Parfümlerinizi Nasıl Saklıyorsunuz?
İnsanın doğum günü olunca eş dosttan hediyeler geliyor . Aldığım hediyelerin arasında iki adet parfüm var . Fakat bu parfümler yazın kullanıma uygun değil . Şuan kullanmıyacağımdan dolayı kasım aralığa kadar bunları muhafaza etmeye karar verdim . İnternet üzerinden parfüm nasıl muhafaza edilir şeklinde bazı aramalar yaptım fakat okuduklarıma pek güvenemedim .
Siz parfümlerinizi nasıl muhafaza ediyorsunuz komşular ? Bu konuda beni aydınlatırmısınız .
(24/07/2017, Saat: 14:02)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnsanın doğum günü olunca eş dosttan hediyeler geliyor . Aldığım hediyelerin arasında iki adet parfüm var . Fakat bu parfümler yazın kullanıma uygun değil . Şuan kullanmıyacağımdan dolayı kasım aralığa kadar bunları muhafaza etmeye karar verdim . İnternet üzerinden parfüm nasıl muhafaza edilir şeklinde bazı aramalar yaptım fakat okuduklarıma pek güvenemedim .
Siz parfümlerinizi nasıl muhafaza ediyorsunuz komşular ? Bu konuda beni aydınlatırmısınız .

Açılmadıkları sürece oksidasyon problemi olmaz. Güneş görmeyen kuru bir yerde saklamanız yeterli olacaktır. Açıldıktan sonra ise iş biraz karışıyor. Ama genel olarak güneş görmeyen kuru yer yine yeterli gibi.

Buzdolabı işi tartışma konusu. Bizim evde hanım buzdolabında saklıyor, ben dolapta. Benim de onun da 5+ yıllık parfümlerimiz var böyle sakladığımız. İkisinde de sorun yok (benimki joop gerçi, joop nükleer savaştan bile sağlam çıkar Smile )
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Belki enteresan gelecek ama şimdiye dek hiçbir parfmümümün bozulduğuna şahit olmadım. En ekstrem örneğim ise yaklaşık 20 senedir nadiren kullandığım Obsession. Banyoda, oda sıcaklığında kokusundan da, tortusuzluğundan da, şişesinin ve kapağının sarı metal bölümlerinden de en ufak bir taviz vermedi. Çabuk bozulmaya müsait parfümler vardır muhakkak ama çoğunluğu öyle kolay kolay bozulmuyor. Sizinkiler açılsa da açılmasa da kışa kadar zaten bozulmaz Serjames komşum. Buzdolabı için ben de Posicor komşum gibi "tartışılır" diyorum. Sürekli buzdolabında kalacaksa belki daha uzun ömürlü olur. Ama sürekli girip çıkacaksa yüksek derecede ısı farkları bence parfümün yapısını etkiler. Tabii bu benim kişisel fikrim. Forumda parfüm üstadları var; bilimsel açıklama ve çözümler onlardan gelirse daha etkili ve yapıcı olur. Bu arada güle güle kullanın komşum.
Banyoda dolapta duruyorlar, az kullanılanlar, çok kullanılanlar, şimdiye kadar hiç sıkıntı olmadı...
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
(24/07/2017, Saat: 16:11)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açılmadıkları sürece oksidasyon problemi olmaz. Güneş görmeyen kuru bir yerde saklamanız yeterli olacaktır. Açıldıktan sonra ise iş biraz karışıyor. Ama genel olarak güneş görmeyen kuru yer yine yeterli gibi.

Buzdolabı işi tartışma konusu. Bizim evde hanım buzdolabında saklıyor, ben dolapta. Benim de onun da 5+ yıllık  parfümlerimiz var böyle sakladığımız. İkisinde de sorun yok (benimki joop gerçi, joop nükleer savaştan bile sağlam çıkar Smile )

Etiketinden çıkardım , ikiside kutu içinde . Güneş görmeyen bir dolaba koydum . Bende buzdolabına koymayı pek mantıklı bulmuyorum .
Teşekkür ederim üstad Wink
Bende de 25 sene önce hediye gelen sonra taşınma sırasında gözden kaybolan ve tekrar ortaya çıkan kullanmaya başladığım Laura Biagotti Roma after shave var bozulma emaresi görmedim ,
(24/07/2017, Saat: 17:10)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belki enteresan gelecek ama şimdiye dek hiçbir parfmümümün bozulduğuna şahit olmadım. En ekstrem örneğim ise yaklaşık 20 senedir nadiren kullandığım Obsession. Banyoda, oda sıcaklığında kokusundan da, tortusuzluğundan da, şişesinin ve kapağının sarı metal bölümlerinden de en ufak bir taviz vermedi. Çabuk bozulmaya müsait parfümler vardır muhakkak ama çoğunluğu öyle kolay kolay bozulmuyor. Sizinkiler açılsa da açılmasa da kışa kadar zaten bozulmaz Serjames komşum. Buzdolabı için ben de Posicor komşum gibi "tartışılır" diyorum. Sürekli buzdolabında kalacaksa belki daha uzun ömürlü olur. Ama sürekli girip çıkacaksa yüksek derecede ısı farkları bence parfümün yapısını etkiler. Tabii bu benim kişisel fikrim. Forumda parfüm üstadları var; bilimsel açıklama ve çözümler onlardan gelirse daha etkili ve yapıcı olur. Bu arada güle güle kullanın komşum.

@Niko üstadım teşekkür ederim . Parfümlerden biri fahrenheit diğeri ormonde jayne . Şimdi benim bulunduğum şehir Mersin  Dodgy  Mersinin sıcağını hele de nemini bilmeyenimiz yoktur .
Parfümleri salonda yada başka bir odada bulunan dolaba koyarsam , ( gün içinde sıcaklık ve nemden dolayı arada bir klimaları açıyoruz ) oda sıcaklığı nemle birlikte 45-50 dereceden 18-20 dereceye düşünce ki bu sürekli tekrar edeceğinden ısı farkı parfümü etkileyebilir mi ?

(24/07/2017, Saat: 17:13)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Banyoda dolapta duruyorlar, az kullanılanlar, çok kullanılanlar, şimdiye kadar hiç sıkıntı olmadı...

@PisPorsuk üstadım cevap için teşekkür ederim . Banyo değilde elbise dolabına koyarsam güneşten korunacaktır fakat sürekli olarak aşırı nemli bir ortamda bulundukları için etkilenebilirler gibime geliyor .
(24/07/2017, Saat: 17:40)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende de  25 sene önce hediye gelen sonra taşınma sırasında gözden kaybolan ve tekrar ortaya çıkan kullanmaya başladığım Laura Biagotti Roma  after shave var bozulma emaresi görmedim ,

Bozulmamış olması mümkün abi . 20-30 yıl öncesinden kalan tıraş sabunları veya aftershaveler günümüzde hala kullanılabilir olduğu için satılıyor .
Selamlar,
Orjinal parfümlerin bozulup bozulmadiğı en güzel ciltte belli eder kendini.Ben tende kullanıyorum parfümlerimi.Tende kullanmıyorsanız bozulsada sorun olmaz diye düşünüyorum.
(24/07/2017, Saat: 17:49)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,
Orjinal parfümlerin bozulup bozulmadiğı en güzel ciltte belli eder kendini.Ben tende kullanıyorum parfümlerimi.Tende kullanmıyorsanız bozulsada sorun olmaz diye düşünüyorum.

Selamlar üstad , ben koku daha uzun süre etkisini gösterdiği için parfümü kıyafetlerin üstüne sıkıyorum . Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam parfümün cilt üzerine sıkılması pek sağlıklı değilmiş .

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: