forumda yeniyim.Usturuyla traş oluyorum.Toptan 100 lü paket permasharp almak istiyorum.Ama kırık jilet mi tam jilet mi alsam bilmiyorum.Kırık jiletler neden daha ucuz?Ustura için hangisi daha iyi olur? Bu güne kadar hiç kırık jilet kullanmadım.Fiyatı daha ucuz olduğu için bir farkı var mı tam jiletten?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
Aslında fiyat farkı pek yok gibiydi sanırsam. Tam jiletten iki kırık jilet çıkıyor. O yüzden fiyat farkı olması da doğal sanırım.
Foruma hoş geldiniz keyifli köpükler. Öncelikle yarım jilet almanızı tavsiye ederim ben derby premium kullanıyorum. Fiyatı 13,50 hatırladığım kadarı ile,
Hoșgeldiniz.

Fiyat konusunda @oguzhan53 komșumun belirttiği üzere arada çok fiyat farkı yok. Sadece usturada kullanacaksanız, tam jileti her seferinde kır, sar, kaldir ugrasmak yerine yarim jilet daha pratik olur. Keyifli tiraslar.
Derby yerine permasharp kullanmayı düşünüyorum çünkü sakalım oldukça sık ve sert.Permasharpın 100 lü kırık berber jiletini önerirmisiniz acaba?
Önerirseniz temin edebileciğim orjinal ürün satan biryer varmı bildiğiniz?Malum yeni başladığım için pek tecrübem yok malesef.
(18/07/2017, Saat: 15:51)Mertcan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby yerine permasharp kullanmayı düşünüyorum çünkü sakalım oldukça sık ve sert.Permasharpın 100 lü kırık berber jiletini önerirmisiniz acaba?
Önerirseniz temin edebileciğim orjinal ürün satan biryer varmı bildiğiniz?Malum yeni başladığım için pek tecrübem yok malesef.

http://www.extrashaving.com/_p/prd1/4159...ades-100's
Usenmeden forumdaki konulari bol bol okumanizi tavsiye ederim. Baslangic asamasinda akliniza gelebilecek tum sorular icin detayli ve kiymetli cevaplar/bilgiler mevcut.

Aradiginiz bir konuyu bulmakta zorlanirsaniz sag ustte yardimin yanindaki arama butonundan aratip rahatlikla ulasabilirsiniz.

(18/07/2017, Saat: 15:51)Mertcan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby yerine permasharp kullanmayı düşünüyorum çünkü sakalım oldukça sık ve sert.Permasharpın 100 lü kırık berber jiletini önerirmisiniz acaba?
Hocam
Sizi sorgulamak haddime değil ama ustura ile tıraş oluyorum diyorsunuz. Ustura tıraşı iki günlük olay değildir. Bu işin bir öncesi vardır. Bugüne kadar ne kullandınız? Bugüne kadar hiç yarım jilet alıp denemediniz mi? Asıl sizin bize bilgi vermeniz gerekli. Bakın dostlar, ben ustura ile tıraş oluyorum, bugüne kadar şunları kullandım, geçen yarım jilet aldım söyle söyle çıktı demeniz lazım bence... Smile
(18/07/2017, Saat: 19:33)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam
Sizi sorgulamak haddime değil ama ustura ile tıraş oluyorum diyorsunuz. Ustura tıraşı iki günlük olay değildir. Bu işin bir öncesi vardır. Bugüne kadar ne kullandınız? Bugüne kadar hiç yarım jilet alıp denemediniz mi? Asıl sizin bize bilgi vermeniz gerekli. Bakın dostlar, ben ustura ile tıraş oluyorum, bugüne kadar şunları kullandım, geçen yarım jilet aldım söyle söyle çıktı demeniz lazım bence... Smile

Hatamı mazur görün dediğim gibi burada yeniyim? usturayla bir buçuk aydır traş oluyorum ve henüz hiçbiryerimi kesmedim ?.Derby ve permasharp tam yaprak kullandım kırarak.Sakalım yoğun olduğu için perma daha bi iyi kaydı sanki yüzümde.Daha sonra tekli jileti fark ettim ancak tam jiletten daha ucuzdu.Ucuz olmasından dolayı acaba keskinlik kalite felan farklı mı die düşündüm o sebeple bu konuyu actim.Daha önce tekli jilet kullanmadım bu arada.Şimdi benim kafamda iki soru var

1-Permasharp tekli berber jileti ile 5 li kutudaki tam jilet kalitesi aynımıdır.(İsminde berber felan yazınca ve fiyatı ucuz olunca bu soru oluştu kafamda)

2-Piyasada çok fazla çakma jilet var diye duydum. 100 lü perma berber jiletine bakıyorum bazı sitede 13 bazısında 25 felan.Yani nerdeyse iki katı fiyat oynuyor aynı üründe.Bunun sebebi nedir çakma felan mı onu merak ediyorum.

Üşenmeden okuyan komşulara çok teşekkür ediyorum.?
(18/07/2017, Saat: 16:47)finwe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usenmeden forumdaki konulari bol bol okumanizi tavsiye ederim. Baslangic asamasinda akliniza gelebilecek tum sorular icin detayli ve kiymetli cevaplar/bilgiler mevcut.

Aradiginiz bir konuyu bulmakta zorlanirsaniz sag ustte yardimin yanindaki arama butonundan aratip rahatlikla ulasabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim.Birkaç gündür formu karıştıyorum zaten Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,289 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,705 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,704 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,933 31/05/2023, Saat: 17:20