Yeni başlayanlar için çelik ustura tavsiyesi
(26/05/2012, Saat: 23:49)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almadan önce resim cekip burada gösterme imkanin varsa belki daha kolay yardim edebiliriz.

baslangic icin okadar para vermek zorunda degilsin. daha basit daha uygun birseyde olabilir. eger hosuna giderse daha üstün bir ustura alabilirsin.

300 Euroluk usturalar genelde kolleksiyonluk. yeni ve genis oluyorlar. kullanmakda zarar yok ama. zevk meselesi.

bu ay arastırmakla gececek gelecek ay zamda olursa malum sanırım bir celik ustura alacagim.
cin de 4.5 dolara adam kargo dahil gonderiyor. ancak sizin gibi ustadlar işe yaramaz diyor ondan hevesimi saklıyorum.

sanırım Damascus olacak. epeydir Şam çeliğini ilgiliyim
(27/05/2012, Saat: 01:25)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26/05/2012, Saat: 23:49)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almadan önce resim cekip burada gösterme imkanin varsa belki daha kolay yardim edebiliriz.

baslangic icin okadar para vermek zorunda degilsin. daha basit daha uygun birseyde olabilir. eger hosuna giderse daha üstün bir ustura alabilirsin.

300 Euroluk usturalar genelde kolleksiyonluk. yeni ve genis oluyorlar. kullanmakda zarar yok ama. zevk meselesi.

bu ay arastırmakla gececek gelecek ay zamda olursa malum sanırım bir celik ustura alacagim.
cin de 4.5 dolara adam kargo dahil gonderiyor. ancak sizin gibi ustadlar işe yaramaz diyor ondan hevesimi saklıyorum.

sanırım Damascus olacak. epeydir Şam çeliğini ilgiliyim

damascus bilemesi zor diyorlar. baslangic icin iyi olmayabilir.
cin ve pakistan uretimleri icin yabanci forumlarda hic iyi soylemiyorlar.
solingenerin ilani var dusunebilirsiniz.
Pek anlamam ama ;

[Satilik] Howe Nürnberg 9/16

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=901
Selam,

cinden ve Pakistendan gelen usturalar genelde hic ise yaramiyor. Onlarin celikleri eger bilenebiliyorsa bile keskinliklerini sabit tutmiyorlar. Keskinlik orani bile cok zayif kaliyor.
Cinden gelen Gold Dollar usturalari cok uygun fiyata bulunabiliyor. Onlarin celik kalitesi yeterli geliyor ne yazikki isciligi hic iyi degil. Onlari bilemesi cok zor oluyor. Genelde usturanin bicagi falan hep yamuk olur.

Damast bicaklarin hos görünümüne aldanmayin. Ebaydeki damastbicaklarinin korkunc bir orani pakistandan gelmektir. Asla ise yaramaz. Yariyanlari vardir belki ama onlar 300€ asar. Bu ama genel damast bicaklari icin gecerlidir. Ücreti daha kaliteli olduklari icin yüksek degildir. Isciligi icin fiyatlari tavana kadar varabiliyor.

Damast bilemede tecrüben yok ama bileyeni taniyorum. Dedigim gibi celigin kendisi cok farkli degil. Güzel yapildiginda kullanilan cesitli celikler birbirinle kaynasmis durumdadir. Öylelikle sorun cikmaz. Kalitesiz damasta ise celikler bir birine kaynamis olmamasidir. Usturanin agazi hic bir zaman düz ve saglam olmaz.

Ilk ustura olucaksa eger cok basit bir model öneririm.
(29/05/2012, Saat: 23:50)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam,

cinden ve Pakistendan gelen usturalar genelde hic ise yaramiyor. Onlarin celikleri eger bilenebiliyorsa bile keskinliklerini sabit tutmiyorlar. Keskinlik orani bile cok zayif kaliyor.
Cinden gelen Gold Dollar usturalari cok uygun fiyata bulunabiliyor. Onlarin celik kalitesi yeterli geliyor ne yazikki isciligi hic iyi degil. Onlari bilemesi cok zor oluyor. Genelde usturanin bicagi falan hep yamuk olur.

Damast bicaklarin hos görünümüne aldanmayin. Ebaydeki damastbicaklarinin korkunc bir orani pakistandan gelmektir. Asla ise yaramaz. Yariyanlari vardir belki ama onlar 300€ asar. Bu ama genel damast bicaklari icin gecerlidir. Ücreti daha kaliteli olduklari icin yüksek degildir. Isciligi icin fiyatlari tavana kadar varabiliyor.

Damast bilemede tecrüben yok ama bileyeni taniyorum. Dedigim gibi celigin kendisi cok farkli degil. Güzel yapildiginda kullanilan cesitli celikler birbirinle kaynasmis durumdadir. Öylelikle sorun cikmaz. Kalitesiz damasta ise celikler bir birine kaynamis olmamasidir. Usturanin agazi hic bir zaman düz ve saglam olmaz.

Ilk ustura olucaksa eger cok basit bir model öneririm.

ilginiz icin tesekkur ederim

elbette cok acemiyim ve 100 dolarlık bir sey zarar vermek istemem.

tavsiyeleriniz benim icin cok degerli

bir tane gold dollar alıp biraz deneme yanılmalar yapacagim.

gercekten cok tesekkur ederim
Yardimlasma icin burdayiz.
(26/05/2012, Saat: 22:15)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4-5 ay kadar önce vardı, 180 lira demişlerdi ancak son gittiğimde sormadım.
selamlar.

(26/05/2012, Saat: 22:07)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar bu filarmonicalar hala var mı istanbulda? Önümüzdeki ay bir tane düşünüyorum.

Bugun denizli pazarina girdim gordum bayildim ciktim Smile

200 TL fiyat cekti ellerinde 4 tane vardi.

Ayrica kayis veya tas var mi dedim. Kayis gosterdiler pek anlamam malum ama pek hosuma gitmedi, 25 TL fiyat soylediler.

İlgilenenlere duyurulur...
Komşum hiç kullanılmamış sıfır durumda mıydılar? doble temple 12 modelidir büyük ihtimal? zebil gibi zaten.. Aslında filoları çok sevmiyorum tıraş olarak ama bir tane koleksiyonda olsun istiyorum. Yoksa henckels'ten kopamam.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
gösterdikleri kayış uyduruk, ben almıştım bir tane, aynı fiyata çok daha iyisi yaptırılabilir. idman yapmak iyi Smile birsürü çizik olacak başta malum.
selamlar.
Solingener komşumun da dediği gibi gold dollar, double arrow gibi çinde üretilen usturalarla tatminkar tıraşlar olmak mümkündür ancak işçilikleri çok çok kötüdür. Usturanın yanağı ve sırtı çoğu zaman yamuktur ve bilemeden önce ciddi profil düzeltmesi gerektirir. Elmas taş isterler. O kadar sırtını yedikten sonra ağzırlarında asimetrik açılma riskleri vardır. Ki bu kadar uğraşa değecek kalitede çelikleri de yoktur.

Bugün ebayden 40 bilemeden 50 dolara çok harika bir antika ustura alıp yıllarca kullanabilirsiniz. Dezenfekte ve tıraşa hazır hale getirme konularında yardımcı olabilirim. Bence abidik gubidik markalara, ya da pahalı sıfır ürünlere bakmadan önce ebaydeki temiz ve iyi durumdaki antikalara bakın.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 637 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,087 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,160 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,648 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,329 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,089 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,234 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,000 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,541 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,243 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: