Cella
@nicky Cella kullanım tarzımız aynı hocam. Daha önceleri çay kaşığı vasıtası ile fındık büyüklüğündeki cellayı köpürtme kabına atarak köpürtme işlemi yapıyordum fakat oluşan köpüğün kıvamı hiç hoşuma gitmiyordu.
Artık firçanın içindeki sıcak suyu cellanın üstüne bocalıyorum. 10-15 sn beklentikten sonra kremsi sabun iyice yumuşuyor zaten daha sonra suyu cellanın üstünden attıkten sonra kendi kabında sabunu yükleyip yuzümde köpürtüyorum. Ve sonuç mükemmel Smile
(13/04/2017, Saat: 19:08)Scorpion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @nicky Cella kullanım tarzımız aynı hocam. Daha önceleri çay kaşığı vasıtası ile fındık büyüklüğündeki cellayı köpürtme kabına atarak köpürtme işlemi yapıyordum fakat oluşan köpüğün kıvamı hiç hoşuma gitmiyordu.
Artık firçanın içindeki sıcak suyu cellanın üstüne bocalıyorum. 10-15 sn beklentikten sonra kremsi sabun iyice yumuşuyor zaten daha sonra suyu cellanın üstünden attıkten sonra kendi kabında sabunu yükleyip yuzümde köpürtüyorum. Ve sonuç mükemmel Smile

@Scorpion

daha önceki mesajımda da belirtmiştim bende aynı şekilde yaptım ama verim alamadım. fakat bu şekilde harika oldu. 2 perdede işlem tamam. hatta 1 perdelik daha köpük kaldı fırçada.
@Scorpion
Forumda cella'yı araştırırken bahsettiğiniz gibi kullanmanın daha uygun olduğundan bahsedildiğini hatırlar gibiyim. O yüzden cella'ya ilk sahip olduğum zamandan beri bende bu teknikle kullanıyorum. Kapta köpürtme işini yaptığımda yüzde vermiş olduğu hassasiyeti pek beğenmedim. Sanırım o da cella ile aramızdaki acemilikten kaynaklı olsa gerek. Smile
(13/04/2017, Saat: 19:08)Scorpion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @nicky Cella kullanım tarzımız aynı hocam. Daha önceleri çay kaşığı vasıtası ile fındık büyüklüğündeki cellayı köpürtme kabına atarak köpürtme işlemi yapıyordum fakat oluşan köpüğün kıvamı hiç hoşuma gitmiyordu.

İlk kullanımlarımda Cella hakkındaki yorumlarım bu şekildeydi fakat yaklaşık 15-20 tıraşlık bir deneyimim var şuanda. Sorun bende mi bilmiyorum ne kadar köpürtürsem köpürteyim ne kadar yüklesemde Cellanın yüzümde oluşturduğu köpük tabakası hep çok ince su ile seyreltilmiş gibi oluyor.
Fakat kaba basılmış klasik arka sabun hem daha yoğun kıvamlı oluyor hemde jilet için daha kaygan ortam sağlıyor yüzümde.

Cellanın kremsi oluşu su oranını tutturamayanlar için dezavantaj sağlıyor olabilir fakat emin değilim hala tam olarak.
(20/04/2017, Saat: 13:03)Scorpion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk kullanımlarımda Cella hakkındaki yorumlarım bu şekildeydi fakat yaklaşık 15-20 tıraşlık bir deneyimim var şuanda. Sorun bende mi bilmiyorum ne kadar köpürtürsem köpürteyim ne kadar yüklesemde Cellanın yüzümde oluşturduğu köpük tabakası hep çok ince su ile seyreltilmiş gibi oluyor.
Fakat kaba basılmış klasik arka sabun hem daha yoğun kıvamlı oluyor hemde jilet için daha kaygan ortam sağlıyor yüzümde.

Cellanın kremsi oluşu su oranını tutturamayanlar için dezavantaj sağlıyor olabilir fakat emin değilim hala tam olarak.

forumda yazılanları okumadan bağımsız olarak, sıcak suyun içinde ıslatılmış fırçayı doğrudan cella'nın içinde köpürttüm.

sonuç: beklediğimden çok daha iyi oldu. en azından proraso'dan iyi oldu. fakat yine de bizim 1.5 tele'lik arko kremden aldığım hazzı hiçbi şeyden alabilmiş değilim.

köpük tabakası dediğiniz gibi böyle dolu dolu olmadı. arada fış fış kayıp lavaboya damlıyor köpükler. biz bunu istemiyoruz.

badem kokusu muazzam ama, yüzümü öpücüklere boğasım geldi.
(20/04/2017, Saat: 13:03)Scorpion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cellanın yüzümde oluşturduğu köpük tabakası hep çok ince su ile seyreltilmiş gibi oluyor.

(23/05/2017, Saat: 14:18)fanarin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: köpük tabakası dediğiniz gibi böyle dolu dolu olmadı. arada fış fış kayıp lavaboya damlıyor köpükler. biz bunu istemiyoruz.

Merhabalar,

Genel olarak biraz daha az sulu fırça ile biraz daha fazla yükleme yaparak ince ve sulu köpük probleminin önüne geçebilirsiniz. Cella'yı bol bol yüklemekten çekinmeyin, isteseniz de kolay kolay bitmez.

İdeal köpük kıvamını keşfetmek için yükleme sonrası tasta köpürtme yapabilirsiniz bir süre. Sabunun ne kadar yükleme, ne kadar su istediğini iyice anladıktan sonra yüzde köpürtmeye geçebilirsiniz. Her sabun bu açılardan biraz keşif gerektiriyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(23/05/2017, Saat: 14:59)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Genel olarak biraz daha az sulu fırça ile biraz daha fazla yükleme yaparak ince ve sulu köpük probleminin önüne geçebilirsiniz. Cella'yı bol bol yüklemekten çekinmeyin, isteseniz de kolay kolay bitmez.

İdeal köpük kıvamını keşfetmek için yükleme sonrası tasta köpürtme yapabilirsiniz bir süre. Sabunun ne kadar yükleme, ne kadar su istediğini iyice anladıktan sonra yüzde köpürtmeye geçebilirsiniz. Her sabun bu açılardan biraz keşif gerektiriyor.

yorumunuz için çok teşekkür ederim.
yağlı cildim için, stirling veya taylor of old bond veya veya başka türlü doğal içeriklere sahip sabun öneriniz varsa memnuniyetle dinlerim.

mitchells Wool Fat Shaving Soap çok öneriliyor ama, bilemedim.
(23/05/2017, Saat: 15:42)fanarin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yorumunuz için çok teşekkür ederim.
yağlı cildim için, stirling veya taylor of old bond veya veya başka türlü doğal içeriklere sahip sabun öneriniz varsa memnuniyetle dinlerim.

mitchells Wool Fat Shaving Soap çok öneriliyor ama, bilemedim.

MWF benim en çok sevdiğim sabun ama yüklemesi biraz nazlıdır. Bir de her ne kadar ben ağustos sıcağında dahi kullansam da pek yaz sabunu değildir. Stirling'in tek türünü kullandım (electric sheep), o da pek yazlık sayılmaz. (MITA'dan ümitliyim gerçi)

Yağlı cildiniz olduğu için sabun konusunda şanslısınız aslında. Direkt önerebileceğim SV 70. yıl, Crabtree & Evelyn Mor. Myrrh, Razorock xXx veya haslinger var yağlı ciltler için. TOBS isterseniz Jeremyn Street ferahtır. Ben proraso yeşil'i de çok seviyorum yazın ama kokusu ve içeriği herkese hitap etmiyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(23/05/2017, Saat: 16:04)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MWF benim en çok sevdiğim sabun ama yüklemesi biraz nazlıdır. Bir de her ne kadar ben ağustos sıcağında dahi kullansam da pek yaz sabunu değildir.  Stirling'in tek türünü kullandım (electric sheep), o da pek yazlık sayılmaz. (MITA'dan ümitliyim gerçi)

Yağlı cildiniz olduğu için sabun konusunda şanslısınız aslında. Direkt önerebileceğim SV 70. yıl, Crabtree & Evelyn Mor. Myrrh, Razorock xXx veya haslinger var yağlı ciltler için. TOBS isterseniz Jeremyn Street ferahtır. Ben proraso yeşil'i de çok seviyorum yazın ama kokusu ve içeriği herkese hitap etmiyor.

düğün arifesinde olduğumdan şimdilik sadece haslinger aldım, mwf'yi her ne kadar çok merak etsem de sonraki aylara kaldı.
zaten maggedrazors'tan aldığım sample'lar yolda. her biri 5 traşlık desek, en az 25 traş o da 3 günde bi traş olmamdan hareketle yaklaşık 2 ay eder.
Merhaba arkadaşlar, geleneksel tıraşa tekrar başlayınca ilk işim bu sabunu bir kiloluk paketiyle almış oldum. Daha evvel bir kaç ortak girmiştik sabuna ancak şu an tek başıma girince bir endişe beni sardı Smile ayırdığım parçaları lastik contalı kaplara koydum ancak elinde benim gibi uzunca süre tutmaya yeltenmiş arkadaşların acı tecrübeleri oldu mu merak ediyorum. Bazı sabunların kokusunun uçtuğunu okudum ama cellayı gözümden kaçırmış olabilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 19,796 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  CELLA VS SPEICK VS MWF VS PRORASO VS ERASMIC VS... agieda 10 15,655 18/02/2015, Saat: 11:39
Son Yorum: ckeskin
  cella sabun deneyımım burakoner0681 7 13,018 21/02/2012, Saat: 17:01
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: