Yeni başlayanlar için çelik ustura tavsiyesi
Hic düsünmemistim. Özür dilerim.

Bugün elime bir kac tane ustura gecti. 7/8 reynolds custom sapli ve NOS 8/8 Dorko. Diger 9'u restore etmek icin.
Nereye koycam bilemiyorum. Bir yandan azalsin diye satiyorum öbür yandan yenisi geliyor.
(30/05/2012, Saat: 23:03)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hic düsünmemistim. Özür dilerim.

Bugün elime bir kac tane ustura gecti. 7/8 reynolds custom sapli ve NOS 8/8 Dorko. Diger 9'u restore etmek icin.
Nereye koycam bilemiyorum. Bir yandan azalsin diye satiyorum öbür yandan yenisi geliyor.

kedinin cigere baktigi gibi bakacagiz desenize.
Nasip kismet. Umarim türkiyede bu konuda biraz ilerler. Izine geldigimde türkiyeden alip gelirim almanyaya Big Grin

Almanyadan yardimim dokunabilirse hazirim.

Selamlar
(30/05/2012, Saat: 23:03)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hic düsünmemistim. Özür dilerim.

aaah, ah, para olsa şimdi o dorko 300'ü almaz mıydım ben Sad

dovo, filly, w&b tamam, sırada dobble duck, dorko, boker ve thiers-issard var, onlar da tamamlandıktan sonra hanımla barışır bu koleksiyon işine piyango vurana kadar ara veririm herhalde Smile
memleket kurtulana kadar siyah
benden ufak bir tavsiye.. dovoyu unutup Ralf Aust almak ve Wacker da olmasi sart kolleksionda.

Dovolar baslangic icin iyi olur ama el yapimi olmadigi icin bana biraz ölü geliyorlar. Bazi usturalari var tabiiki onlar hos duyuyor ama onlarda istedikleri fiyata degmez. mesele bergisch Löwe. Boynuzlu sapi olana 220 Euro istiyorlar.... ve sadece 5/8.
Yalnız komşum sen biraz koleksiyon açısından yaklaşıyorsun. Kullanım ve veirm açısından süslü, cicili modellere öyle paralar yatırmaya hiç gerek yok bence. Ben misal işin %80 kullanım %20 koleksiyonundayım. Koleksiyon oranı arttıkça harcanan paralar aşırı artıyor ama kullanılmadıktan sonra nereye kadar. Sonuçta bu güzelim aletleri kullanınca geleneksek ıslak tıraş zevkine ulaşıyoruz.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
valla kullanıyorum abijim, o kadar parayı zevk için veriyorum ama kullanmadığım zaman da canımı yakıyor verdiğim para, insan sakallar çabuk çıksın da tıraş olayım şu kuzularla diyor valla, filly 14-15 miş demem olurum tıraşımı ben Tongue
(30/05/2012, Saat: 23:41)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benden ufak bir tavsiye.. dovoyu unutup Ralf Aust almak ve Wacker da olmasi sart kolleksionda.

Dovolar baslangic icin iyi olur ama el yapimi olmadigi icin bana biraz ölü geliyorlar. Bazi usturalari var tabiiki onlar hos duyuyor ama onlarda istedikleri fiyata degmez. mesele bergisch Löwe. Boynuzlu sapi olana 220 Euro istiyorlar.... ve sadece 5/8.

iyi diyorsun da : "A very nice clean smooth shave, a 10+ shave. At $159.99 " diye bir ibare gördüm ilk aradığımda, ve kullananlar çok memnun ki hiç bir alışveriş sitesinde de göremedim bu Ralf Aust dediğini be abijimBlush
memleket kurtulana kadar siyah
Tabi koleksiyon acisindanda bakiyorum ama yinede hepsini bir bir kullaniyorum. Kullanamayip o zevki tatmamaksa bu hobbi bana göre degildir.
Tabii özel usturalarimi baska kullaniyorum baska sakliyorum ama bir kösede tozlanmiyorlar.
El yapımı olmayan bir usturanın antika olması söz konusu olamaz. Koleksiyoncuysanız da antika olmayacak bir parçanın sizinle yolunun kesişmemesi gerekir.

Zaten bu antik el yapımı usturaların o kalitesi ve traş keyfi olmasa herkes gider en ucuzundan sıfır km bir fabrikasyon ustura çekerdi Smile

Çelik usturayı aramızda iş görsün diye kullanan olacağını düşünmüyorum. bana göre bu olay traş keyfinde nirvana ....
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 637 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,087 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,160 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,648 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,330 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,089 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,236 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,000 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,541 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,243 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: