Cella
(08/09/2016, Saat: 00:52)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gardaşınız üşenmedi kısacık bir video çektiSmile

https://youtu.be/M-uvEELeDoo

Video'muz bonhair saç pomadı, benim kol kıllarım, ve triumph sponsorluğunda çekilmiştir,
Tuvalet kağıdı sponsorumuz olmak isterseniz dm den iletişime geçebilirsiniz Big Grin

Big Grin
Cella benim de günlük kullandığım sabun. Yüzümü nemlemdirme işlemleri sırasında sabunun üstüne hafif ılık su koyuyorum akabinde nemli fırçamla 15 saniye kadar yükleme yapıyorum. Yüzümde 15-20 sn kadar dairesel hareketler yapmaya başlayınca hemen kıvamlanıyor köpük, maksimum 1 dk da tıraşa hazır hale geliyor. Umarım sizdeki sorun da biran önce çözüme kavuşur.
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
(07/09/2016, Saat: 22:59)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilmiyorum. Ya benim Cella'da sıkıntı var, ya da suyla alakalı.

Su olabilir cidden problem, içme suyu ile deneme şansınız var mı?
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Cella ile hazırladığım köpük, ikince perdeye geçtiğimde kurumuş ve sönmüş oluyor. Muhtemelen benden kaynaklı ama bir türlü istediğim kıvamda, sönmeyen köpük yapamadım cella ile. Daha 300 gram sabun var, bitene kadar kıvamı tuttururum heralde. Yoksa bir daha almam. Big Grin
Arko ile de buna benzer sorunlar oldu, ancak proraso ile hiç sorun yaşamadım mesela. Proraso'da üçüncü perdede bile köpük kıvamını koruyor.
(08/09/2016, Saat: 15:53)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Su olabilir cidden problem, içme suyu ile deneme şansınız var mı?

@posicor içme suyunu deneyeceğim. Burada sular o kadar kireçli ki tüm kaplar tortu içinde. Aletlerimi, tıraş tasımı her tıraş sonrası kurutup parlatıyorum. Silip yerine koymak gibi bir lüksüm yok. O derece..

Suyun çok kireçli olduğu günler ile az kireçli olduğu günlerdeki köpürtme potansiyeli farklı oluyor. Tüm krem ve sabunlarımı gözlemliyorum şimdi.

Selamlar..
(14/09/2016, Saat: 22:03)Yeni Üye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cella ile hazırladığım köpük, ikince perdeye geçtiğimde kurumuş ve sönmüş oluyor. Muhtemelen benden kaynaklı ama bir türlü istediğim kıvamda, sönmeyen köpük yapamadım cella ile. Daha 300 gram sabun var, bitene kadar kıvamı tuttururum heralde. Yoksa bir daha almam. Big Grin
Arko ile de buna benzer sorunlar oldu, ancak proraso ile hiç sorun yaşamadım mesela. Proraso'da üçüncü perdede bile köpük kıvamını koruyor.

Prorasonun köpüğü sönüklüğü ile meşhurken şu yorum bana biraz enteresan geldi sayın "Yeni Üye" Smile
Her ne kadar Cella öyle teknik isteyen bir sabun olmasa da bence dediğiniz gibi "tekniğinizi" gözden geçirin.
@Aersin üstad bana da Arko ile sorun yaşaması enteresan geldi komşumuzun. Hadi benim de desteklediğim su faktörü Cella vs için geçerli diyelim; en sert suda bile Arko'nun deli gibi köpürüp üç perde sönmediği hepimizce malum, tecrübeyle sabit. Bence de teknikle ilgili bir sıkıntı var gibi görünüyor.
@Yeni Üye
Aynı sorunu yaşadığınız başka sabun varmıdır?
Kullandığınız çokça sabun varsa:
Birkaçında aynı sorunu yaşıyorsanız kullanımınızda;
Sadece bu sabunda yaşıyorsanız marka ne olursa olsun sabunda sorun olabilir. Cella nın kötüsüne denk gelinmez diye birşey yok. Arko pek sorun yaratmaz.

15 çeşit sabunum ve kremim var sorun yok. İçinden sadece ciddi bir bedel ödeyerek aldığım, kalitesinde hemfikir olunan Truefitt & Hill kremde sorun yaşamıştım. Bir  daha alırmıyım, almam. Belki Bende kötüsüne denk geldim.

Gayret, denemeye devam.
Beğenmedin değiştir. Yelpaze geniş. Smile
Hacimli köpük yapmada sorun yok, bol bol köpük oluşuyor ancak kıvamı yeterince yoğun olmuyor. Böyle olunca da çabuk sönüyor. Çok büyük ihtimalle ya yeterince sabun yüklemiyorum ya da suyun ayarını kaçırıyorum. Biraz daha dikkat ederek yapmaya çalışırım.
Misal beni en çok uğraştıran sabun hep arko olmuştur. Ha seviyorum o ayrı ama zamanımı çok alan ve ön kol kaslarım& bileğimi en çok çalıştıran sabun hep arko olmuştur Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 19,797 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  CELLA VS SPEICK VS MWF VS PRORASO VS ERASMIC VS... agieda 10 15,656 18/02/2015, Saat: 11:39
Son Yorum: ckeskin
  cella sabun deneyımım burakoner0681 7 13,019 21/02/2012, Saat: 17:01
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: